Neįgaliesiems

Geriausias metų futbolininkas: antros pergalės siekiantis A. Novikovas ir du puikius sezonus sužaidę žalgiriečiai

Jau šį vakarą finišuoja 2020–ųjų Optibet Lietuvos futbolo apdovanojimų antrasis etapas, po kurio paaiškės visų dešimties nominacijų laimėtojai. Paaiškės ir futbolininkas, kuris bus išrinktas geriausiu praėjusių metų Lietuvos žaidėju.

Balsavimas baigiasi jau šį vakarą, atiduoti savo balsą dar galite iki 23.59 val., savo favoritus įvertinti galite paspaudę čia.

Kovą dėl geriausio Lietuvos futbolininko titulo pradėjo devyni futbolininkai, po pirmojo etapo išliko trys – Vilniaus „Žalgirio“ atstovai Saulius Mikoliūnas ir Domantas Šimkus bei Lenkijoje ir Turkijoje praėjusiais metais žaidęs Arvydas Novikovas.

Tik pastarasis praeityje yra tapęs šios nominacijos laimėtoju – tą jis padarė 2018–aisiais. Tuo tarpu tiek S. Mikoliūnui, tiek D. Šimkui tai būtų pirmasis toks įvertinimas jų karjerose.

Šios nominacijos laimėtojas titulą perims iš Ernesto Šetkaus, kuris geriausiu metų futbolininku buvo išrinktas 2019–aisiais.

Žemiau – trumpi kandidatų pristatymai ir jų mintys.

Saulius Mikoliūnas: „Kiekvieno futbolininko svajonė būti nominuotam tokiose nominacijose“

Veteranas buvo svarbi dėlionės dalis tiek „Žalgiryje“, su kuriuo laimėjo A lygą, tiek ir Lietuvos rinktinėje, su kuria praėjusiais kalendoriniais metais pavyko pasiekti keturias pergales.

Įdomu tai, kad, nepaisant savo ilgaamžiškumo, S. Mikoliūnas dar nėra tapęs nei geriausiu A lygos, nei geriausiu Lietuvos metų futbolininku. Šį kartą jis pateko į finalinius abiejų nominacijų trejetus.

„Tai kiekvieno futbolininko svajonė būti nominuotam tokiose nominacijose, man asmeniškai tai būtų tikrai didelis įvertinimas ir didelė garbė. Reikia turėti svajonių, kartais jos išsipildo“, – apie tokių įvertinimų reikšmę kalbėjo S. Mikoliūnas.

Gerą žaidimą A lygoje futbolininkas perkėlė ir į rinktinės pasirodymus, kur jis tapo iš esmės nekeičiamu krašto gynėju ir, dėl traumos negalint žaisti Fiodorui Černychui, ne sykį ryšėjo ir kapitono raištį.

Per kalendorinius metus Lietuvos rinktinė visose rungtynėse iškovojo keturias pergales, du sykius sužaidė lygiosiomis ir patyrė dvi nesėkmes, o prie pozityvių rezultatų savo indėliu prisidėjo ir pats S. Mikoliūnas. Jo teigimu, geri rezultatai praėjusiais metais suteikia pozityvo ateičiai.

„Tikrai tai nuteikia optimistiškai, buvome gilioje duobėje, bet yra tikrai didelis trenerio ir viso trenerių kolektyvo nuopelnas. Jie subūrė tokią komandą, atsirado ne tik kova, bet ir komandinis braižas, pradėjome geriau suprasti, kaip mūsų treneris nori, kad žaistume ir tai davė vaisių. Tikėsimės, kad ir ateityje pavyks demonstruoti tokį patį nusiteikimą ir tokius pačius rezultatus“, – į šių metų iššūkius žvelgė žaidėjas.

Jam praėję metai įsimins ir dėl dar vieno simbolinio pasiekimo – su Lietuvos rinktine jis sužaidė jau 90 rungtynių, pagal šį pasiekimą aplenkė kitą legendinį Lietuvos žaidėją Andrių Skerlą (84) ir tapo absoliučiu visų laikų Lietuvos rekordininku.

O ar pats žaidėjas pasvajoja pasiekti simbolinę ir apvalią 100 rungtynių ribą?

„Tai be abejo, yra noras, yra tikslas, bet visada sakau, kad to per daug nesureikšminu. Jei treneris nuspręs mane pakviesti į rinktinę, aš koncentruosiusi į kiekvienas rungtynes, o apie tą šimtą nereikia galvoti. Jei galvosi per daug – tikrai to nepasieksi, reikia stengtis kiekvienose rungtynėse ir, jei viskas bus gerai, viskas yra įmanoma“, – mintimis dalinosi futbolininkas.

Paklaustas apie savo konkurentus finaliniame trejete, S. Mikoliūnas abiems jiems negailėjo pagyrų ir įvertino gerąsias jų savybes.

„Arvydas tikrai darosi brandus futbolininkas, kokybė ir branda jo žaidime tikrai jaučiasi, yra vienas mūsų rinktinės lyderių, o dėl Domanto, tai manau, kad jis padarė didžiausią pažangą per šiuos metus, labai stipriai patobulėjo, subrendo, gavo ne vieną pasiūlymą ir nusprendė, kad karjerą tęs užsienyje. Tai ir nusako visą jo darbą, kad eina teisinga linkme.

Mes jį senokai matome A lygoje, bet jam dar tikrai nėra daug metų, manau, kad tobulės dar labiau. Belieka palinkėti išvengti traumų ir tikiu, kad ateinančiais metais jis bus dar svarbesnis žaidėjas“, – teigė S. Mikoliūnas.

Domantas Šimkus: „Esu kažkada pasvajojęs apie tapimą geriausiu“

Jis, kaip ir S. Mikoliūnas, gali tapti tiek geriausiu A lygos, tiek geriausiu Lietuvos metų futbolininku. Tai nėra nuostabu – futbolininkas ekspertų ir sirgalių nuomone sužaidė vieną geriausių sezonų savo karjeroje ir šią žiemą išvyko į Izraelį, kur prisijungė prie Kfar Sabos „Hapoel“ komandos.

Su tuo, kad praėjęs sezonas jam buvo vienas geriausių, sutiko ir pats žaidėjas.

„Taip, tai buvo vienas geriausių mano sezonų karjeroje. Džiaugiuosi, kad pavyko su Vilniaus „Žalgiriu“ tapti Lietuvos čempionu, o metų pradžioje laimėti dar ir LFF Supertaurę. Taip pat buvo ir puikus ciklas su Lietuvos rinktine, todėl metus vertinu labai pozityviai“, – reziumavo šiaulietis.

Neretai buvo giriamas ir jo duetas kartu su Modestu Vorobjovu aikštės viduryje, kuris puikiai veikė tiek Lietuvos rinktinėje, tiek ir Vilniaus „Žalgiryje“.

D. Šimkus pripažino, kad abu žaidėjai iš tiesų turėjo puikų ryšį ir tai padėjo demonstruoti neblogus rezultatus ir aikštėje.

„Aš pats tiesiog stengdavausi kuo geriau atlikti savo darbą aikštėje. Su Modestu aikštėje gerai vienas kitą supratome ir žinojome, ko galime tikėtis vienas iš kito, todėl džiaugiuosi, kad kartu turėjome gerą ryšį aikštės viduryje ir klube, ir rinktinėje“, – akcentavo futbolininkas.

Rinktinėje jis taip pat ne sykį žaidė su A. Novikovu, o S. Mikoliūną kone kasdien sutikdavo ir „Žalgirio“ klube. D. Šimkus pasidžiaugė, jog turi galimybę rungtyniauti kartu su šiais futbolininkais, kurie taip pat gali tapti šios nominacijos laimėtojais.

„Visų pirma, man didelė garbė būti tarp tokių žaidėjų, kaip Saulius ir Arvydas. Abu žaidėjai turėjo puikius metus ir esu laimingas, kad galiu kartu žaisti su tokiais futbolininkais“, – pasakojo saugas.

Jis taip pat neneigė, jog praeityje yra pasvajojęs apie tapimą geriausiu Lietuvos futbolininku ir svarstė, jog triumfas būtų itin malonus.

„Vien buvimas tarp pretendentų tapti geriausiu Lietuvos žaidėju buvo tarsi svajonė, o pati pergalė išpildytų ją su kaupu, nes tikrai esu kažkada apie tai pasvajojęs“, – teigė D. Šimkus.

Arvydas Novikovas: „Stabilumas futbolininkui yra labai svarbu“

Praėjusiais metais A. Novikovo karjeroje buvo visko – su Varšuvos „Legia“ jis tapo Lenkijos čempionu, vasarą persikėlė į Turkijos čempionato naujokus „BB Erzurumspor“ klubą, turėjo sunkumų ir su traumomis, bet, galų gale, viskam stojus į vietas tapo vienu svarbesnių žaidėjų savo klube, o sėkmingus pasirodymus perkėlė ir į rinktinę.

„Asmeniškai metai buvo geri, jei nebūtų traumų – būtų dar geresni. Tačiau grįžau, pradėjo gerai sektis ir rinktinėje, ir klube, tad vertinu pozityviai ir tikrai buvo geri metai“, – svarstė futbolininkas.

Jei kiti du šio trejeto nariai į geriausių trejetą patenka ne kasmet, tai A. Novikovas tarp geriausių yra jau keletą metų iš eilės ir finalinis trejetas be jo neretai yra neįsivaizduojamas.

Ar tai atspindi sugebėjimą metus iš metų išlaikyti stabilią ir gerą formą?

„Nežinau, ar laikyčiau save stabiliausiu, ne man spręsti, bet jau ne pirmus metus patenku tarp trijų geriausių. Bet stabilumas futbolininkui yra labai svarbu ir parodo, kad futbolininkas yra gero lygio“, – mintimis dalinosi žaidėjas.

2018–aisiais jau laimėjęs šią nominaciją, šiemet jis gali triumfą pakartoti. Tačiau, net ir tokiu atveju, A. Novikovas tikina nesustosiantis ir sieksiantis pakartoti pergalę dar sykį.

„Tiek pirmas laimėjimas, tiek antras būtų labai svarbus ir, jei laimėsiu antrą kartą, ties tuo nesustosiu. Bandysiu laimėti ir trečią kartą, darysiu viską, kas įmanoma“, – atviravo žaidėjas.

Krašto saugas, kaip ir kiti du finalinio trejeto nariai, savo konkurentams turėjo ne vieną gerą žodį.

„Gerą įspūdį paliko abu, Domantas išvažiavo į užsienį, sužaidė gerą sezoną „Žalgiryje“ ir neliko nepastebėtas. Saulius tokio amžiaus vis dar yra vienas iš geriausių, tai tikrai yra didelė pagarba jam, jis vienas iš lyderių ir Lietuvos rinktinėje, manau, be jo rinktinė nebūtų tokia, kokia yra dabar“, – sakė A. Novikovas.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS