Neįgaliesiems

Geriausios futbolininkės rinkimuose – dvi legionierės

Į geriausios praėjusių metų Lietuvos futbolininkės titulą pretenduoja keturios Šiaulių, dvi Kauno, viena – Gargždų, ir dvi užsienio komandų žaidėjos.

Geriausios futbolininkės rinkimuose iki šiol dominavo Šiaulių „Gintros-Universiteto“ atstovės. Joms šiame dešimtmetyje atiteko visi prizai išskyrus vieną. Tik 2017 metais geriausios žaidėjos prizas atiteko Ugnei Šmitaitei, kuri tą sezoną atstovavo „Kauno Žalgiriui“ ir Kosovo klubui.

Nuo 2010-ųjų nebuvo išrinkta dukart iš eilės, o tik Vestina Neverdauskaitė laimėjo du kartus. Daugiausiai balsų rinkimuose ji surinko 2015 ir 2018 metais. Vestina – nepakeičiamas „Gintros“ ir Lietuvos rinktinės gynybos ramstis jau daugelį metų.

Į geriausiųjų trejetą 2018 metais iš Šiaulių ekipos taip pat pateko Greta Kaselytė-Lukjančukė. Vartininkė taip pat yra stabilumo pavyzdys tiek „Gintroje“, tiek rinktinėje. Abejose komandose ji demonstruoja ne tik solidų žaidimą vartuose, bet ir lyderystės savybes – dėl to vilki kapitonės raištį.

Saugų grandyje „Gintroje“ ir rinktinėje išsiskiria Dovilė Gailevičiūtė. Pernai A lygoje ji pelnė 12 įvarčių, o dar 3 kartus pasižymėjo rinktinės gretose. Jos įvartis rungtynėse su Kroatija buvo ne tik gražus, bet ir pirmasis rinktinės įvartis naujo atrankos formato grupių etape.

Sezono atradimu tapo jaunoji „Gintros“ puolėja Rimantė Jonušaitė. Jos sąskaitoje – net 41 įvartis A lygoje, dar 7 – WU17 rinktinėje ir vienas moterų rinktinėje.

Vicečempionei „Kauno Žalgiriui“ ekipai rinkimuose atstovauja dvi moterų futbolo žinovams gerai pažįstamos pavardės – gynėja Milda Liužinaitė ir saugė Kamilė Vaičiulaitytė. Geriausia lygos gynėja išrinkta Milda pernai rinktinėje vėl grįžo į startinę sudėtį ir pelnė savo pirmąjį įvartį. Kamilei praėjęs sezonas nebuvo pats sėkmingiausias, tačiau per jį snaiperė A lygoje vis tiek pelnė 14 įvarčių.

Snaiperių sąraše K. Vaičiulaitytę aplenkė Lijana Gedminaitė. Ji Gargždų „Bangos“ ekipoje pasižymėjo 15 kartų ir daug prisidėjo prie to, kad ši komanda mestų iššūkį kaunietėms kovoje dėl sidabro.

Į geriausios metų žaidėjos titulą taip pat pretenduoja ir dvi jaunos futbolininkės iš užsienio klubų. Saugė Liucija Vaitukaitytė pernai atstovavo „Sevilla“ ir Santandero „Racing“ klubams. Sevilijos ekipoje ji žaidė nedaug, o persikėlusi į antrąjį Ispanijos divizioną rungtyniauja dažnai.

Kita jauna žaidėja „legionierė“ – saugė Gabija Gedgaudaitė. Ji įsitvirtino Konino „Medyk“ komandoje ir nuolat rungtyniauja Lenkijos čempionate, praėjusį sezoną pelnė 2 įvarčius.

Balsuoti už geriausias žaidėjas galima DELFI.lt svetainėje „Lietuvos futbolo apdovanojimai“. Po vasario 10 d. rinkimuose liks trys žaidėjos.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS