Neįgaliesiems

„Gintra“ stiprina savo organizacijos pamatus – pristatoma jaunimo komanda

Lietuvos moterų futbolo flagmanas Šiaulių FK „Gintra“ stiprina savo organizacijos pamatus ir oficialiai pristato jaunimo komandą pavadinimu Gintra-ŠSG.

Jai diriguoja vyriausioji trenerė Tatjana Veržbickaja, kuri taip pat yra vyriausiojo trenerio Rimanto Viktoravičiaus asistentė pagrindinėje ekipoje.

Jaunimo komandos pagrindą sudaro perspektyvios jaunos šalies futbolininkės, įvairių amžiaus grupių Lietuvos rinktinių narės atvykusios siekti aukšto meistriškumo į Šiaulių sporto gimnazijos ugdymo įstaigą. Ši motyvuojanti piramidės sistema mergaitėms sukuria galimybę tobulėti stiprioje organizacinėje struktūroje ir orientuotis į pagrindinį tikslą – patekti į pagrindinę šalies čempionių komandą.

T. Veržbickajos treniruojama „Gintra”-Šiaulių SG praėjusį savaitgalį jau spėjo pasiekti pirmąją savo pergalę. Žiemos taurės turnyro starte jaunosios „gintrietės” 1:0 pranoko „Utenos Utenio” vienuolikę ir B grupėje įsirašė tris taškus.

Trenerė džiaugėsi auklėtiniu kovingumu, tačiau pažymėjo, kad užmigti ant laurų nevalia, juolab, kad žaidimas po ilgos atostogų pertraukos nebuvo toks, kokį ji norėtų matyti sezono eigoje.

„Prieš rungtynes mergaitėms akcentavau, kad nesvarbu kiek kartų suklysime, svarbiausia yra įdėti visas pastangas stengiantis tas klaidas ištaisyti. Manau, kad būtent šis veiksnys ir lėmė mūsų pergalę. Nors tai tikrai nebuvo rungtynės, kurias norėtųsi rodyti kaip pavyzdį, bet auklėtinių kovingumas leido pasiekti teigiamą rezultatą” – sveikindama mergaites su sėkminga pradžia Žiemos taurės turnyre kalbėjo 27-erių metų trenerė.

Stebint auklėtinių progresą T. Veržbickaja pripažįsta, kad jų noras, motyvacija tobulėti jai kaip treneriai suteikia didžiausią džiaugsmą ir skatina sunkiai dirbti bei nepamiršti kantrybės. 

„Darbo yra išties daug. Jau pačios pirmos rungtynės parodė, kad turime labai stipriai padirbėti ties progų realizacija, taktiniais žaidimo elementais. Šiandien esame tik pirminėje sezono stadijoje, o jo eigoje bus ir duobių ir sunkių momentų, tačiau svarbiausia nepalūžti ir būti susitelkus į pagrindinį tikslą – tobulėjimą”. 

Svarbiausia pasak trenerės yra auklėtinių motyvacija iš savęs reikalauti maksimumo. „Žaidėjos turi suprasti, kad „Gintra-ŠSG” joms yra puikus tramplynas į pagrindinę „Gintros” komandą, Lietuvos rinktinę. Juk pagrindinis aukšto meistriškumo siekiančio sportininko tikslas visada yra atstovauti čempionus, savo šalį, o mūsų, trenerių užduotis  motyvuoti ir padėti tobulėti. Būtent šią sėkmės formulę tikimės pritaikyti ugdant naują čempionių kartą Šiauliams” – tikino ilgametė „Gintros” klubo narė.

T. Veržbickaja neatskleidė ar jau dabar yra žaidėjų, kurios balansuoja ties pagrindinės ir jaunimo komandos slenksčiu, bet pabrėžė, kad perspektyvių mergaičių sudėtyje netrūksta.

„Smagiausia yra matyti jų progresą, matyti, kaip jos auga, tobulėja. Ir ne tik kaip žaidėjos, bet ir kaip asmenybės. Komandoje turime tikrai ne vieną ir ne dvi perspektyvias mergaites, kurios turi visus šansus savo karjerą jau netolimoje ateityje perkelti į aukštesnį lygį. Pasikartosiu, kad šiuo atžvilgiu svarbiausia yra vidinė motyvacija ir užsidegimas to siekti. Kai labai nori ir įdedi daug darbo, užsitarnauti rezultatai anksčiau ar vėliau tave paveja” – skatindama auklėtinių ryžtą akcentavo trenerė.

Primename, kad ateinantį savaitgalį abejų komandų laukia kauniečių iššūkis. Antrajame ture „Gintra” susitiks su „Kauno Žalgirio” futbolininkėmis, „Gintra”-Šiaulių SG išmėgins jėgas prieš „Kauno Žalgirio FA” auklėtines. 

fkgintra.lt informacija

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS