Neįgaliesiems

Geriausia 2019-aisiais išrinkta G. Kaselytė-Lukjančukė – apie svarbų apdovanojimą ir dėl šeimos padarytą pauzę karjeroje

Lietuvos vartininkė Greta Kaselytė-Lukjančukė praėjusius metus atsimins kaip kupinus svarbių ir ypatingų įvykių – žaidėja susilaukė dukters ir dėl to padarė pauzę savo karjeroje. Visgi metai jai prasidėjo kita pakilia nata – ji buvo pripažinta geriausia 2019-ųjų futbolininke.

Šiandien yra paskutinė diena, kada galite atiduoti savo balsą 2020-ųjų Optibet Lietuvos futbolo apdovanojimų pirmajame etape.

Tai padaryti galite iki 23.59 val., o savo favoritams dešimtyje nominacijų balsus atiduoti galite paspaudę čia.

Ilgametė Lietuvos moterų rinktinės ir Šiaulių „Gintros–Universiteto“ vartininkė praėjusiais metais karjeroje padarė pauzė. Tiesa, tos pauzės priežastis – maloniausia, kokia tik gali būti: ji su savo vyru, šalies futbolo teisėju Manfredu Lukjančuku, susilaukė pirmagimės ir visą laiką skyrė šeimai.

Tiesa, paklausta apie tai, kokie jai buvo praėję metai, ji neneigia – gyvenimo ritmas, pastūmus futbolą į šoną, pasikeitė ženkliai.

„Metai buvo sunkūs, ypač psichologiškai, nes gyvenimo ritmas prieš pastojant buvo labai aktyvus, laisvi savaitgaliai buvo prabanga, todėl įsivažiuoti į neštukės gyvenimą buvo sunku.

Visgi atradau naujų patirčių, išmokau ilsėtis ir skirti laiko sau ir šeimai. Manau, kad įsijausti į lėtesnį gyvenimo ritmą padėjo ir karantinas, suvaržytos laisvalaikio ir sporto veiklos leido dažniau pabūti su vyru ir artimaisiais“, – teigė ji.

Visą savo dėmesį šeimai ji galėjo skirti buvusį karjeros etapą užbaigusi pakilia nata – praėjusių metų pradžioje vartininkė pirmą kartą buvo išrinkta geriausia šalies metų futbolininke ir taip į savo trofėjų su Šiaulių komanda kolekciją galėjo pridėti ir asmeninį įvertinimą.

Pati pašnekovė tikino, jog tą sykį prieš rinkimus turėjo nuojautą, kad gali išaušti jos valanda.

„Į geriausių trejetuką patekau, man atrodo, trečią kartą, tai kažkiek tikėjausi, bet tuo pačiu tai buvo ir staigmena. Prizas buvo lauktas, meluočiau sakydama, kad nenorėjau tapti geriausia futbolininke.

Daug metų buvau išrinkta geriausia vartininke, konkurencijos buvo mažai, todėl šis laimėjimas buvo kaip siekiamybė, viena iš motyvacijos dalių“, – akcentavo G. Kaselytė-Lukjančukė.

Ji taip pat buvo atvirta ir, kaip galima pergalės priežastį, išskyrė sėkmingą savo pačios žaidimą ir priminė, kad ir vyrų kategorijoje geriausiu pernai tapo Ernestas Šetkus.

„Aš norėčiau priskirti šį laimėjiimą sau, kaip už visų metų didelį darbą, bet 2019 metais daugiau buvau matoma aikštelėje, gal tai ir turėjo įtakos. Vartininkų žaidimas matomas ir geriausio žaidėjo titulu įvertinamas būna retai, bet, matyt 2019 metai buvo sunkūs tiek vyrų, tiek moterų Lietuvos rinktinėms.

Ateičiai šis prizas gal būtų motyvavęs labiau esant kitokioms aplinkybėms, tačiau jau lipant ant scenos jo atsiimti žinojau, kad laukiuosi ir reikės metams pasitraukti iš sporto“, – atsiminimais į praėjusių metų apdovanojimus nusikėlė ji.

Tiesa, ji taip pat pasidalino ir geromis naujienomis – pamažu pavyksta grįžti į sportą ir G. Kaselytė-Lukjančukė tikisi jau šiais metais vėl pasirodyti aikštėje.

„Futbolo pasiilgau labai, tačiau prieš grįžtant reikia susidėlioti prioritetus iš naujo. Šiuo metu dukrytė ir šeima yra svarbiausia, tačiau su vyro pagalba galiu skirti laiko ir sportui. Tikiuosi per kelis mėnesius sutvirtėti ir grįžti į aikštę“, – atskleidė ji.

Paklausta apie tai, ar nepaleido moterų A lygos pulso ir toliau domėjosi pirmenybėmis, pašnekovė nesudvejojo.

„Teko stebėti beveik visas rungtynes, vykusias Šiauliuose, taip pat labai pradžiugino kai kurių A lygos rungtynių transliacijos. Čempionatas 2020 metais pasirodė stipresnis, pasikeitė prizininkių vietos, dėl 2 ir 3 vietų vyko tikrai nebloga kova.

Labai gerą įspūdį paliko Vilniaus MFA „Žalgirio“-MRU komanda, kuri į čempionatą įsiliejo su trenksmu ir iškart užėmė antrąją vietą. Visos kitos komandos taip pat atrodė patobulėjusios ir užaugusios“, – mintimis dalinosi geriausia 2019–ųjų šalies futbolininkė.

G. Kaselytė-Lukjančukė taip pat pasidalino ir savo favoritėmis, kurios, jos manymu, galėtų tapti geriausia jaunąja žaidėja ir geriausia metų futbolininke.

Abiejose nominacijose ji įtraukė ir savo komandos drauges Šiaulių ekipoje.

„Kalbant apie jaunąją futbolininkę, savo balsą atiduočiau Rimantei Jonušaitei, tačiau taip pat norėčiau išskirti Gabiją Toropovaitę ir Ugnę Lazdauskaitę, kurios šį sezoną sužavėjo savo žaidimu ir jas matau kaip būsimas lyderes aikštėje.

Geriausios futbolininkės rinkimuose mano TOP 3 yra Liucija Vaitukaitytė, Milda Liužinaitė ir Vestina Neverdauskaitė.

Manau, kad visos žaidėjos, kurios yra rinkimų sąraše, jau dabar yra įvertintos kaip vienos geriausių ir perspektyviausių futbolininkių šalyje, todėl kitam sezonui motyvacijos sportuoti ir siekti naujų rezultatų turėtų būti dar daugiau“, – teigė vartų sargė.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS