Neįgaliesiems

„Gintros-Universiteto“ legionierės ruošiasi Pasaulio čempionato startui

Birželio 7-ąją Prancūzijoje prasidės ilgai lauktas didžiausias futbolo įvykis – 2019 metų Pasaulio moterų futbolo čempionatas.

Nors Lietuvos rinktinės jame neišvysime, mūsų šalyje žaidžiančių futbolininkių čempionate bus. Tai – Šiaulių “Gintros-Universiteto” komandą atstovaujančios Pietų Afrikos Respublikos rinktinės žaidėjos Nothando Vilakazi bei Jermaine Seoposenwe.

Abi futbolininkės į Šiaulius atvyko šį pavasarį ir jau spėjo ne tik debiutuoti Lietuvos moterų A lygoje bei Baltijos lygoje, bet ir pasižymėti įvarčiais.

Be esamų žaidėjų Pasaulio čempionate taip pat bus galima sekti ir kitų buvusių komandos futbolininkių pasirodymus. Pernai Lietuvos čempionių gretose žaidusios PAR rinktinės atstovės Leandros Wilomos Smedos, Čilės rinktinės saugės Marijos Jose Rojas Pino bei jamaikietės Torianos Patterson.

10-uoju numeriu pažymėtus “Gintros-Universiteto” marškinėlius vilkinti 25-erių metų puolėja J. Seoposenwe per dvejas rungtynes sužaistas Lietuvoje pelnė 4 įvarčius ir paliko labai gerą įspūdį vyriausiajam treneriui Rimantui Viktoravičiui.

“Jermaine yra greita, fiziškai tvirta, puikiai koordinuota žaidėja. Dėl čiurnos skausmų per šį neilgą laikotarpį ji dar nespėjo parodyti visko ką gali, bet joje matau didelį potencialą ir tikiu, kad ji gali tapti viena mūsų komandos lyderių”, – linkėdamas kuo sėkmingesnio pasirodymo planetos pirmenybėse kalbėjo treneris.

Ne ką mažesnių trenerio pagyrų nusipelnė ir N. Vilakazi, kuri didžiausią įspūdį R. Viktoravičiui paliko savo žaidimo ramybe, užtikrintumu bei puikiais atakų organizatorės sugebėjimais.

“Nors “Vivo” (aut. past. – N. Vilakazi pravardė) yra krašto gynėja, ji turi visus sugebėjimus organizuoti žaidimą, atlikti tikslius tolimus perdavimus, kraštu jungtis į ataką, todėl tai žaidėja, kuri gali atnešti kur kas daugiau naudos nei tik sėkmingai apsiginti. Ji jau spėjo apšilti kojas mūsų komandoje ir nuo pirmų rungtynių matėsi, kad tai patyrusi futbolininkė turinti gerus technikos įgūdžius. Esu įsitikinęs, kad ji mūsų gynybos linijai pridės ramybės, užtikrintumo bei galės dalyvauti atakose”, – kalbėjo treneris.

Prieš išvykstant į paskutinę treniruočių stovyklą prieš pasaulio čempionato startą J. Seoposenwe nekantravo žengti į aikštę šioje futbolo šventėje, tačiau nepaisant to, kad jos atstovaujama PAR rinktinė B grupėje ekspertų yra įvardijama kaip autsaiderė, puolėja jaučia didelę atsakomybę ir tiki, jog jos komanda gali ne tik garbingai pasipriešinti galingoms varžovėms, bet ir peržengti grupių barjerą.

“Mūsų tikslas nėra tik nuvykti į Prancūziją ir pasigrožėti pasaulio čempionato atidarymo ceremonija. Atsakingai ruošiamės šioms varžyboms, turime talentingą kartą rinktinėje, todėl sieksime patekti iš grupių etapo tolyn. Akivaizdu, kad nesame B grupės favoritės, bet futbolas tuo ir ypatingas žaidimas, kad niekada nežinai koks bus galutinis rezultatas. Kai aikštėje atiduodi visas jėgas, o rūbinėje tvyro puiki atmosfera galima pasiekti puikių rezultatų”, – optimistiškomis nuotaikomis prieš išvykstant į Prancūziją spinduliavo atletiško sudėjimo futbolininkė.

“Svarbiausios bus pirmosios rungtynės. Jose žaisime prieš ispanes, kurios yra techniškos, labai gerai skaitančios įvairias žaidimo situacijas, tačiau manau, kad mes esame fiziškai tvirtesnės. Privalome būti greitesnės, laimėti oro dvikovas ir tai suteiks mums šansų kovoti dėl 3 taškų. Esame pakankamai patyrusi komanda ir turime išnaudoti savo stipriąsias puses. Tik tokiu atveju galime tikėtis teigiamo rezultato”, – sėkmės receptą vardino pietų afrikietė.

PAR rinktinė birželio 8-ąją Havro mieste žais savo atidarymo rungtynes su Ispanijos futbolininkėmis, birželio 13-ąją Paryžiuje susitiks su Kinijos rinktine, o paskutinį grupės susitikimą žais birželio 17 -ąją Monpeljė mieste su grupės favorite Vokietija.

Nors rinktinės su kuriomis teks kovoti PAR yra išties galingos (Ispanija – 13-as pasaulio reitingas, Kinija – 16-as, Vokietija – 2-as pasaulio reitingas) baltos vėliavos anksčiau laiko kelti neketina ir N. Vilakazi.

“Daugelio futbolo ekspertų esame įvardijamos kaip šios grupės autsaiderės. Nors dažnas gali sakyti, kad mūsų “arkliukas” gali būti tai, kad mes nejaučiame didelio spaudimo, nes nieko nesitikime, su šia nuomone nesutinku. Mus, kaip ir kitas komandas slegia tokia pati atsakomybės įtampa, kadangi pasaulio čempionate žaidžiama ne kasdien, o tikslai keliami komandai ir sau asmeniškai yra patys aukščiausi”, – kartelės neskubėjo nuleisti PAR kairiojo krašto gynėja.

Tiesa, N. Vilakazi jau teko dalyvauti aukščiausio lygio tarptautinio masto renginiuose. 30-metė futbolininkė PAR rinktinės garbę gynė 2012 -ųjų Londono bei 2016-ųjų Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse.

“Puikiai prisimenu abi olimpiadas. Tai didžiausias sporto renginys, kadangi jis suburia daugybę įvairių sporto šakų atletų. Būti olimpinių žaidynių dalyviu yra nuostabus jausmas. Visą tą laiką tu tiesiog gyveni sportu, turi progą susipažinti su įvairiausių šalių sportininkais, iš arti pamatyti ne tik aukščiausio lygio varžybas, bet ir visą organizacinę virtuvę”, – prisiminimais iš Londono ir Rio de Žaneiro dalinosi N. Vilakazi.

“Dabar atėjo laikas dar vienam naujam nuotykiui. Su maloniu jauduliu laukiu pasaulio čempionato starto ir tikiuosi, kad sulauksime palaikymo ne tik iš Afrikos, bet ir jūsų šalies futbolo gerbėjų”, – šypsojosi futbolininkė.

Primename, kad pasaulio čempionato atidarymo rungtynės bus žaidžiamos birželio 7-ąją, kur turnyro šeimininkė Prancūzija šalies sostinėje išmėgins jėgas su Pietų Korėjos vienuolike.

Vilius Dambrauskas / fkgintra.lt informacija

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS