„Gintra-Universitetas“ susikomplikavo padėtį Čempionių lygos atrankoje

UEFA Čempionių lygos atrankos turnyre dalyvaujanti Šiaulių „Gintros-Universiteto“ komanda susikomplikavo savo padėtį kovoje dėl vienintelio kelialapio į pagrindinį turnyrą.

10-oje atrankos grupėje Alytuje šiaulietės po permainingos kovos 1:2 (1:1) turėjo pripažinti Veksfordo „Youths“ klubo iš Airijos pranašumą ir lemiamame mače bus priverstos pasiekti pergalę.

Kitose šios grupės rungtynėse Škoderio KF „Vllaznia“ vienuolikė 1:0 įveikė FC „Birkirkara“ žaidėjas iš Maltos ir su šešiais taškais laikinai tapo grupės lyderėmis.

„Gintrai-Universitetui“ kelialapį į pagrindinį turnyrą užtikrintų tik pergalė paskutiniame ture ne mažesniu nei dviejų įvarčių skirtumu.

Kaip ir buvo galima tikėtis rungtynėse nuo pat pirmųjų minučių aikštėje dominavo kieta kova. Komandos apsikeitė keliomis standartinėmis padėtimis prie varžovių vartų, tačiau jose didelių pavojų nekilo.

15-ąją susitikimo minutę po Liubou Hudchankos perdavimo į baudos aikštelę Lietuvos čempiones tiksliu smūgiu galva į priekį išvedė Isadora Freitas, kuriai tai buvo jau antrasis įvartis šiame atrankos turnyre.

Airės ir toliau stengėsi kiek įmanoma dažniau išnaudoti situacijas antrajame aukšte, o viena iš jų virto įvarčiu į šiauliečių vartus. Po aštraus perdavimo iš krašto 37-ąją minutę smūgiu galva kamuolį į Gretos Lukjančukės ginamus vartus nukreipė Mckenna Davidson – 1:1.

Apsikeitus įvarčiais abi ekipos ir toliau rungtyniavo aktyviai, o po prarastų kamuolių aikštės viduryje pavojingai kontratakavo. Vis tik daugiau įvarčių per pirmąsias 45 minutes pasiekti nebepavyko.

Antrasis kėlinys aikštės šeimininkėms prasidėjo labai sudėtingai. Iškart po pertraukos, 47-ąją rungtynių minutę „Youths“ dar vienu tiksliu smūgiu galva nukreipė kamuolį į tinklą bei išsiveržė į priekį – 2:1.

60-ają minutę dešiniuoju kraštu solo reidą surengusi Simona Veličkaitė atliko puikų perdavimą į baudos aikštelę, tačiau laiku ir vietoje neatsidūrė nei viena „Gintros-Universiteto“ žaidėja, o tribūnose nuvilnijo nusivylimo atodūsis.

Prabėgus kelioms akimirkoms po šio epizodo į aikštę žengė pirmajame atrankos turnyro mače peties traumą patyrusi, bet spėjusi sugrįžti į rikiuotę Miranda Nild, kuri pakeitė Kelen Bender.

Rimanto Viktoravičiaus auklėtinės antroje kėlinio dalyje stengėsi perimti iniciatyvą ir vis dažniau atsirasdavo airių baudos aikštelėje, tačiau kietą kovą stabdantys teisėjos švilpukai aidėjo dažniau, nei mūsiškių atakos.

Visos „Gintros-Universiteto“ futbolininkių pastangos paskutinėmis akimirkomis pasiekti lygiąsias atsimušdavo į airių gynybos sieną. Po įnirtingų 90 minučių pergalę 2:1 iškovojo „Youths” ekipa.

Paskutines ir lemiamas atrankos turnyro rungtynes „Gintra-Universitetas“ žais rugpjūčio 13 dieną, antradienį. Šiauliečių varžovės bus Škoderio KF „Vllaznia“ futbolininkės iš Albanijos.