Neįgaliesiems

Geriausio vyrų žaidėjo rinkimuose – ir atgimęs veteranas, ir sužibęs talentas

Artėja prie pabaigos pirmasis Lietuvos futbolo metų geriausiųjų rinkimų etapas. Į giliausias tradicijas turinčio geriausio vyrų futbolininko prizą kartu su įprastomis pavardėmis pretenduoja ir renesansą išgyvenantis veteranas, ir staigiai iškilusi futbolo žvaigždutė.

Artėja prie pabaigos pirmasis Lietuvos futbolo metų geriausiųjų rinkimų etapas. Giliausias tradicijas turinčioje nominacijoje į geriausio vyrų futbolininko prizą kartu su įprastomis pavardėmis pretenduoja ir renesansą išgyvenantis veteranas, ir staigiai iškilusi futbolo žvaigždutė.

Pastaruosius pora metų geriausio vyrų futbolininko rinkimų trejetukas buvo stabilus – jį sudarydavo Ernestas Šetkus, Arvydas Novikovas, Fedoras Černychas. Pastarajam atiteko 2016 ir 2017 metų apdovanojimai, A. Novikovui – 2018 metų prizas. E. Šetkui dar nėra tekę atsiimti geriausiojo prizo.

Praėjusiais metais visi trys žaidėjai keitė klubus. A. Novikovas padėjo „Jagiellonia“ komandai pasiekti Lenkijos taurės finalą ir persikėlė į turtingiausią ir tituluočiausią lenkų klubą Varšuvos „Legia“. Per 2019-uosius jis lygoje pelnė 6 įvarčius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus. Rinktinėje saugas taip pat buvo rezultatyvus – jo įvartis nulėmė pergalę prieš Naująją Zelandiją, po kartą jis pasižymėjo ir dvikovose su Serbija bei Liuksemburgu.

F. Černychui 2019 metai atnešė ne vieną sunkią patirtį. Maskvos „Dinamo“ komandoje jis gaudavo vis mažiau galimybių pasireikšti ir po kurio laiko buvo išnuomotas „Orenburg“ komandai. Lietuvos rinktinėje Fedoras pasižymėjo įvarčiu pirmose komandos rungtynėse Liuksemburge, tačiau rudenį susižeidė ir dėl traumų praleido trejas rungtynes. Susižeidimai jam trukdė įsibėgėti ir „Orenburg“ ekipoje.

E. Šetkus klubą keitė vasarą iš dėl išlikimo kovojusio Haifos „Hapoel“ perėjo į Beer Ševos „Hapoel“, kuris varžėsi Europos lygoje. Šio turnyro atrankoje E. Šetkus sužaidė 8 rungtynes ir padėjo pasiekti paskutinį etapą. Izraelio lygoje lietuvis yra pagrindinis Beer Ševos komandos vartų sargas ir varžosi dėl vietos pirmajame ketverte. Rinktinėje E. Šetkus šiemet pasirodydavo rečiau – sužaidė 4 kartus – bet buvo pirmasis pasirinkimas sudėtingiausioms dvikovoms. Abu kartus jis stojo ginti vartus rungtynėse su Europos čempione Portugalija.

Pagal pasirodymus tarptautinėje arenoje E. Šetkų lenkia tik jo kolega vartų sargas, geriausias 2014-ųjų Lietuvos futbolininkas G. Arlauskis. Jis pernai 8 kartus žaidė Čempionų lygos atrankoje ir 6 rungtynes gynė vartus UEFA Europos lygos grupių turnyre, kurį Klužo CFR komanda įveikė. Rumunijos lygoje G. Arlauskis padėjo komandai tapti šalies čempione ir laimėti Supertaurę. Rinktinėje G. Arlauskis nebuvo nuo 2015-ųjų. Viename iš interviu žiniasklaidai jis tai paaiškino noru daugiau laiko skirti klubinei karjerai ir savo šeimai.

Legionieriaus duoną toliau kremta ir Vykintas Slivka. Antrą sezoną jis leidžia Edinburgo „Hibernian“, kur tapo svarbiu pagrindinės komandos žaidėju. Per 2019 metus Škotijos lygoje saugas sužaidė 26 rungtynes. Rinktinėje šiemet saugas žaidė šiek tiek mažiau nei praėjusiais metais, bet jo pasirodymų laiką apribojo ir rudenį patirta trauma.

Iš A lygos žaidėjų savotišką renesansą rinktinėje išgyvena Saulius Mikoliūnas. Pernai jis po ilgesnės pertraukos grįžo į nacionalinę komandą ir joje buvo ne šiaip statistas, o vienas daugiausiai rungtyniavusių. Jis sužaidė 9 iš 10 rinktinės dvikovų, o vienintelę praleido dėl diskvalifikacijos. Pagal rungtynes rinktinėje S. Mikoliūnas prisivijo rekordininką Andrių Skerlą. A lygoje patyręs žaidėjas buvo vienas Vilniaus „Žalgirio“ lyderių ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus.

Įsimintini metai buvo ir dar dviem žaidėjams. Donatas Kazlauskas rungtynėse su Serbija  pelnė debiutinį įvartį rinktinėje, o „Riterių“ komandoje su 12 įvarčių ir 5 rezultatyviais perdavimais buvo vienas “bronzinės“ ekipos lyderių.

Paulius Golubickas staiga tapo ne tik svarbiu žaidėju Lietuvos čempionei Marijampolės „Sūduvai“, bet ir pastoviu rinktinės nariu. Nacionalinėje ekipoje jis sužaidė 7 kartus, o “Sūduvai” A lygoje padėjo 8 įvarčiais ir 5 rezultatyviais perdavimais. Jo pasirodymai netgi šiek tiek užgožė kitą „Sūduvos“ žaidėją Ovidijų Verbicką. Traumų neišvengęs saugas pernai rečiau žaidė rinktinėje ir Marijampolės komandoje.

Geriausias Lietuvos futbolininkas renkamas nuo 1965-ųjų. Kas taps 55-uoju rinkimų laureatu sužinosime vasario pabaigoje, o rinktis iš devynių geriausiųjų galima vasario 10 d.

Po šios dienos kandidatų sąrašas sumažės iki trijų. Balsavimas vyksta DELFI.lt svetainėje „Lietuvos futbolo apdovanojimai“.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS