Neįgaliesiems

Hegelmann LFF taurė: kovoje dėl trofėjaus liko keturi pretendentai

Dėl Vilniaus „Žalgirio“ dalyvavimo UEFA turnyruose užsitęsęs Hegelmann LFF taurės ketvirtfinalio etapas pagaliau baigtas. Tapo aišku, kad kovoje dėl titulo liko keturi dalyviai: minėtas „Žalgiris“, „Panevėžys“, Kauno raj. „Hegelmann Litauen“ ir didžiausią staigmeną pateikęs Plungės „Babrungas“.

KETVIRTFINALIO ETAPO REZULTATAI

Telšių „Džiugas“ – „Panevėžys“ 1:3

Plungės „Babrungas“ – FA „Šiauliai“ 0:0 (11m.b. serija 4:2)

„Garliava“ – Kauno raj. „Hegelmann Litauen“ 0:2

Marijampolės „Sūduva“ – Vilniaus „Žalgiris“ 0:0 (11m.b. serija 5:6)

ATSISVEIKINIMAS. Ketvirtfinalio etapas prasidėjo Telšiuose, kur „Džiugas“ priėmė „Panevėžio“ futbolininkus. Nepaisant to, kad panevėžiečiai geriau pradėjo rungtynes, jie turėjo gerokai paprakaituoti, jog iškovotų pergalę.

Ši dvikova tapo atsisveikinimo rungtynėmis „Džiugo“ legionieriui iš Brazilijos Leonardo Ribeiro. Įspūdingą sezono dalį mūsų šalyje sužaidęs saugas už išpirką išvyko į Kipro antrąją lygą. Beje, stebint naujos komandos skautams, Leonardo savo paskutinėse rungtynėse su „Džiugo“ marškinėliais nesublizgėjo.

Pačios rungtynės prasidėjo „Panevėžio“ atakomis, progomis, bet ne įvarčiais. Pirmasis įvartis krito į pačių panevėžiečių vartus, kai už pražangą baudos aikštelėje buvo skirtas vienuolikos metrų baudinys. Po pertraukos panevėžiečiai dar labiau padidino tempą, įmušė tris įvarčius ir galėjo jų įmušti dar daugiau.

Priminsime, kad „Panevėžys“ gina pernai iškovotą titulą, o „Džiugui“ patekimas į ketvirtfinalį yra geriausias rezultatas klubo  istorijoje. Tarp keturių geriausių LFF taurės pusfinalio dalyvių telšiškiai dar niekada nebuvo patekę.

SENSACIJA. Kai birželio pabaigoje Mindaugo Čepo auklėtiniai nuvyko į Plungę žaisti Pirmos lygos rungtynių, jie be didesnių pastangų „Babrungui“ atseikėjo keturis įvarčius bei išvyko namo.  Sunku pasakyti, kokią įtaką tos lengvos rungtynės turėjo LFF taurės ketvirtfinaliui, bet taurės rungtynėse šiauliečiai žaidė gerokai žemiau savo galimybių.

Žaidybinę ir teritorinę persvarą „Šiauliai“ turėjo visos dvikovos metu, tačiau ypatingų progų per visas 120 minučių taip ir nebuvo sukurta.

Beje, šiauliečiai „Babrungui“ situaciją palengvino patys, kai jų aikštėje liko dešimt. Besibaigiant pirmajam kėliniui, jau geltoną kortelę turėjęs Dovydas Jansonas prie varžovų baudos aikštelės neatsargiai įvažiavo priešininkui į kojas ir netrukus prieš save išvydo antrą geltoną kortelę.

Tiek per pagrindinį laiką, tiek per pratęsimą įvarčių nebuvo įmušta, tad komandoms teko mušti vienuolikos metrų baudinius. Aikštės šeimininkai sumušė visus keturis, svečiai – tik du. Vienu atveju sėkmingai sužaidė „Babrungo“ vartininkas, antru atveju kamuolys nulėkė gerokai virš vartų.

STANDARTAI. Dviejų Kauno rajono ekipų akistatoje milžiniškos įtampos nebuvo. „Hegelmann Litauen“ nuo pat susitikimo pradžios turėjo milžinišką pranašumą ir jį įtvirtino dviem įvarčiais.

Pirmasis pavojus prie „Garliavos“ vartų buvo sukurtas sužaidus vieną minutę. Tuomet po kampinio kamuolys vos neatsidūrė vartų tinkle. Kaip parodė vėlesni įvykiai, ši standartinė situacija buvo ženklas „Garliavos“ futbolininkams, kad jie turi būti labai atsargūs.

Tačiau viena yra žinoti, kitą – padaryti. Prie didžiulės sėkmės, „Hegelmann Litauen“ vien per pirmąjį kėlinį po kampinių galėjo sumušti keturis – penkis įvarčius. Kadangi tokios didelės sėkmės nebuvo, tai krito tik vienas įvartis.

Antrasis kėlinys vaizdo prasme buvo toks pat, o šio kėlinio vienintelis įvartis taip pat buvo įmuštas po standartinės situacijos. Prie baudos aikštelės prasižengę „Garliavos“ futbolininkai už tai susimokėjo didžiule bauda. Nepaisant to, kad kampas buvo gana aštrus, Aurimas Raginis nuo virpsto pasiuntė kamuolį į tinklą.

Nors iki susitikimo pabaigos dar buvo likę daugiau nei 40 minučių, mačo baigtis iš esmės jau buvo aiški.

NEKASK DUOBĖS. Po „Sūduvos“ – „Žalgirio“ rungtynių tiek futbolo gerbėjai, tiek specialistai, tiek žalgiriečių vyriausiasis treneris Vladimiras Čeburinas prisiminė seną patarlę „Nekask duobės, nes pats į ją įkrisi“.

Ši patarlė buvo skirta „Sūduvos“ vartininkui Makiui Giannikoglou, kuris įpusėjus baudinių serijai nutarė patvarkyti duobę, buvusią ant vienuolikos metrų žymos. Tas patvarkymas prisidėjo prie Semiro Kerlos paslydimo, neįmušto baudinio bei pasitraukimo iš taurės turnyro.

Galima prisiminti, kad tie „Sūduvai“, tiek „Žalgiriui“ ši baudinių serija buvo antroji šiais metais. Sūduviečiai baudinius mušė ir UEFA Konferencijų lygos antrajame atrankos etape Lenkijoje, o žalgiriečiai šią procedūrą atliko pavasarį vykusiose LFF Supertaurės rungtynėse prieš „Panevėžį“. Tiek „Sūduva“, tiek „Žalgiris“ tąkart savo serijas pralaimėjo.

Kalbant apie šių metų LFF taurės turnyrą, tai baudinių serijų prireikė jau net šešis kartus. Tokiu būdu pirmajame rate „Dainava“ nugalėjo „Miniją“, o „Garliava“ – „Viltį“, aštuntfinalyje: „Panevėžys“ – „Kauno Žalgirį“ ir „Babrungas“ – „Neptūną“ bei ketvirtfinalyje: „Babrungas“ – „Šiaulius“, o „Žalgiris“ – „Sūduvą“.

Centrinėje ketvirtfinalio dvikovoje tiek per pagrindinį laiką, tiek per pratęsimą sūduviečiai buvo kiek aktyvesni, buvo kiek arčiau įvarčio, tačiau nei jiems, nei jų principiniams varžovams iš sostinės pasižymėti nepavyko.

Pusfinalio etapo burtai bus traukiami rugsėjo 24 dieną, penktadienį. Traukimo ceremoniją nuo 11 valandos tiesiogiai stebėti bus galima Lietuvos futbolo YouTube kanalu.

Primename, kad turnyro finalas bus žaidžiamas spalio 23 dieną Šiauliuose.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS