„Gintrai-Universitetui“ nepavyko apginti Baltijos čempionių titulo

Šiaulių „Gintros-Universiteto“ komanda 2018 m. metų Baltijos moterų futbolo lygos sezone užėmė antrą vietą. Sekmadienį vykusiose finalo rungtynėse Rimanto Viktoravičiaus auklėtinės pralaimėjo „Minsk“ ekipai 1:2.

Skirtingai, nei pergalingose pusfinalio rungtynėse prieš Talino „Flora“ (3:0), finalo susitikime šiaulietėms teko kur kas rimtesnis iššūkis. Baltarusijos čempionės šiame Baltijos lygos sezone nebuvo praleidusios ne vieno įvarčio ir iškovojo vien pergales.

„Gintros“ futbolininkės šiandienos rungtynėse turėjo daugiau rūpintis savo vartų saugumu. Svečios iš Minsko dažniau atakavo ir primetė agresyvų spaudimą šeimininkėms. Todėl ne kartą Lietuvos komandos gynėjos ir vartininkė Greta Kaselytė turėjo neutralizuoti pavojus prie savų vartų.

Tačiau būtent „Gintra“ sugebėjo pralaužti ledus rungtynėse. 38 minutę Simona Veličkaitė prasiveržė iki galinės vartų linijos, atidavė perdavimą baudos aikštelės centre buvusiai Izabelai Freitas, o ši tiksliai smūgiavo į vartus.

Po pertraukos „Minsk“ sustiprino apsukas puolime ir 56 min išprovokavo vienuolikos metrų baudinį „Gintros“ baudos aikštelėje. Julija Duben realizavo šią progą nepriekaištingai.

Vėliau šiaulietės sulaukė antro smūgio, kai buvo prasižengta prieš varžoves prie baudos aikštelės. 74 minutę Liubov Shmatko įspūdingai smūgiavo kamuolį į viršutinį dešinį kampą ir nepaliko vilčių G. Kaselytei.

84 minutę „Gintra“ turėjo šimtaprocentinę galimybę išlyginti rezultatą, bet Noel Baham, išbėgusi viena prieš vartininke, nesugebėjo pasiųsti kamuolio į vartus.

„Minsk“ klubas iškovojo pergalę 2:1 ir pirmą kartą iškovojo Baltijos moterų lygos taurę.

Rungtynėse dėl trečios vietos Talino „Flora“ dramatiškose rungtynėse 3:2 įveikė „Parnu“ ekipą.