„Gintra“ užsitikrino „Spark Energy“ moterų A lygos čempionių titulą

Šiaulietės vėl įrodė, kad yra stipriausia komanda Lietuvoje ir užsitikrino 21-ąjį klubo istorijoje Lietuvos čempionių titulą.

FK „Gintra“ žaidėjos Šiaulių centriniame stadione 4:1 (2:1) nugalėjo sostinės MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkes ir tapo nebepavejamos. Šiaulių ekipos kraityje po šios pergalės jau yra 46 taškai. Šiaulietės kol kas šio sezono čempionate prarado tik du taškus.

Nugalėtojų titulas „Gintrai” garantuos vietą kito sezono UEFA moterų Čempionių lygoje, kur komanda miesto ir šalies garbę gins jau 19-ąjį kartą. Šį sezoną taip pat buvo apgintas ir Baltijos moterų futbolo lygos trofėjus.

Kaip ir praėjusią savaitę, taip ir šiose rungtynėse aikštės šeimininkėms pavyko pelnyti greitą įvartį. Jau 3-ąją susitikimo minutę puikiai baudos aikštelėje sužaidusi Miracle Porter atliko tikslų perdavimą Samanthai Rosette, kuri nukreipė kamuolį į tolimąjį apatinį vartų kampą bei išvedė komandą į priekį – 1:0.

Dar vieną pavojingą momentą prie varžovių vartų šiaulietės sukūrė 11-ąją susitikimo minutę. M. Porter iš dešiniojo krašto atliko pavojingą perdavimą link S. Rosette, tačiau vilnietės spėjo išrikiuoti gynybinę sieną į kurią pirmojo įvarčio autorės smūgiuotas kamuolys ir atsimušo.

Įspūdingas M. Porter solo prasiveržimas nuo pat aikštės vidurio vėl leido gintrietėms susikurti puikią galimybę padvigubinti rezultatą, bet S. Rosette smūgis praskriejo greta virpsto.

Šansą išlyginti rezultatą žalgirietės turėjo po kokybiško išpuolio, kuris baigėsi pavojingu Deboros Stone smūgiu, bet šeimininkėms pavyko blokuoti kamuolį.

Vivian Ikechukwu dešiniajame krašte ir toliau dominavo kurdama vieną pavojingą momentą po kito. Šįsyk perdavimas sėkmingai pasiekė adresatą, tačiau padvigubinti persvaros gintrietėms nepavyko. 26-ąją minutę šimtaprocentinę progą pelnyti savo ir komandos antrąjį įvartį turėjo S. Rosette, tačiau jos smūgis į tuščius vartus praskriejo virš skersinio.

Pavojingesnis išpuolis prie šiauliečių vartų kilo 32-ąją minutę, tačiau Erika Šupelytė prie kamuolio nesuspėjo ir gaisras buvo užgesintas be pasekmių.

34-ąją minutę D. Stone baudos aikštelėje išprovokavo Shannon Avizos pražangą, o 11 metrų baudinį sėkmingai realizavo bei rezultatą išlygino E. Šupelytė – 1:1.

Praleistas įvartis šeimininkėms suveikė kaip neblogas šaltas dušas. Jau po šešių minučių individualiai meistriškai sužaidusi M. Porter nuginklavo Medą Šeškutę ir vėl atstatė geltonųjų persvarą – 2:1. Besibaigiant kėliniui prie Aušrinės Bikutės ginamų vartų kilo pavojinga situacija, tačiau įvarčio išvengti pavyko ir rezultatas liko nepakitęs.

Po pertraukos čempionių įvarčio ilgai laukti nereikėjo. Jau 51-ąją minutę pasižymėjo dar prieš pertrauką aikštėje pasirodžiusi Koku Oluwadamilola ir aikštės šeimininkių pranašumas tapo 3:1.

Pirmajame kėlinyje varžovėms didelius galvosūkius kėlusi V. Ikechukwu ir antrojo kėlinio eigoje nedavė ramybės bei atliko dar vieną rezultatyvų perdavimą Koku, kuri pasižymėjo dubliu – 4:1.

Per likusį laiką komandoms įvarčių pasiekti nebepavyko, o „Gintros” futbolininkės nuaidėjus teisėjo švilpukui džiaugėsi apgintu čempionių titulu.

Kitas rungtynes komanda žais spalio 16 dieną namuose prieš Gargždų „Bangos” vienuolikę, kuri pastarajame ture iškovojo pirmąjį tašką savo aikštėje sužaidusi lygiosiomis 1:1 prieš Joniškio FK „Saned”.

fkgintra.lt informacija; L. Grikiečio nuotr.