Neįgaliesiems

Geriausia „Spark Energy“ moterų A lygos vartininkė ne tik saugo vartus, bet ir muša įvarčius

Geriausios šių metų „Spark Energy“ moterų A lygos vartininkės titulą lapkričio 30-ąją vykusiuose apdovanojimuose atsiėmė futbolo klubo „Vilnius“ žaidėja Aušra Klevečkaitė.

Iš Panevėžio kilusi A. Klevečkaitė prie vilniečių klubo prisijungė šių metų pradžioje ir kartu su „Vilniaus“ ekipos merginomis debiutavo aukščiausiame Lietuvos moterų futbolo divizione.

Futbolininkė atviravo, jog nors klubo nare tapo visai neseniai, komandoje vyraujanti atmosfera džiugina, o ekipa, susidedanti iš labai jaunų žaidėjų, kelia vilčių: „Žaisti jaunų merginų klube yra labai gerai – lieka daug vietos tobulėjimui ir perspektyvų kūrimui.“

„Spark Energy“ moterų A lygoje šiais metais debiutavęs futbolo klubas „Vilnius“ paskutiniame čempionato ture, po nuožmios kovos, rezultatu 2:1, nusileido „Kauno Žalgirio“ merginoms ir turnyrinėje lentelėje užėmė 5 vietą.

„Šiais metais norėjome pasirodyti kuo geriau, labai norėjome prizinių vietų, bet, deja, nors ir mažai trūko, nepavyko įgyvendinti šio tikslo, – sakė A. Klevečkaitė. – Galbūt trūko patirties – juk daugumai tai buvo pirmas sezonas aukščiausioje lygoje.“

Vis tik „Vilniaus“ žaidėja džiaugėsi, jog pavyko pasiekti sau išsikeltą tikslą – visas rungtynes žaisti pagrindinėje sudėtyje.

Paklausta, ar tikėjosi šiais metais tapti geriausia sezono vartininke, futbolininkė prisipažino, jog širdyje pelnyti tokį titulą visada tikisi.

„Bet mūsų komandai užėmus penktą vietą, tokio įvertinimo tikrai nesitikėjau. Lentelės apačioje esančios komandos žaidėjai dažniausiai nelaimi titulų, – sakė „Vilniaus“ vartininkė. – Toks įvertinimas labai džiugina – skatina nenuleisti rankų ir toliau siekti tikslų, įrodyti, kad buvau verta tokio titulo.“

Nors daugeliui futbolas patinka dėl to, kad yra komandinis žaidimas, kuriantis konkurencingą ir adrenalinu paremtą kovą, A. Klevečkaitę ši sporto šaka žavi dėl kai ko kito: „Didžiausią malonumą kelia tai, jog būdama vartininke galiu mušti įvarčius. Šiais metais per dvejas rungtynes įmušiau tris įvarčius.“

Visi trys A. Klevečkaitės tikslūs smūgiai krito į Utenos „Utenio“ vartus – vienas sėkmingai realizavus baudinį, kiti du – žaidimo metu.

Iš Panevėžio kilusi futbolininkė atstovauja ir Lietuvos moterų rinktinei. Anot žaidėjos, visos futbolininkės svajoja atstovauti savo šaliai, todėl jai galimybė žaisti už Lietuvą prilygsta svajonės išsipildymui.

„Lietuvos moterų rinktinė turi didžiuotis tuo, jog visada kovoja iki galo, nepasiduoda, nenuleidžia rankų ir siekia tik pergalės“, – moterų rinktinės išskirtinumus pabrėžė A. Klevečkaitė.

Vilniečių ekipos žaidėja už futbolo ribų užsiima nevisai tradicine veikla – dirba statybose ir atlieka vidaus apdailos darbus. Futbolininkė atviravo, jog tokį pragyvenimo šaltinį – darbą statybose – atrado visai netikėtai – gavo pasiūlymą išbandyti savo jėgas šioje srityje, o pabandžius darbas sužavėjo ir tapo svarbiu A. Klevečkaitės hobiu.

Kitiems metams keliamų tikslų geriausia sezono vartininkė neatskleidė, tačiau prisipažino, jog vienas iš pagrindinių kito sezono siekių – medaliai.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS