Neįgaliesiems

„Gintros-Universiteto“ 15 žingsnių 19-ojo titulo link

Šiaulių „Gintros-Universiteto“ merginoms užteko vos penkiolikos rungtynių, kad čempionate jos taptų nepavejamos.

Tiesa, trečiadienį šiaulietės iškovojo ir šešioliktą pergalę, tačiau turnyrine prasme daugkartinėms čempionėms ji jau nieko nereiškia.

Po praėjusio sezono „Gintra-Universitetas“ prarado nemažai žaidėjų, įskaitant ir savotiškais simboliais tapusias Gretą Kaselytę-Lukjančukę bei Simoną Veličkaitę. Abi daugkartinės čempionės šiemet pirmąkart taps mamomis.

Komandą palikusias žaidėjas keitė kitos: Jelena Čubrilo, McKenna Davidson, Jessica Ayers. Tuomet tai buvo tik dar vienos legionierės. Netrukus paaiškėjo, kad tai yra vienos geriausių legionierių per visą Šiaulių klubo istoriją.

Merginos gerino savo sportinę formą, komanda laimėjo žiemos turnyrą, tačiau atėjusi pandemija sujaukė visus planus. Sezonas buvo atidėtas neribotam laikui, tuo pačiu atšaukta pasirengimo stovykla Turkijoje.

„Supratau, kad sezonas bus kitoks, tačiau dėl pasiruošimo pernelyg nesijaudinau. Puikiai žinau savo žaidėjas, žinau, kokios jos sąmoningos, todėl buvau tikras, kad karantinui pasibaigus jos bus tinkamai pasiruošusios“, – tą metą prisiminė ilgametis ekipos vyriausiasis treneris Rimantas Viktoravičius.

Balandžio 29-ąją „Gintra-Universitetas“ atnaujino treniruočių procesą. Nors sudėtingiausias laikotarpis artėjo pabaigos link, Pasaulio sveikatos organizacija viso pasaulio gyventojus ragino neatsipalaiduoti ir laikytis  rekomendacijų tam, kad būtų užkirstas kelias antrajai viruso bangai. Treneriai privalėjo galvoti apie naują taktikos, fizinio rengimo ir treniruotėms skirtų pratimų rengimą, o futbolininkės – kaip nepažeidinėti naujos tvarkos.

„Buvo nelengvas iššūkis tiek psichologiškai, tiek fiziškai. Futbolas nėra individuali sporto šaka, todėl kontaktas šiame sporte yra labai svarbus. Kitas dalykas – individualiai mes treniravomės ir karantino metu, todėl turėjome puikią galimybę išmokti saugumo taisykles ir nurodymus.

Pradėjus komandinį treniruočių procesą, tikrai nebuvo lengva ir patogu, tačiau taisyklių mes laikėmės. Be abejo, kiekviena laukėme, kada galėsime treniruotis pasunkintomis sąlygomis. Norėjosi, kad pasiruošusios būtumėm maksimaliai gerai“, – pasakojo komandos kapitonė Vestina Neverdauskaitė.

Pradėjus antrąjį pasiruošimą sezonui, prie ekipos prisijungė dar trys legionierės Madison Gibson, Tristan Corneil ir Alika Keene. Taip pat sutartis pasirašė trys itin talentingos jaunos lietuvės Gabija Toropovaitė, Meda Šeškutė ir Rimantė Jonušaitė. Pastaroji veikiausiai taps rezultatyviausia šio sezono žaidėja, įvarčius pradėjusi štampuoti debiutinėse rungtynėse. Pirmasis tikslus smūgis buvo atliktas sužaidus vos šešias minutes Gargžduose. Tąsyk „Banga“ buvo sutriuškinta net 16:0.

„Puikiai prisimenu tą pirmąjį įvartį. Surengėme gerą ataką, sulaukiau gero perdavimo, o man liko tik įmušti įvartį. Aišku, buvo džiugu, kaip ir tais atvejais, kai krito kiti įvarčiai. Kai esi priverstas tiek laiko praleisti be mėgstamos veiklos, be abejo, kiekvienas dalykas suteikia žymiai didesnį malonumą“, – kalbėjo R. Jonušaitė.

Antrosioms rungtynėms į Šiaulius atvyko ambicinga Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU ekipa. Pastarosios puolėja Ugnė Lazdauskaitė 33 minutė realizavo 11 metrų baudinį bei nutraukė daugiau nei metus buvusią „Gintros-Universiteto“ sausų rungtynių seriją.

„Visiškai apie tai negalvojau. Man rūpi futbolas, pergalės, o ne šalutiniai dalykai“, – dėmesio į nutrauktą seriją nekreipė R. Viktoravičius.

Šiaulietės laimėjo rungtynes rezultatu 9:1. Vėliau 3:0 krito „Kauno Žalgiris“, dar vėliau – 17:0 jaunoji „Šiaulių“ merginų komanda, dar vėliau 14:0 – Utenos „Utenis“. Per pirmąjį ratą „Gintra-Universitetas“ į varžovių vartus sumušė net 59 įvarčius (praleido 1). Be abejonės, statistika fantastiška.

„Mes tam ruošėmės. Rungtynių metu visada nori pademonstruoti ką išmokai per treniruotes, todėl nemušti tiek įvarčių, kiek gali, būtų nepagarba sau. Manau, apie pralaimėjimus itin dideliais skirtumais turėtų pagalvoti kitos komandos. Neretais atvejais komandos Lietuvoje dar neprasidėjus rungtynėms į aikštę išeina su pralaimėjimo mintimi. Suprantu, kad tai nėra lengva, bet tokios rungtynės duotų daugiau naudos. O mes prieš kiekvienas rungtynes turime iššūkių, kuriems ruošiamės treniruočių procese“, – dėstė V. Neverdauskaitė.

Antrasis ratas prasidėjo dviem pergalėmis prieš abu „Žalgirius“. Vilnietės galėjo pasigirti dar vienu įmuštu įvarčiu į čempionių vartus, o kaunietės tuo, kad iki 55 minutės turėjo tik vieno įvarčio deficitą. Beje, likusios dešimtyje šiaulietės per labai trumpą laiką pasižymėjo dar du kartus bei pasiekė įtikinamą pergalę. Samantos Karasiovaitės raudona kortelė buvo pirmoji ir vienintelė (kol kas) per šį „Gintros“ sezoną. Beje, šiose rungtynėse nutrūko ir R. Jonušaitės rezultatyvių rungtynių serija.

„Kauno Žalgiris“ turi stiprias gynėjas, jų treneris moka pastatyti gerą gynybinį „autobusą“, komanda žaidžia kompaktiškai, nelieka erdvių. Tai ir lėmė, kad tąsyk likau be įvarčio. Kalbant apie Samantos pašalinimą ir mūsų žaidimo pagerėjimą, manau, kad tai tik sutapimas“, – sakė R. Jonušaitė.

Aštuntose ir devintose sezono rungtynėse 7:0 ir 10:1 buvo nugalėtas „Utenos Utenis“ ir „Banga“. Abejose rungtynėse hetrikais pasižymėjo R. Jonušaitė ir J. Čubrilo. Beje, po pergalės prieš „Bangą“ Rimantas Viktoravičius reiškė didžiulį nepasitenkinimą.

„Norint tobulėti, futbole reikia rimtai žaisti nuo pirmos iki paskutinės sekundės. Reikia gerbti priešininką ir per rungtynes nepradėti kvailioti. Tas nepasitenkinimas kilo tik dėl to“, – vasaros pradžią prisiminė R. Viktoravičius.

Prieš vasaros pertrauką dar trylika įvarčių buvo sumuštų į Šiaulių jaunųjų merginų vartus ir įpusėjus čempionatui „Gintra-Universitetas“ savo sąskaitoje turėjo visus 30 taškų, 99 įmuštus įvarčius bei 3 praleistus. Viskas atrodytų puiku, jei ne medikų išvada M. Gibson atžvilgiu. Nuostabų sezoną žaidusiai amerikietei nustatyta kairės kojos kelio kryžyminių raiščių trauma. Tai reiškė, kad M. Gibson sezonas baigtas.

„M. Gibson yra labai gera žaidėja, ji greitai pritapo komandoje ir tapo viena lyderių. Šiai dienai mes neturime kas ją pakeistų. Žvelgiant iš kitos pusės, nepakeičiamų nėra, kiekviena žaidėja individualiu meistriškumu kažką įneša į komandos žaidimą, nors ir be Madison futbolo elementų“, – sakė R. Viktoravičius.

Praradę savo lyderę, FK „Gintros“ vadovai pradėjo ieškoti jai pamainos. Be to, prieš artėjančią Čempionių lygą buvo stiprinamos ir kitos grandys. Prie komandos per trumpą laiką prisijungė latvė Anastasija Ročanė, amerikietės Ru Mucherera ir Abby Carchio bei slovėnė Maja Zajc.

„Iš naujokių, kurios atvyko vasarą, dar laukiame geresnio žaidimo. Ne visoms pavyksta taip greitai pritapti prie komandos žaidimo, trenerių reikalavimų ir kitų dalykų, susijusių su komanda ir futbolu. Tiesiog kai kurioms žaidėjoms reikia daugiau laiko“, – vasaros namų darbus komentavo R. Viktoravičius.

Vis tik, atsinaujinusi komanda bent jau pačioje pradžioje nebebuvo tokia, kokią mes ją matėme per pirmąją sezono pusę. Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU nugalėta 3:0, o „Kauno Žalgiris“ – vos 2:1. Šiose rungtynėse pirmąkart per sezoną šiaulietės buvo atsiliekančiųjų vaidmenyje, o pergalingą įvartį įmušė tik 78 minutę.

„Tai buvo tokios rungtynės, kurios buvo iššūkis mums. Kauno komanda žaidė apgalvotai, žinojo, su kuo joms teks žaisti ir nusiteikė rimtai kovai. Pagrindinis dalykas, kodėl mums tos rungtynės gavosi tokios sunkios – neišnaudotos progos“, – apie sunkiausią 2020-ųjų A lygos dvikovą kalbėjo V. Neverdauskaitė.

Prieš tryliktojo turo rungtynes su Gargždų „Banga“ šiaulietės padarė akciją komandos traumuotoms žaidėjoms. Jos visos aikštėje pasirodė 17 ir 19 numeriais pažymėtais marškinėliais, kuriais žaidė Lolita Žižytė ir Madison Gibson. Marškinėliai buvo papuošti užrašu „Better than before“ („Geresnės nei prieš tai“).

„Labai norėjome nustebinti Lolitą ir Medie. Galvoju, kad mums tai pavyko. Tikrai malonu daryti gerus dalykus“, – sakė R. Jonušaitė.

 „Banga“ buvo nugalėta 8:1, vėliau „Utenos Utenis“ – 20:0, dar vėliau „Šiauliai“ – 7:0. Šios pergalės reiškė, kad šiaulietėms čempionate trūksta vienos pergalės arba MFA „Žalgirio-MRU“ prarastų taškų Gargžduose. Atsitiko antrasis variantas, kuris „Gintrai“ garantavo devynioliktą titulą.

„Gal būtų šiek tiek maloniau laimėti titulą aikštėje tam, kad merginos būtų galėjusios sušokti pergalės šokį, bet… plačiąja prasme, tai tikrai nėra svarbu“, – reziumavo R. Viktoravičius.

„Net nežinau, ar labai svarbu, kada laimėti. Pats titulo faktas džiugina, nepaisant to, kad čempionėmis tapome ne pirmą kartą. Jau minėjau, kad tam mes ruošiamės – eiti žaisti, kovoti ir laimėti. Mūsų tikslas pelnytai įvykdytas, dabar tegul kitos komandos aiškinasi, kuri yra verta kurios vietos. Nežinau, ar būtų maloniau laimėti titulą aikštėje, tačiau džiugu, kad tokio lygio rungtynių, kaip „Banga“ – MFA „Žalgiris“-MRU apskritai yra A lygoje“, – reziumavo V. Neverdauskaitė.

„Reagavau gana ramiai, nes „Bangos“ komanda nėra silpna. Manau, kad žaidė dvi apylygės komandos, rungtynės vyko Gargžduose, todėl jaučiau, kad bus gera kova. Džiugu, kad „Bangos“ pergalė garantavo mums čempiono titulą“, – reziumavo R. Jonušaitė.

Nuotraukos Evaldo Černiausko

Reportažas apie „Gintra-Universitetas“ komandą:

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS