Neįgaliesiems

Geriausio žaidėjo rinkimai: kaip kandidatams sekėsi 2017 metais?

Lietuvos 2017 metų futbolininko rinkimai įsibegėja. Šiais metais dalyvauja 11 kandidatų, kurie savo atstovaujamuose klubuose ir rinktinėje užfiksavo įvairius pasirodymus.

Geriausiu Lietuvos futbolininku antrus metus iš eilės gali tapti Fedoras Černychas, su juo konkuruos praėjusių metų rinkimų prizininkai Ernestas Šetkus ir Arvydas Novikovas, taip pat Vykintas Slivka, Vytautas Andriuškevičius, Edvinas Girdvainis, Žydrūnas Karčemarskas, Artūras Žulpa ir A lygoje žaidžiantys Vaidas Slavickas, Linas Klimavičius bei Darvydas Šernas. Balsavimas vyksta TV3.lt portale.

Lff.lt trumpai pristato kandidatus laimėti geriausių metų žaidėjo titulą:

Fedoras Černychas (Balstogės „Jagiellonia“)

Šiais metais 26-metis futbolininkas svariai prisidėjo prie to, jog „Jagiellonia“ komanda finišuotų antri Lenkijos „Ekstraklasa“ čempionate, kuriame per plauką liko nuo istorinio čempionų titulo.

F. Černychas iš viso įmušė septynis įvarčius ir atliko 12 rezultatyvių perdavimų. Nors Lietuvos rinktinėje jam nepavyko pagerinti savo įvarčių statistikos, bet futbolininkas išliko svarbi figūra ekipos žaidime ir žaidė visose komandos rungtynėse pasaulio čempionato atrankoje. „Fedia“ su aštuoniais įmuštais įvarčiais dabartinės rinktinės sudėtyje yra arčiausiai to, jog pasiektų Tomo Danilevičiaus įvarčių rekordą (19) žaidžiant už nacionalinę komandą.

Arvydas Novikovas (Balstogės „Jagiellonia“)

Arvydui Novikovui šie metai buvo tikras atsigavimas po nesėkmingo ir traumomis pažymėto laikotarpio Vokietijoje. Vienas talentingiausių rinktinės futbolininkų sausį persikėlė į Balstogę, kur tapo F. Černycho komandos draugu.

Vilnietis pamažu užsitarnavo vyriausiojo trenerio pasitikėjimą ir tapo svarbiu „Jagos“ žaidėju. Už klubą jis įmušė septynis įvarčius ir atliko aštuonis rezultatyvius perdavimus. Atakuojančiu krašto ir vidurio saugu galintis žaisti futbolininkas Lietuvos rinktinėje buvo vienas pastebimiausių žaidėjų. A. Novikovas pelnė įvartį nesėkme pasibaigusiose rungtynėse su Slovakija. Tą kartą futbolininkas paskutinėmis minutėmis atliko įspūdingą baudos smūgį ir nuginklavo vartininką.

Vykintas Slivka (Edinburgo „Hibernian“/„Ascoli“)

Vykinto Slivkos karjeroje šiais metais įvyko posūkis – jis galutinai paliko Turino „Juventus“ klubą ir prisijungė prie „Hibernian“ klubo, kuriame ankščiau žaidė dabartinis „Palangos“ komandos treneris Valdas Trakys.

22 metų panevėžietis, pirmą metų pusę praleidęs „Ascoli“ ekipoje nuomos sąlygomis, Škotijoje jau spėjo sužaisti 16 rungtynių visuose turnyruose. Bene įsimintiniausias rungtynes šiame sezone jis sužaidė prieš su „Rangers“ klubą, kai įmušė įvartį ir atliko rezultatyvų perdavimą. Lietuvos rinktinėje jis šiais metais pasižymėjo išlyginamuoju įvarčiu prieš Maltos rinktinę. Nacionalinėje komandoje saugas toliau yra tvirtas startinės sudėties narys.

Vytautas Andriuškevičius (Portlando „Timbers“)

Vytautas Andriuškevičius jau du metus yra vienintelis JAV MLS lygoje žaidžiantis lietuvis. Antrajame savo sezone alytiškis yra svarbus „Timbers“ sudėties narys ir neseniai buvo pareiškęs, kad mėgaujasi savo žaidimu Portlande. Jis padėjo komandai finišuoti pirmoje MLS vakarų konferencijos vietoje.

2017 metais jis visuose turnyruose sužaidė 29 rungtynes ir per jas spėjo atlikti penkis rezultatyvius perdavimus. Lietuvos rinktinei jis padėjo spalio mėnesio rungtynėse su Malta ir Anglija.

Ernestas Šetkus (Haifos „Hapoel“/„ADO Den Haag“)

Ernestas Šetkus yra dar vienas rinktinės futbolininkas, keitęs karjeros stotelę šiais metais. Vasarą jis paliko „ADO Den Haag“ klubą po to, kai neteko vietos startinėje sudėtyje. Patyręs vartų sargas dabar įrodinėja savo vertę Haifos „Hapoel“ komandoje, kurioje sužaidė 10 rungtynių ir sugebėjo išlaikyti savo vartus sausus penkis kartus. Lietuvio komanda žengia pirmoje Izraelio aukščiausios lygos vietoje.

Lietuvos rinktinėje 32 metų vartininkas šiais metais žaidė keturiuose oficialiuose mačuose ir konkuravo dėl startinės vietos su Emilijumi Zubu.

Edvinas Girdvainis (Tomsko „Tom“/Glivicų „Piast“)

2016 metais į Lietuvos rinktinę prasimušęs iš Klaipėdos kilęs gynėjas šiais metais atsigavo po inksto plyšimo ir sugrįžo į rikiuotę. Glivicų „Piast“ komandai priklausantis E. Girdvainis nuomos sąlygomis išvyko į Rusijos antrajame divizione žaidžiantį „Tom“ klubą.

Tomske lietuvis nuo liepos sužaidė 19 rungtynių, o Lietuvos rinktinėje jis sužaidė dvi pilnas rungtynes su Malta ir Anglija.

Artūras Žulpa (Kostanajaus „Tobol“)

Lietuvos rinktinės žaidimą aikštės viduryje cementuojantis Artūras Žulpa toliau gina Kostanajaus „Tobol“ klubo garbę. Šiame sezone, jei nebuvo traumuotas, žaidė beveik visose rungtynėse (24) ir per jas prisidėjo prie klubo žaidimo vienu įvarčiu ir rezultatyviu perdavimu.

Lietuvos rinktinėje jis sužaidė tris rungtynes (prieš Angliją x2 ir Škotiją).

Žydrūnas Karčemarskas („Osmanlispor“)

Ilgametis Lietuvos rinktinės vartininkas jau ilgą laiką yra susitelkęs į klubinę karjerą. Šiais metais Ž. Karčemarskas su klubu kaunasi dėl išlikimo aukščiausioje Turkijos lygoje.

2011 ir 2012 metais geriausiu Lietuvos futbolininku pripažintas alytiškis 2017-18 metų sezone spėjo sužaisti šešis mačus ir per juos tris kartus nepraleido įvarčių.

Vaidas Slavickas (Marijampolės „Sūduva“)

Vaidas Slavickas šiais metais įdėjo svarų indėlį į Marijampolės „Sūduvos“ auksinį triumfą Lietuvos A lygos čempionate. Per 25 rungtynes kairiojo krašto gynėjas ne tik padėjo komandai gynyboje, bet aktyviai jungėsi į atakas bei pelnė šešis įvarčius ir pridėjo tiek pat rezultatyvių perdavimų.

Dėl sezono gale užklupusių traumų V. Slavickas nepadėjo Lietuvos rinktinės finiše šiame pasaulio čempionato atrankos cikle, bet žaidė kovo mėnesio mače su Anglija ir birželio rungtynėse prieš Slovakiją.

Linas Klimavičius (Vilniaus „Žalgiris“)

Vilniaus „Žalgirio“ sezonas nesusiklostė taip, kaip norėjo klubas ir jo gerbėjai, bet Linas Klimavičius buvo vienas svarbiausių ekipos žaidėjų. A lygoje jis sužaidė 22 rungtynes, bet praleido paskutinius penkis sezono mačus dėl traumos.

Tuo tarpu Lietuvos rinktinėje jis taip pat turėjo trenerių štabo pasitikėjimą ir žaidė keturiuose oficialiuose mačuose.

Darvydas Šernas (Vilniaus „Žalgiris“)

Vilniaus „Žalgiryje“ įvarčius štampavęs puolėjas Darvydas Šernas gali laimėti jau antrą geriausio metų futbolininko titulą. Ankščiau jis buvo tokiu pripažintas 2010 metais.

Savo kandidatūrą „žalgirietis“ gali pagrįsti 18 įmuštų įvarčių A lygoje rodikliu, kuris garantavo jam Auksinį batelį. Artimiausią persekiotoją Karolį Laukžemį jis pralenkė keturiais įvarčiais.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS