„Gintros“ pasirodymas UEFA Čempionių lygoje baigėsi skausmingu pralaimėjimu Islandijos klubui

UEFA moterų Čempionių lygos sezonas Šiaulių „Gintros“ komandai baigėsi tragiškai. Šiauliuose vykusiame atrankos turnyro finale Lietuvos čempionės nesurado priešnuodžių prieš varžoves iš Islandijos Koupavoguro „Breidablik“, kurioms nusileido rezultatu 1:8 (0:3).

Islandijos ekipa laimėjusi šį susitikimą tapo atrankos 1-osios grupės nugalėtoja ir pateko į pagrindinį UEFA moterų Čempionių lygos turnyrą.

Rungtynės prasidėjo pavojingu epizodu prie viešnių vartų. Šansą pasižymėti turėjo Rimantė Jonušaitė, tačiau smūgis skriejo greta vartų. Netrukus pavojingai Gretos Lukjančukės ginamams vartams pagrasino varžovių gynėja, laimei kamuolys skriejo ne į vartų plotą.

Sužaidus 10 minučių į priekį išsiveržė „Breidablik“. Po perdavimo į baudos aikštelę smūgiu galva pasižymėjo puolėja Tiffany McCarthy – 0:1.

16-ąją minutę gerą progą išlyginti rezultatą turėjo Madison Gibson, sulaukusi aštraus perdavimo iš Jessicos Ayers. Vis dėlto Islandijos klubo gynėjos spėjo išmušti kamuolį amerikietei iš po kojų.

Dovilės Gailevičiūtės perdavimas varžovėms už nugarų leido M. Gibson pavojingai įsiveržti į baudos aikštelę, tačiau užbaigiamoji fazė nebuvo sėkminga ir rezultatas liko nepakitęs.

Greta Lukjančukė išgelbėjo komandą, kai pavojingai iš už baudos aikštelės smūgiavo Hafrun Halldorsdottir. Dar vieną įspūdingą reakciją 38-ąją minutę pademonstravo G. Lukjančukė, po nepatogaus rikošeto suspėjusi sureaguoti ir atmušti kamuolį.

Prieš pertrauką viltys laimėti rungtynes ėmė byrėti. 42-ąją minutę smūgiu galva pasižymėjo Agla Maria Albertsdottir. Už minutės G. Lukjančukė buvo priversta dar kartą traukti kamuolį iš ginamų vartų. Tolimu smūgiu pasižymėjo Aslaug Munda Gunnlaugsdottir.

Po pertraukos prasidėjo tikras įvarčių lietus. Dubliu varžovių gretose pasižymėjo T. McCarthy – 0:4. Prabėgus vos minutei rezultatą sušvelnino Madison Gibson.

Vis dėlto čia pat varžovių puolimo mašina ir toliau skandino mūsiškes. Penktąjį įvartį islandėms po standartinės padėties pelnė Heidis Lillyardottir. 64-ąją minutę dar vienu tiksliu smūgiu pasižymėjo A. M. Albertsdottir.

Vienas nesėkmingiausių mačų klubo istorijoje baigėsi „Breidablik“ pergale rezultatu – 1:8.