Greitas įvartis nulėmė pirmą „Gintros-Universiteto“ pralaimėjimą Baltijos lygoje

Pirmą nesėkmę Baltijos moterų futbolo lygoje, įskaitant ir praėjusį sezoną patyrė Šiaulių „Gintros-Universiteto“ komanda. Lietuvos čempionės trečio turo rungtynėse namuose 0:1 (0:1) neatsilaikė prieš lygos debiutantę ZFK „Minsk“ ekipą, kurios startinėje vienuolikėje rungtyniavo net šešios afrikietės.

Po šios pergalės Baltarusijos čempionės su 9 taškais tapo vienvaldėmis Baltijos lygos lyderėmis. Tuo tarpu Gintra-Universitetas per tris rungtynes iškovojo dvi pergales, savo kraityje turi 6 taškus ir rikiuojasi antroje turnyrinės lentelės vietoje.

Rungtynes aktyviau pradėjo aikštės šeimininkės. Sužaidus vos 3 minutes itin pavojingą išpuolį surengė Gintros-Universiteto futbolininkės, o atakos smaigalyje atsidūrusi Simona Veličkaitė sudrebino varžovių vartų skersinį. Tribūnose nuvilnijusi apmaudo banga pasikartojo vos po kelių minučių, tik šįsyk dėl tikslios baltarusių atakos. 9 -ąją susitikimo minutę galva pasižymėjo nigerietė Emuidži Oghiabekhva – 0:1.

Po praleisto įvarčio iniciatyvą perėmė viešnios iš Baltarusijos sostinės ir kur kas ilgiau kontroliavo kamuolį aikštės viduryje. Tiesa, kamuolio kontrolė jokių apčiuopiamų vaisių nedavė ir pirmojo kėlinio pabaigą skelbiantis teisėjos švilpukas fiksavo rezultatą – 0:1

Per pertrauką Rimanto Viktoravičiaus vadovaujamos Lietuvos čempionės padarė tam tikras korekcijas ir ėmė žaisti užtikrinčiau. Šiaulietėms per kojas šienavusios varžovės vieną po kitos rinkosi geltonas korteles. Vis tik aikštės šeimininkėms sukurti pavojingų atakų prie minskiečių vartų nesisekė. Standartine padėtimi smūgiu iš toli bandė pasinaudoti Gintros-Universiteto” serbė Jelena Čubrilo, tačiau jos ataką be didesnio vargo atrėmė varžovių vartininkė. Rungtynėms artėjant prie pabaigos net keliuose epizoduose reaguojant į baltarusių smūgius fantastiškai sužaidusi Greta Kaselytė leido išlaikyti intrigą iki pat finalinio švilpuko. Deja, rezultato išlyginti nebe pavyko bei teko pripažinti ZFK Minsk pranašumą – 0:1.

Jau birželio 2 -ąją Gintra-Universitetas turės progą reabilituotis savo aistruolių akivaizdoje, nes Baltijos lygos rungtynėse susitiks su Estijos čempione Pernu Pärnu JK ekipa. Mačo Šiaulių miesto savivaldybės centriniame stadione pradžia – 16 val. Įėjimas nemokamas.

fkgintra.lt informacija; A. Kazlausko nuotr.