Neįgaliesiems

Geriausiųjų rinkimuose dalyvaujanti R. Jonušaitė – apie vaikystę, įspūdingus metus bei savo favoritus rinkimuose

Lietuvos moterų futbolo padangėje ryškiai  žiba mažeikietės Rimantės Jonušaitės žvaigždė. Sulaukusi vos 16-metų, futbolininkė jau spėjo debiutuoti U-15, U-16, U-17 bei nacionalinėje rinktinėse ir, pelniusi 41 įvartį, tapo rezultatyviausia Lietuvos moterų A lygos žaidėja.

Tokie dalykai futbolo gerbėjams nepraslydo pro akis, tad Lietuvos futbolininkų 2019 metų apdovanojimuose ji yra nominuota dviejose kategorijose: geriausios metų  bei geriausios metų jaunosios futbolininkės.

Meilė futbolui Rimantei užgimė nuo mažens, kai kartu su tėčiu kamuolį spardydavo viename iš Mažeikių mokyklos stadionų, o su kiemo draugais žaisdavo aptvertose mini futbolo aikštelėse. Vėliau ją pastebėjo berniukų komandos treneris Algirdas Mika ir pakvietė treniruotis į savo vadovaujamą komandą.

Paklausta, kodėl nepasuko į krepšinį sportininkė teigė, kad visi jos draugai žaidė tik futbolą, todėl nebuvo iš ko rinktis. Tiesa, žaisdama su berniukais, ji nuolaidų neturėjo jokių.

„Buvome dar vaikai, todėl kovodavome kaip lygūs su lygiais“, – su šypsena prisiminimais dalinasi R. Jonušaitė.

Susikūrus Mažeikiuose merginų komandai, jaunoji Lietuvos futbolo žvaigždė persikėlė į ją bei iš karto tapo ryškia lydere. Jos talentas bei gabumai nepraslydo pro akis daugkartinės Lietuvos čempionų ekipos Šiaulių „Gintros-Universieteto“ treneriui Rimantui Viktoravičiui, kuris nedelsdamas pakvietė futbolininkę į savo vadovaujamą ekipą. Savo ruožtu, pati Rimantė be ilgesnio adaptacijos periodo pradėjo mušti įvarčius bei tapo rezultatyviausia komandos žaidėja.

2019 metai kol kas sėkmingiausi sportininkės karjeroje, todėl ne veltui ji yra nominuota net dviejose pozicijose Lietuvos futbolininkų apdovanojimuose.

„Džiaugiuosi, kad pavyko pritapti ir gauti daug žaidybinio laiko „Gintros“ ekipoje. Be abejo, kvietimas į nacionalinę rinktinę bei pelnytas įvartis rungtynėse su Farerų Salomis ir, aišku, rezultatyviausios A lygos žaidėjos titulas paglosto širdelę“, – teigė futbolininkė.

Beje, mažeikiškė už savo pečių tempė Lietuvos U-17 merginų rinktinę birželio mėnesį vykusiose Baltijos taurės varžybose, kuriose per dvejas rungtynes su Latvija ir Estija ji pelnė net šešis iš septynių komandos įvarčių.

Kaip ir daugelis sportininkų, Rimantė svajoja pažaisti stipriausiose pasaulio futbolo lygose, pavyzdžiui, Ispanijoje, Anglijoje arba Vokietijoje. Žinoma, futbolininkė turi ir savo mėgstamiausius užsienio šalių futbolininkus bei klubus. Labiausiai jai imponuoja Madrido „Real“ ir „Liverpool“ ekipos bei Anglijos rinktinė, o žavi techniškojo  Jameso Rodriguezo žaidimas. Iš lietuvių mažeikiškė išskiria Fiodorą Černychą.

Paklausta, apie artėjančius geriausių Lietuvos futbolininkų rinkimus sportininkė kuklinosi: „ Viskas priklausys nuo žmonių ar balsuos už mane“.

Savo favoritus nominacijose R. Jonušaitė išdėliojo tokia tvarka: „Geriausias futbolininkas – Fiodoras Černychas, futbolininkės pozicijoje aiškaus favorito neturiu, bet norėčiau, kad tai būtų Vestina (Neverdauskaitė), Greta (Lukjančukė) arba Dovilė (Gailevičiūtė), metų moterų treneris – Rimantas Viktoravičius arba Tatjana Vežbickaja, vyrų treneris – Mindaugas Čepas, A lygos futbolininkas – Teremas Moffi, jaunasis žaidėjas – Paulius Golubickas, jaunoji žaidėja – Gabija Toporovaitė, gražiausias įvartis – Dovilė Gailevičiūtė, futbolo blog‘as – „Vienuolika“.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS