Neįgaliesiems

Gruodžio 7-ąją paaiškės vaikinų U19 rinktinės varžovai elitiniame etape

Iškovojusi vietą UEFA Europos vaikinų iki 19 metų čempionato atrankos elitiniame atrankos turnyre, Lietuvos rinktinė artimiausią ketvirtadienį sužinos savo būsimus priešininkus.

Reinholdo Breu treniruojama komanda užėmė 2-ąją vietą Turkijoje surengtame atrankos pirmo etapo turnyre bei tokiu būdu tapo 28 Europos rinktinių būrio dalimi, su kuriomis 2024 metų pavasarį tęs kovą dėl patekimo į Šiaurės Airijoje vyksiantį čempionatą.

Burtų ceremonija UEFA būstinėje Nione numatyta gruodžio 7 dieną, nuo 11:30 val. Lietuvos laiku. Rinktinės bus suskirstytos į 7 grupes, o jų nugalėtojos pelnys kelialapius į čempionato finalinį etapą.

Elitinio etapo rungtynės turėtų būti sužaistos 2024 metų kovo 18–26 dienomis. Atsižvelgiant į rinktinių koeficiento taškus, Lietuvos vaikinų U19 rinktinė skirstyta į D krepšelį.

A krepšelis: Portugalija, Ispanija, Nyderlandai, Norvegija, Škotija, Turkija, Šveicarija;

B krepšelis: Izraelis, Vokietija, Danija, Čekija, Belgija, Austrija, Ukraina;

C krepšelis: Kosovas, Kroatija, Šiaurės Makedonija, Prancūzija, Serbija, Sakartvelas, Bosnija ir Hercegovina;

D krepšelis: Rumunija, Slovėnija, Italija, Juodkalnija, Latvija, Lietuva, Graikija.

 

Savo mintimis apie artėjančias kovas elitiniame etape pasidalino LFF techninis direktorius, šios rinktinės vyriausiasis treneris Reinholdas Breu.

„Visų pirma, esu labai laimingas dėl šios galimybės pasirodyti mūsų 2005 ir 2006 metų gimimo kartos žaidėjams elitiniame etape, įvertinus, kad į jį Lietuvos jaunimo rinktinė pateko po gana ilgos pertraukos. Tai bus didelis renginys, kuriame dalyvaus geriausios Europos rinktinės. Labai laukiame burtų ceremonijos, o įvertinus potencialių varžovų lygį, ypač iš A krepšelio, manau, turėsime rimtą iššūkį.

Esu patenkintas, kaip mums susiklostė pirmasis etapas, kadangi mažai kas iš futbolo bendruomenės tikėjo, kad įveiksime tą atranką su šia sudėtimi. Prieš tai neturėjome sėkmingų pasirodymų atrankoje, bet su visu trenerių štabu tikėjome vaikinų galimybėmis. Mačiau, kaip jie pasirodė visose šių metų stovyklose nuo sausio mėnesio iki pat spalio mėnesio kontrolinių rungtynių su armėnais. Su žaidėjais ir štabu tikrai sunkiai dirbome, sutelkėme visą dėmesį šiam tikslui įveikti pirmąjį etapą.

Grupių etape sulaukėme visos sėkmės, kurios mums reikėjo, iki pat paskutinių rungtynių. Retai nutinka, kad trys rinktinės surinktų po lygiai 3 taškus, bet yra, kaip yra. Esame patenkinti užimta antra vieta. Reikia turėti omenyje, kad mūsų komanda yra dviejų amžiaus grupių lydinys, o pusė komandos žaidėjų buvo iki 18 metų – tai yra reikšmingas veiksnys, kalbant apie futbolo rinktinės vystymą ateityje. Šie futbolininkai žais ir būsimo čempionato atrankos cikle, kas taps pranašumu. Tai buvo mūsų plano dalis“, – teigė Reinholdas Breu.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS