Neįgaliesiems

„Gintra-Universitetas“ atnaujino treniruočių procesą

Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį dar kovo viduryje teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto“ klubui. Atėjo metas, kai po truputį jį vėl galima išjudinti.

Panašu, kad pats sudėtingiausias laikotarpis po truputį artėja link pabaigos, tačiau Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ragina viso pasaulio gyventojus pernelyg neatsipalaiduoti ir laikantis rekomendacijų užkirsti kelią galimai antrai viruso bangai.

Būtent todėl, švelninant karantino sąlygas ir po truputį atpalaiduojant gyventojų judėjimą, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija įvardina griežtas sąlygas, kurių laikantis pagaliau galima grįžti į ilgai lauktą treniruočių procesą.

Tiesa, treneriams ir visam personalui šis sugrįžimas – nemažas iššūkis, kadangi tenka galvoti ne tik apie taktikos, fizinio parengimo ir treniruotėms skirtų pratimų rengimą, tačiau ir apie saugų žaidėjų atstumą bei kitas svarbias priemones, laikantis svarbiausių sveikatos ministerijos nurodymų.

Apie naują etapą, sugrįžimą į stadionus bei būdus, kaip kokybišką treniruočių procesą suderinti su saugumu trumpai apžvelgė vyriausiasis komandos treneris Rimantas Viktoravičius, kurio teigimu svarbiausia dabar nors mažais žingsneliais grįžti į ritmą.

„Situacija yra neeilinė, bet bandome prie jos kaip įmanoma labiau prisitaikyti. Žaidėjos į treniruočių procesą grįžta po ilgesnės nei mėnesio pertraukos, o ir šiuo metu kol kas pačios treniruotės nebus visiškai visavertės, kadangi turime laikytis saugių atstumų reikalavimų. Futbolas vis tik yra kontaktinis sportas, o kol negalime treniruotėse jo leisti, mūsų, trenerių, užduotis yra parengti pritaikytus treniruočių planus. Pavyzdžiui, dabar labai sėkmingai galime „šlifuoti” ilgą perdavimą, taktinį išsidėstymą, skersus perdavimus ir kitus aspektus, kurie tiesioginio žaidėjų kontakto tarpusavyje nereikalauja”, – sprendimus esamam laikotarpiui vardino treneris.

R. Viktoravičius džiaugėsi, kad pagaliau komanda gali sugrįžti į treniruotes ir nors jos kurį laiką dar nebus tokios, kaip anksčiau, treneriui optimizmo ir tikėjimo suteikia pats faktas, kad viskas po truputį grįžta į savo vėžes. 

„Klubui šis laikotarpis yra labai sudėtingas visomis prasmėmis. Situacija yra neapibrėžta, todėl kol kas turime pasidžiaugti bent tuo, kad sugrįžimas jau įvyko. Laikomės visų nurodytų reikalavimų – į treniruotes žaidėjos ateina dėvėdamos apsaugines kaukes, yra matuojama temperatūra ir tik su sąlyga, kad ji nėra pakilusi komandos ar personalo nariai patenka į sporto bazę.

Malonu po tokio ilgo laikotarpio vėl matyti auklėtines, jų tokį didelį norą ir energiją dirbti ir grįžti į sportinį rėžimą. Esame nusiteikę pozityviai ir tikime, kad artimiausiu metu visos saugumo sąlygos atitinkamai švelnės ir galėsime vėl pajusti tikrąjį futbolo skonį”, – negalėdamas atsiminti tokio ilgo laiko tarpo be futbolo kalbėjo Lietuvos čempionių strategas.

fkgintra.lt informacija

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS