„Gintra“ BWFL titulo gynybą pradėjo nuo pergalės prieš rygietes

Šiaulių „Gintros“ komanda pergale pradėjo 2023 metų sezoną. Baltijos moterų futbolo lygoje (BWFL) gintrietės namuose 1:0 (0:0) pranoko Latvijos čempiones SFK „Rīga“ futbolininkes.

Rungtynių įrašas futbolas.tv platformoje

Komandoms teko rungtyniauti ne itin maloniomis oro sąlygomis, tvyrojo atšiauri minusinė temperatūra. Rungtynes aktyviau pradėjo atsinaujinusios sudėties Lietuvos čempionės. Kairiajame krašte varžovių gynybą sėkmingai draskė Juliet Sunday. Pastarosios smūgiuotus kamuolius sugerdavo Rygos ekipos gynėjos arba vartininkė, o aštrūs perdavimai strigo sutankintoje oponenčių gynyboje.

Vieną realiausių progų pasižymėti ir išvesti komandą į priekį įpusėjus kėliniui turėjo Juliet Bassey. Po standartinės padėties afrikietės smūgiuotą kamuolį galvą atrėmė puikiai sureagavusi SFK „Rīga“ vartininkė. Prabėgus kelioms minutėms po efektingai įžaistos Meidos Prosevičiūtės ir Marijos Galkinos kombinacijos šansą turėjo Neda Klezaitė, tačiau smūgį ir vėl atrėmė vartininkė.

Rygietės sulaukusios gintriečių klaidų bandė kontraatakuoti, tačiau visi išpuoliai buvo sėkmingai užgesinami patikimai žaidusių gynėjų ir vartininkės Aušrinės Bikutės. Pirmajame kėlinyje įvarčių komandoms pasiekti nepavyko.

Nuo pat pirmųjų antrojo kėlinio minučių „Gintros“ žaidėjos ėmė spausti varžoves jų aikštės pusėje. Sužaidus kelias minutes gerą šansą atidaryti šio sezono įvarčių sąskaitą turėjo J. Sunday, tačiau kamuolys praskriejo visiškai greta virpsto. Vis dėlto tai pačiai J. Sunday pavyko pralaužti ledus. Puolėja tolimu smūgiu 66-ąją susitikimo minutę pergudravo varžovių vartininkę ir išvedė komandą į priekį – 1:0.

Per likusias kiek daugiau nei 20 minučių aikštės šeimininkės sukūrė dar keletą pavojingų situacijų prie viešnių vartų, tačiau kamuolio į tinklą pasiųsti nebepavyko. Gintrietės pasiekė pirmąją šio sezono pergalę Baltijos lygoje ir įsirašė tris taškus turnyrinėje lentelėje.

Antrajame kėlinyje aikštėje pasirodė Gintarė Raznauskaitė, kuri pakeitė Nedą Klezaitę bei Santa Lichareva, kuri aikštėje užėmė Meidos Proscevičiūtės vietą.

FK „Gintra“ sudėtis: A. Bikutė, T. Romanovskaja, A. Mikutaitė, A. Sunday, L. Kubiliūtė, E. Šupelytė, M. Galkina, J. Bassey, N. Klezaitė (50 min. G. Raznauskaitė), J. Sunday, M. Proscevičiūtė (67′ min. S. Lichareva).