Neįgaliesiems

Gruodžio 20-ąją Kėdainiuose vyks festivalis „Nykštuko šėlsmas“

Dešimtąjį kartą Kėdainiai pulsuos kalėdiniiu futboliuko ritmu – mieste vyks priešmokyklinio ugdymo vaikų žaidynės „Nykštuko šėlsmas 2023“.

Šiemet renginys turėtų sukviesti 14 ugdymo įstaigų ir 140 vaikų. Gruodžio 20 dieną festivalis vyks nuo 10 valandos Kėdainių miesto arenoje.

Šio festivalio organizatorės – Kėdainių lopšelio-darželio „Žilvitis“ pedagogė Ina Gustienė, Kėdainių lopšelio-darželio „Pasaka“ pedagogė Daiva Kasperiūnienė ir Kėdainių rajono Vilainių mokyklos-darželio „Obelėlė“ pedagogė Audronė Jonavičienė. Festivalio partnerė – Lietuvos masinio futbolo asociacija.

Apie „Nykštuko šėlsmo“ festivalio istoriją ir misiją išsamiai papasakojo viena ir jo organizatorių, Vilainių mokyklos-darželio „Obelėlė“ mokytoja Audronė Jonaviečienė.

„Prieš 10 metų mes, Kėdainių miesto ir rajono keturios ugdymo įstaigos – mokykla-darželis „Obelėlė“, lopšelis-darželis „Pasaka“, lopšelis-darželis „Žilvitis“ ir lopšelis-darželis „Aviliukas“ – dalyvavome projekte „Futboliukas“. Pastebėjome, kad vaikams nuo mažens patinka žaisti ir sportuoti, o, be to, jie išmoko naujų taisyklių ir susitarimų.

Tam, kad nenutrūktų visa ši gija, 4 iniciatyvios auklėtojos – Jolanta Kasperavičienė, Daiva Kasperiūnienė, Audronė Jonaviečienė ir Ina Gustienė – sumąstė, kad galėtų 4 darželiai susitikti Kėdainių arenoje ir padaryti šventę. Mes pačios sugalvojome pavadinimą, pasirašėme nuostatus. Pirmasis renginys vaikams buvo skirtas Futbolo dienai paminėti gruodžio 10 dieną bei kartu smagiai praleisti laiką ir pažaisti futbolą.

Po šio renginio buvo labai iniciatyvi direktorė Audra Pakštienė, kuri sakė: „Mergaitės, nuostabus renginys, vaikai be galo gerai sekasi – padarykite jį didesnį“. Kitais metais sukvietėme visus Kėdainių miesto darželius, dar kitais metais – visus Kėdainių rajono darželius, o paskiau renginys dar labiau išaugo įtraukdamas visą respubliką. Dabar jau kviečiamės iš kitų miestų – dažnai atvažiuoja pašėlioti vaikai iš Panevėžio, Šeduvos ir kitur.

Kadangi šis festivalis yra skirtas tik priešmokyklinio amžiaus vaikams, jie be galo laukia jo. Vaikai puikiausiai žino, kad atėjus gruodžio mėnesiui, jie galės ateiti ir pašėlioti. Ta žinia iš lūpų į lūpas eina, renginio laukia vaikai ir tėvai, o mes mokomės, tobulėjam, sugalvojam vis naujesnių estafečių ir rungčių. Šiais metais tai jau bus 10-asis mūsų festivalis ir manoma, kad jis praeis gražiai. Dalyvaus 14 įstaigų, pasikvietėme ir Kalėdų senelį su mumis pašėlioti.

Turime ir rėmėjų, kurie visada prisideda prie šito renginio bei paremia mus – tai Kėdainių rajono savivaldybė, Kėdainių miesto arena, futbolo klubas „Nevėžis“. Vaikams šiais metais bus dovanų ir medalių bei, kaip visada, balionų lietus. Per šventės finalą iš dangaus pradeda lyti apie 200 balionų, tad lauks daug puikių įspūdžių.“

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS