Neįgaliesiems

„Gintros” gretose – Latvijos rinktinės žaidėja K. Miksone

Viena perspektyviausių Latvijos futbolininkių 20-metė Karlīna Miksone ateinantį sezoną vilkės Šiaulių „Gintros“ aprangą.

Viena perspektyviausių Latvijos futbolininkių 20-metė Karlina Miksone ateinantį sezoną vilkės Šiaulių „Gintros“ aprangą. Kaimyninės šalies jaunosios futbolo pažibos prisiviliojimas į komandą yra dar vienas didelis Lietuvos čempionių laimėjimas šiuo tarpsezoniu. Tai bus antroji Latvijos futbolininkė ginsianti ekipos garbę – galiojančią sutartį su „Gintra“ turi ir Latvijos rinktinės gynėja Anastasija Ročane.

Tikimasi, kad aukšta 182 cm ūgio centro saugės pozicijoje rungtyniaujanti K. Miksone greitai taps viena iš kertinių komandos generolių aikštėje ir padės siekti aukščiausių tikslų.

„Derybos buvo gana sunkios, kadangi turėjome konkuruoti su tokiais klubais kaip Sankt Peterburgo „Zenit“, kitomis komandomis iš tokių šalių kaip Šveicarija ar Danija. Natūralu, kad jos tikrai turi ką pasiūlyti. Tačiau rankų nenuleidome, turėjome savų argumentų, o Karlina protinga žaidėja ir puikiai supranta, kas šiuo metu jai yra svarbiausia.

Nuoširdžiai džiaugiamės šios futbolininkės pasirinkimu prisijungti prie mūsų komandos. Apie Karliną žinome nemažai, matėme ją rungtyniaujančią Latvijos komandose, rinktinėje, stebėjome, kaip sparčiai ji tobulėja, kokią pažangą yra padariusi ir kokiais įgūdžiais išsiskiria aikštėje. Galima sakyti, kad trečias kartas nemelavo, kadangi šią vieną talentingiausių žaidėjų Baltijos šalyse kalbinome atvykti į mūsų komandą ir dvejus praėjusius pastaruosius metus.

Nors jai dar tik 20 metų, ji jau nėra tik ateities žaidėja. Galime drąsiai teigti, kad jau ateinančiame sezone tikimės, kad Karlina užims labai svarbų vaidmenį komandoje“, – apie naujokę kalbėjo klubo prezidentas Gintaras Radavičius.

Nors K. Miksone komandoje bus priskiriama prie jaunesniųjų žaidėjų, jos brandus žaidimas jau dabar nekelia abejonių. Ši jauna futbolininkė senokai užsitarnavo Latvijos rinktinės vyriausiojo trenerio pasitikėjimą. Nuo 2017-ųjų vilkėdama nacionalinės moterų rinktinės marškinėlius ji jau spėjo sužaisti 33 oficialias rungtynes, iš kurių daugumą pradėjo starto vienuolikėje bei pelnė 8 įvarčius. Tiksliais smūgiais „Gintros“ naujokė jau baudė ir Lietuvos rinktinę.

Išskirtinis šviesiaplaukės latvės talentas futbolo trenerių buvo pastebimas dar ankstyvoje jos karjeros pradžioje, kuomet ji gimtajame Liepojos mieste atstovavo „Liepajas Metalurgs“ komandą.

Demonstruodama solidų žaidimą K. Miksone netruko kilti karjeros laiptais. Išaugusi vietos „Liepaja“ komandos marškinėlius ji persikėlė į Rygos „Dinamo“ klubą, kuriame rungtyniavo kartu su buvusia ilgamete „gintriete“ Ana Alekperova. Praėjusiais metais mergina pakėlė sparnus į užsienį ir pradėjo legionierės karjerą aukšto lygio Islandijos moterų futbolo pirmenybėse, kur sukirto rankomis su vietos IBV klubu. Į atšiauriąją Islandiją K. Miksone sulaukė kvietimo sugrįžti ir šiais metais, tačiau tuo pat metu atsidūrė dar kelių pajėgių komandų radare.

Tuo pat metu į kovą dėl Latvijos talentės stojo ir „Gintra“. Sulaukusi kvietimo naujoji Rimanto Viktoravičiaus auklėtinė apsisprendė pasirinkti konkrečiausią pasiūlymą garantuojantį pasirodymą UEFA Čempionių lygoje bei galimybę tobulėti gerai žinomoje organizacijoje.

„Norėjau kuo greičiau priimti sprendimą, kad galėčiau susikoncentruoti į pagrindinius tikslus. „Gintra“ parodė, kad iš tiesų manęs labai laukia ir tiki mano galimybėmis. Esu sujaudinta galimybės prisijungti prie pajėgiausios komandos Baltijos šalyse“, – priimtu sprendimu apsivilkti Lietuvos čempionių aprangą neabejojo latvė.

„Karjerą pradėjau „Liepajas Metalurgs“ komandoje būdama septynerių. Iš pradžių šiek tiek treniravausi su berniukais, o po to tėtis man surado mergaičių komandą. Gimiau Liepojoje, bet visą vaikystę augau mažame miestelyje pavadinimu Nyca, kuris yra nutolęs apie 17 kilometrų nuo Liepojos. Vienu metu net gi atstovavau šio miestelio futbolo berniukų komandai. Tai buvo įdomi patirtis, kuri mane privertė pasitempti“, – šypsojosi Latvijos rinktinės saugė.

Prisimindama akistatas su „Gintra“ K. Miksone išskyrė vieną iš Baltijos lygos mačų vykusių prieš dvejus metus. „Puikiai prisimenu tas rungtynes, nes pelniau apskritai pirmąjį savo įvartį Baltijos lygos varžybose. Nors ir pralaimėjome, prisiminimai iš šių rungtynių lieka tik geri, kadangi sužaidžiau neblogas rungtynes. O kai žinai, kad tai pavyko padaryti prieš geriausią komandą turnyre, jautiesi dar smagiau. Žaisti prieš „Gintrą“ visuomet buvo sunku, tačiau visada buvo ir papildoma motyvacija, kurios vedina laukdavau žengti į aikštę“, – saldaus įvarčio į Lietuvos čempionių vartus prisiminimais dalijosi centro saugė.

20-metė futbolininkė dabar sau kelia naujus iššūkius, kurių vienas – kuo sėkmingiau debiutuoti UEFA moterų Čempionių lygoje bei padėti „Gintrai“ sugrįžti į pagrindinį šio elitinio turnyro etapą. „Jaučiu, kad šis sezonas man bus didelė galimybė įrodyti ką galiu, todėl į Šiaulius atvykstu labai motyvuota. Stebėjau praėjusio sezono „Gintros“ pasirodymą Europoje ir tikiu, kad ateinančiais metais kartu galime sugrąžinti šią komandą į 32-ejų pajėgiausių ekipų elitą. Neabejoju, kad čia turėsiu visas galimybes tobulėti. Tai daryti labai palanku, kai tave supa tiek aukšto lygio, talentingų žaidėjų. Būsime kietas riešutėlis, tai galiu garantuoti“, – ryžtingai nusiteikusi tęsė K. Miksone.

Kalbėdama apie savo polinkį į sportą „Gintros“ naujokė sąsajų šeimoje neieškojo ir teigė, kad tai tiesiog sporto šaka, kuri jau nuo ankstyvos vaikystės ją sužavėjo. „Mano šeimoje profesionaliai futbolo niekas nežaidė, kaip ir kitų sporto šakų. Turiu mažą sesutę, kuri dar rinksis savo gyvenimo kelią, tačiau tėvams sportas tik hobis, laisvalaikio praleidimo forma. Šaunu, kad man pavyko šioje sporto šakoje išnaudoti savo pranašumus ir taip ją pamilti, kad dabar be futbolo sunkiai įsivaizduoju savo gyvenimą“, – dėstė ji.

182 cm ūgio futbolininkė savo pranašumus aikštėje sieja su fizinėmis galimybėmis laimėti dvikovas „antrajame aukšte“ ir būti itin pavojingai varžovėms baudos aikštelėje. „Vienas didžiausių mano pranašumų aikštėje akivaizdus vien tik į mane pažvelgus. Tai, žinoma, mano ūgis. Turiu geras startines pozicijas laimėti oro dvikovas, esu pavojinga baudos aikštelėje. Išnaudodama savo ūgį ypači stengiuosi tobulinti savo įgūdžius žaidžiant galva. Tai labai svarbu, kadangi nepaisant to, kad fiziniais duomenimis dažnai pranokstu savo oponentes, bet efektyvus to išnaudojimas pasireiškia tik tuomet, kai atlieki rezultatyvų perdavimą, pelnai įvartį. Taip pat mėgstu kietą, kontaktinį futbolą, todėl nebijau dvikovų ir galiu jas laimėti“, – tikino antroji „Gintros“ komandos latvė.

Praėjusį sezoną Islandijos IBV klube K. Miksone buvo viena komandos lyderių – visas rungtynes pradėjo startinėje sudėtyje ir pasižymėjo 5 tiksliais smūgiais. „Kaip ir visose komandose tikslas yra vienas – pergalė. Ne išimtis ir IBV klubas, kuriame praleidau praėjusius metus. Nors jų tiek daug, kiek norėjome ir tikėjomės nepasiekėme, vertinčiau, kad mūsų pasirodymas nebuvo prastas.

Prieš sustabdant čempionatą likus dviem turams iki jo pabaigos turėjome galimybę sėkmingai finišavę likti net prizinėje trečioje vietoje, tačiau dėl viruso grėsmės pirmenybės buvo nutrauktos, o mūsų komanda liko aštunta. Ryškiau atitrūkusios buvo tik dvi ekipos, kurios iki pat finišo tiesiosios turėjo kovoti dėl čempionių titulo, o nuo trečios iki devintos vietos komandas skyrė vos 5 taškai. Savo vaidmeniu buvau patenkinta, treneris manimi pasitikėjo, komandoje žaidė ir dar dvi mano tautietės, tad nesijaučiau vieniša svetimoje šalyje. Džiaugiuosi, kad ir Lietuvoje turėsiu galimybę žaisti kartu su Latvijos rinktinės drauge Anastasija Ročane“, – įspūdžiais iš praėjusio sezono dalinosi K. Miksone.

Šiaulių komanda jau pratęsė sutartis ateinančiam sezonui su legionierėmis Jelena Čubrilo, Madison Gibson ir Alika Keene, o taip pat pasirašė ilgalaikius kontraktus su perspektyviomis futbolininkėmis – vartininke Aušrine Bikute ir sauge Dovile Dockaite.

fkgintra.lt informacija

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS