Neįgaliesiems

„Gintros-Universiteto“ trenerių štabą papildė specialistas iš Airijos

Lietuvos čempionė Šiaulių „Gintros-Universiteto“ komanda šį sezoną sieks ne tik apginti Lietuvos moterų futbolo A lygos ir Baltijos lygos trofėjus, bet ir po metų pertraukos sugrįžti į UEFA moterų Čempionių lygos pagrindinį turnyrą.

Naujus iššūkius reprezentacinis Šiaulių miesto moterų futbolo klubas pasitinka papildęs trenerių štabą – prie komandos prisijungė perspektyvus jaunas treneris iš Airijos Thomas Croke.

28-erių metų airiui, kuris dar praėjusį sezoną rungtyniavo pirmojoje Airijos futbolo lygoje, komandoje yra numatytos specialios užduotys treniruočių procese.

Naujojo trenerių štabo nario vaidmenį pristatė „Gintros-Universiteto“ klubo direktorius Mantas Radavičius, kurio teigimu T. Croke’as į treniravimo procesą ne tik įneš šviežių idėjų, bet ir leis tolygiau paskirstyti darbo krūvius visam trenerių personalui.

„Thomas yra perspektyvus jaunas treneris, o jo prisijungimas prie komandos akivaizdžiai turės naudos abiems pusėms – jis turės geras galimybes tobulėti kaip treneris ir savo žinias pritaikyti praktinėje veikloje, savo ruožtu mes turėsime daugiau opcijų treniravimo procese. Thomo atėjimas leis specializuotis į tam tikras svarbias užduotis dirbant individualiai su žaidėjomis ir kasdien tobulinant jų asmeninius įgūdžius bei daugiau koncentruotis į rungtynių vaizdo peržiūras, jų analizes“, – kalbėjo M. Radavičius.

Iš Voterfordo miesto Airijoje kilęs T. Croke’as jau spėjo apšilti kojas „Gintros-Universiteto“ treniruotėse ir teigė esantis labai laimingas galėdamas prisijungti prie aukščiausio lygio moterų futbolo komandos. Profesionalaus futbolininko karjeroje taško dar nededantis centro saugo pozicijoje rungtyniaujantis atletas patikino, kad minties žaisti futbolą jis dar neatsisako, tačiau savo ateitį sieja su treniravimo specialybe.

„Mėgstu iššūkius, esu žmogus, kuris lengvai prisitaiko prie įvairių gyvenimo scenarijų, o šiandien esu išties laimingas galėdamas būti Lietuvoje ir turėdamas šansą dirbti su „Gintros-Universiteto“ žaidėjomis. Mano tikslas – kiek įmanoma labiau prisidėti prie jų tobulėjimo“, – pokalbį su šypsena pradėjo jaunas, tačiau treniravimo patirties jau nemažai sukaupęs buvęs „Waterford“ ir „Wexford Youths“ klubų žaidėjas.

-Thomai, kada susidomėjai treniravimo specialybe? Kokie buvo tavo pirmieji žingsniai?

-Treniravimu pradėjau užsiimti būdamas dar tik septyniolikos metų. Tuo metu žaidžiau vietinėje Voterfordo miesto „Bohemians“ komandoje. Pradėjau, galima sakyti, nuo ten pat, kur pradeda visi jauni treneriai – darbu su vaikais. Kelerius metus dirbdamas vietinėje futbolo akademijoje kaupiau treniravimo patirtį, teorines žinias gilinau įvairiuose rekomenduojamuose seminaruose, trenerių kursuose.

-Tuo pat metu esi ir profesionalus futbolininkas. Kur teko rungtyniauti?

-Septynis metus žaidžiau pirmoje Airijos futbolo lygoje. 2012-iais pasirašiau sutartį su „Wexford Youths“ klubu, po dviejų metų grįžau rungtyniauti į gimtąjį Voterfordą, kur vilkėjau „Waterford United“ aprangą. Vieną sezoną man teko praleisti dėl nelaimingo įvykio autoavarijoje, o 2017-iais vėl grįžau į Veksfordo komandą. Ten žaidžiau iki pat praėjusio sezono pabaigos.

-Kaip pavykdavo suderinti paties žaidimą su treniravimu? Kaip per šiuos metus kaupei patirtį?

-Per tuos metus treniravau įvairaus lygio komandas. Dirbau ir su jaunais vaikinais ir merginomis pagal besivystančių talentų programą, kurie jau yra tvirtai apsisprendę siekti aukšto meistriškumo rezultatų. Šiuo metu esu įgijęs treniravimo UEFA B licenciją. Kaip ir minėjau, nuo pat paauglystės domėjausi treniravimu, stengiausi gilinti savo žinias, jaučiau, kad tobulėju ir kad šis darbas mane motyvuoja. Prie to paties norėčiau padėkoti ir visiems savo buvusiems treneriams, mentoriams, kurie man suteikė itin svarbų žinių bagažą.

-Dabar prisijungei prie „Gintros-Universiteto“ trenerių štabo ir akivaizdu, kad tai bus naujas iššūkis tavo kaip trenerio karjeroje. Ko asmeniškai pats tikiesi iš šio etapo ir kokios bus tavo pagrindinės užduotys, kurias aptarėte su klubo vadovais?

-Mano vaidmuo komandoje visų pirma bus susijęs su pagalba klube esančioms merginoms tobulinti savo žaidimo asmeninius įgūdžius. Esu čia, kad padėčiau ir vyriausiajam treneriui kasdieniame komandos valdyme, taip pat tapčiau dar vienomis akimis iš trenerių personalo rungtynių metu. Komandos tikslas yra bendras – laimėti kuo daugiau rungtynių ir įgyvendinti keliamus tikslus. Žinoma, UEFA Čempionių lygos turnyras išlieka prioritetas, kuriam skirsime daug juodo darbo ir dėmesio.

-Esi dirbęs ir su merginų ir vaikinų grupėmis. Ar yra didelių skirtumų merginų ir vaikinų treniravimo specifikoje?

-Asmeniškai aš nematau daug skirtumų tarp vyrų ar moterų treniravimo. Kai patenki į aukščiausią lygį tu pamatai kokias didžiules pastangas sportininkai įdeda kasdieniame treniruočių procese, kaip jie klauso tavo patarimų, kaip stengiasi kuo greičiau viską suprasti ir patobulinti savo žaidimą. Tiesa, pastebėčiau, kad kartais moteris treniruoti yra paprasčiau, nes jos truputį greičiau įsisavina informaciją. Esu laimingas, kad merginos mane priėmė labai draugiškai, o mano treniravimo stilius joms patinka. Tikiu, kad mano kaip žaidėjo patirtis taip pat pravers ir galėsiu ja pasinaudoti suteikdamas naudingų patarimų kiekvienai žaidėjai individualiai.

-Vis dar esi jaunas treneris. Kokie tavo ateities tikslai susiję su treniravimo specialybe?

Jeigu neturėčiau tikslo treniruoti aukščiausiu lygiu, vargu ar apskritai būčiau pradėjęs tai daryti. Mano tikslas kiekvieną sezoną kopti vis aukščiau, o šiuo metu, manau, kad „Gintra“ yra tas klubas, kuriame galėsiu tobulėti ir gilinti savo žinias praktiškai. Noriu toliau augti kaip treniravimo specialistas ir sieti savo ateitį su šia veikla.

-Jau turėjai keletą treniruočių su komanda. Kokie pirmieji tavo įspūdžiai, pastebėjimai?

-Žaidėjos ir trenerių štabas nuo pirmos treniruotės mane priėmė labai šiltai. Smagu, kai pati komanda tave įtraukia į procesą ir nuo pat pradžių tu gali jaustis pilnaverte jos dalimi. „Gintros-Universiteto“ gretose yra daug talentingų futbolininkių, o jaunosios žaidėjos turi milžinišką potencialą tapti naujomis žvaižgdėmis.

fkgintra.lt informacija

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS