Neįgaliesiems

„Gintra-Universitetas“ antrus metus iš eilės UEFA Čempionių lygos atranką rengs Lietuvoje

Šiaulių „Gintros-Universiteto“ klubą pasiekė gera žinia iš UEFA būstinės – Lietuvos čempionių ekipa antrus metus iš eilės gavo teisę organizuoti UEFA moterų Čempionių lygos atrankos turnyrą Lietuvoje, kuris vyks rugpjūčio 7–13 dienomis.

Tiesa, Šiaulių klubas, kaip ir pernai kvalifikacinį turnyrą bus priverstas rengti ne savo mieste, o pietų Lietuvoje – Alytuje ir Marijampolėje.

Tam, kad atrankos turnyras vyktų Saulės mieste sutrukdė vienintelis, bet esminis UEFA punktas – viešbučių infrastruktūra.

Varžybų organizavimo reglamente yra nurodytas griežtas reikalavimas, kad visos keturios komandos turi turėti lygiavertes gyvenimo sąlygas, todėl privalo būti apgyvendintos tame pačiame viešbutyje. Kadangi Šiauliuose bent 4 žvaigždučių reikalavimus atitinkančio viešbučio galinčio rugpjūčio 7–13 dienomis apgyvendinti apie 120 žmonių taip ir neatsirado, atrankos turnyras bus keliamas į kitus Lietuvos miestus.

Toks UEFA atsakymas nenustebino „Gintros-Universiteto“ vadovų, nes ir pernai Šiaulių klubui pirštu buvo besta į tą patį punktą.

„Labai gaila, kad ir vėl sulaukę pasitikėjimo iš UEFA rengti atrankos turnyrą Lietuvoje negalime to daryti savo mieste dėl vienintelės reikalavimus neatitinkančios sąlygos – komandų apgyvendinimo viename viešbutyje. UEFA varžybos yra griežtai reglamentuotos. Neatitinki nors vienos esminės sąlygos – neorganizuoji varžybų. Šiauliuose turime tinkamą stadiono infrastruktūrą, treniruočių aikštes, atitinkame atstumų reikalavimus, tačiau viešbučiai išlieka opi problema dėl kurios nukenčia tarptautinio lygio varžybų organizavimas mūsų mieste“, – dėl prarasto šanso žaisti prie savų žiūrovų apgailestavo klubo prezidentas Gintaras Radavičius.

Vis dėlto klubo vadovas pasidžiaugė, kad „Gintra-Universitetas“ pateisino UEFA lūkesčius ir gavo aukščiausius įvertinimus už praėjusių metų atrankos turnyro organizavimą Alytuje, o tai iš esmės ir lėmė, kad Šiaulių klubui buvo patikėta šeimininkų teisė antrus metus iš eilės.

„Praėjusių metų atrankos turnyras Alytuje buvo sėkmingas ne tik rezultatų prasme, bet ir organizacine. Tiek varžybų pravedimas, tiek stadionai, tiek apgyvendinimas buvo įvertinti aukščiausiais balais. Alytus turi išvystytą stadiono infrastruktūrą, Kaunas gali pasiūlyti puikius viešbučius, o atstumas tarp šių miestų yra leistinų normų ribose. Pernai vasarą įsitikinome, kad alytiškiai ir kiti Pietų Lietuvoje gyvenantys žmonės myli futbolą, gausiai mus palaikė, todėl ne mažesnio futbolo aistruolių aktyvumo lauksime ir šį rugpjūtį“, – kviesdamas kalendoriuose apsibraukti rugpjūčio 7–13 dienas tęsė G.Radavičius.

Didžioji dauguma atrankos turnyro susitikimų bus žaidžiami Alytuje. Dzūkijoje visus tris savo mačus žais ir Šiaulių „Gintra-Universitetas“. Marijampolėje vyks tik vienerios paskutinės atrankos turnyro dienos rungtynės, kadangi vadovaujantis reglamentu paskutinę dieną visos rungtynės privalo būti žaidžiamos vienu laiku.

Atrankos turnyrą iš viso pageidavo rengti 19 klubų, bet tokia teisė buvo suteikta tik dešimčiai. Atrankos turnyrai taip pat vyks Nyderlanduose (FC „Twente“), Bosnijoje ir Hercegovinoje (SFK 2000 „Sarajevo“), Ukrainoje („WFC Kharkiv“), Slovėnijoje („WFC Pomurje Beltinci“), Belgijoje (RSC „Anderlecht“), Slovakijoje (ŠK „Slovan Bratislava“), Juodkalnijoje (FK „Breznica“) bei kaimyninėse Estijos (FC „Flora“) ir Latvijos (Rygos futbolo mokykla) šalyse.

Visos atrankoje dalyvaujančios komandos bus suskirstytos į 10 atrankos grupių po keturias komandas, o į pagrindinį UEFA Čempionių lygos turnyrą pateks tik po vieną geriausią grupės ekipą. Skirtingai nei pernai į kitą etapą nežengs nei viena geriausią rezultatą užfiksavusi antrąją vietą grupėje užėmusi komanda. Praėjusį sezoną tokių buvo dvi – Akureirio „Thor“ (Islandija) ir vienoje grupėje su „Gintra-Universitetu“ kovojusi Espo „Honka“ (Suomija).

Tikimąsi, kad ir šiais metais pajėgią sudėtį subūręs ir pajėgiausiame burtų krepšelyje esantis

„Gintra-Universitetas“ peržengs atrankos turnyrą bei galės žygį Europoje tęsti savo sirgalių akivaizdoje Šiauliuose“.

Peržengę atranką UEFA moterų Čempionių lygą sugrąžintumėme į Šiaulius, nes nuo šešioliktfinalio etapo vienu metu reikia pasirūpinti tik vienos atvykstančios varžovių komandos apgyvendinimu. Dėsime maksimalias pastangas, kad žengtumėme praėjusią vasarą pramintu taku ir iškovoję teisę žaisti šešioliktfinalyje rudenį su UEFA Čempionių lygos kovomis grįžtumėme į Šiaulių stadioną“, – prisimindamas pastarųjų dviejų metų sėkmingus žygius Europoje kalbėjo klubo prezidentas.

Atrankos grupę sudarys keturios komandos, kurių viena jau aiški – Šiaulių „Gintra-Universitetas“, tuo tarpu likusios trys paaiškės po burtų traukimo ceremonijos UEFA būstinėje Nione, kuri vyks birželio 21-ąją.

fkgintra.lt nuotr.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS