Neįgaliesiems

Gerinti jaunų žaidėjų ugdymą skatins nauja sistema

Siekiant gerinti jaunųjų futbolininkų ugdymo kokybę parengtas futbolo mokyklų sertifikavimo sistemos projektas. Lietuvos futbolo federacija (LFF) kviečia pateikti savo pasiūlymus projekto tobulinimui.

Nuotraukoje – Elitinės jaunių U-19 lygos rungtynės (E. Žaldario archyvo nuotr.)

Apie tai, jog jaunųjų futbolininkų ugdyme reikalingos permainos ir kryptingas bei vieningas darbas, šiemet pasisakė daugelis konferencijos „Jaunųjų futbolininkų ruošimas Lietuvoje: kokybės paieškos“ dalyvių – klubų, futbolo mokyklų treneriai ir vadovai, regioninių futbolo asociacijų, savivaldos, žiniasklaidos atstovai.

Detalesnė jaunųjų žaidėjų ugdymo peržiūra vyko siauresnėse darbo grupėse. Vienas iš gautų rezultatų – vaikų ir jaunimo futbolo mokykloms sertifikuoti skirtos sistemos projektas, kuris sudarytas pagal išsakytas idėjas, atsižvelgiant į bendrą LFF strategiją ir tarptautinę praktiką.

„Geresnė jaunų žaidėjų ugdymo kokybė – vienas iš LFF prioritetų ir visos futbolo bendruomenės bendras tikslas. Siekiame sukurti sistemą, kuri būtų naudinga visiems dalyviams ir padėtų išugdyti aukšto meistriškumo žaidėjus Lietuvos rinktinėms bei mūsų klubams“, – apie projektą sakė LFF prezidentas Edvinas Eimontas.

Sertifikavimo sistemos tikslas – jaunuosius futbolininkus ugdančioms organizacijoms nustatyti sportinės, vadybinės veiklos bei infrastruktūros standartus ir pasiūlyti gerąją praktiką.

Norėdama sertifikuotis jaunus futbolo žaidėjus ugdanti organizacija – futbolo klubas, mokykla, akademija, sporto mokykla ar kitokia įstaiga nepriklausomai nuo juridinio statuso ar kitų savybių – turės atitikti gerosios praktikos kriterijus.

Kriterijai suskirstyti į vadybos, infrastruktūros ir sporto kategorijas. Visus kriterijus atitinkanti organizacija gaus aukščiausią trijų žvaigždučių sertifikatą, mažiau kriterijų – dviejų, o dar mažesnį tam tikrą skaičių – vienos žvaigždutės.

LFF įvairiomis priemonėmis padės siekti aukštesnio sertifikavimo lygio, tačiau tikimasi, kad tuo bus suinteresuotos pačios futbolo mokyklos.

„Sistema skatins konkurenciją, kad mokyklos siektų gerinti savo veiklos kokybę ir futbolininkų ugdymą. Tai padėtų ir tėvams apsispręsti, į kurias mokyklas geriausia vesti savo vaikus, – aiškino vienas projekto rengėjų, LFF Licencijavimo skyriaus vadovas Laurynas Zibolis. – Pats projektas yra pirminėje svarstymo stadijoje, todėl norime išgirsti daugiau nuomonių ir esame atviri pasiūlymams dėl sistemos tobulinimo.“

Pagal parengtą projektą, sertifikavimas bus įtrauktas į LFF Klubų licencijavimo kriterijus ir po pereinamojo laikotarpio bus privalomas A lygos bei Pirmos lygos klubams. Visiems kitiems dalyvavimas bus savanoriškas, tačiau ateityje numatoma riboti galimybes nesertifikuotoms futbolo mokykloms dalyvauti elitinėse LFF varžybose.

Galutinė sistemos dokumentas bus parengtas atsižvelgus į gautus pasiūlymus. Sistemos startas planuojamas kitais metais.

Vaikų ir jaunimo futbolo mokyklų sertifikavimo sistemos projektas

Pasiūlymus dėl projekto siųsti el. paštu sertifikavimas@lff.lt iki gruodžio 21 d. 


ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS