Neįgaliesiems

Geriausi moterų futbolo treneriai: daugkartinis nugalėtojas ir perspektyvus jaunimas

Lietuvos futbolo sirgaliai bei ekspertai nusprendė, kad praėjusiais metais dėl geriausio(-ios) moterų futbolo trenerio(-ės) titulo su ilgamečiu rinktinės strategu Rimantu Viktoravičiumi varžysis ir dvi jaunos trenerės – Tatjana Veržbickaja ir Kotryna Kulbytė.

2020-ųjų Optibet Lietuvos futbolo apdovanojimų antrasis etapas tęsiasi iki šio sekmadienio 23.59 val., atiduoti balus galite paspaudę čia.

Rimantas Viktoravičius

Šiaulių „Gintros-Universiteto“ merginos šiemet aštuonioliktą kartą iš eilės tapo stipriausia šalies komanda. Maža to, jos neprarado nei vieno taško, o UEFA Čempionių lygoje sugebėjo prasibrauti tarp 32 stipriausių Europos komandų. Natūralu, kad turint tokius rezultatus, komandos treneris neišvengiamai privalo būti ir finaliniame trejete. R. Viktoravičiui toks pasiekimas jokia naujiena – jis ne sykį yra rinktas ir geriausiu metų treneriu.

„Jei atvirai, aš niekada asmeninių titulų nesureikšmindavau. Nesureikšminu ir dabar. Todėl, kai išgirdau, kad esu finaliniame trejete, didelių emocijų nebuvo. Be abejo, kiekvienam žmogui yra malonu būti geriausiu, bet tai tikrai nėra siekiamybė. Turiu kambarį, kuriame sudėti visi prizai, tas kambarys man yra svarbus, bet tik tiek.

Mano konkurentės, jeigu taip galima vadinti, yra jaunos perspektyvios trenerės su didele ateitimi. Apie Kotryną Kulbytę nežinau daug, tačiau Tatjana (Veržbickaja), mano nuomone, yra geriausia ir progresyviausia trenerė visame mūsų moterų futbole. Aš ją mačiau nuo tada, kai ji įstojo į universitetą, todėl puikiai žinau, kaip ji dirba, kaip ruošiasi treniruotėms ir kiek iš tų treniruočių sugeba išspausti“, – apie save ir kitas kandidates sakė R. Viktoravičius.

Tatjana Veržibckaja

Tatjana Veržibckaja yra Vytauto Tutlio auklėtinė, kuri savo futbolininkės karjerą pradėjo Ukmergėje, tačiau išvykusi studijuoti į Šiaulius, prisijungė prie „Gintros–Universiteto“ komandos žaidėjų, o vėliau – ir trenerių kolektyvo. Pastarajame sezone T. Veržbickaja treniravo jaunąsias ŠSG-FA „Šiauliai“ merginas, su kuriomis sezoną pradėjo sunkiai, tačiau užbaigė pakilia nata.

„Žinoma, man malonu patekti į geriausių šalies trenerių TOP trejetuką. Tai reiškia, kad daromas darbas ir dedamos pastangos yra pastebimos. Tai leidžia nesustoti ir stengtis toliau. Vis tik, reikia pažymėti, kad komandiniame sporte laimi ne treneris, o komanda, tad sureikšminti asmeninius apdovanojimus būtų neteisinga“, – sakė T. Veržbickaja.

Kotryna Kulbytė

Dar įdomesnė yra trečiosios kandidatės Kotrynos Kulbytės istorija. Mergina su savo širdies draugu futbolininku Michaelu Thuique keletą metų gyveno Brazilijoje ir tik 2020 metų pradžioje sugrįžo į Lietuvą. M. Thuique prisijungė prie „Riterių“ komandos, o K.Kulbytė – prie FK „Vilniaus“. Šis klubas pernai varžėsi LMFA Pirmoje lygoje.

„Man didelė garbė pirmą kartą būti nominuotai šioje kategorijoje ir iškart patekti tarp trijų geriausių moterų futbolo trenerių. Tai priimu ne tik kaip įvertinimą, bet ir kaip tikėjimą tuo, ką darau bei įpareigojimą tos kartelės nenuleisti.

Kad atsidurčiau čia, turiu dėkoti daug kam – pradedant tėvais, pirmu treneriu, mentoriams, visiems kas tikėjo ir kas vis dar netiki, kas suteikė šansą, kas palaikė, buvusioms komandoms, klubams bei, žinoma, FK „Vilnius“ žaidėjoms, klubo vadovybei ir rėmėjams, kurie sudarė puikias sąlygas vystyti kokybišką ir gerą procesą. Jie visi yra šios nominacijos dalis.

Už kiekvieno sėkmingo trenerio yra būrys žaidėjų, einančių kartu, viena kryptimi bei kiti klubo darbuotojai, bendruomenės nariai, kurie padeda aikštėje ir už jos ribų. Tai niekada nebuvo ir nebus vieno žmogaus nuopelnas.

Kad pateksiu į išplėstinį sąrašą tikėjausi, tačiau patekimas į trejetuką – tikrai nustebino. Manau, labiausiai lėmė tai, nes 2020 m. pradžioje grįžus į Lietuvą tapau „Vilniaus“ moterų futbolo skyriaus vyr. trenere, tad natūralu, kad mano darbas buvo matomas ir pastebimas“, – sakė K. Kulbytė.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS