Hegelmann LFF taurės finale – „Žalgirio“ bei „Panevėžio“ akistata

Antradienį ir trečiadienį buvo sužaisti abu Hegelmann LFF taurės pusfinalio etapo susitikimai, po kurių paaiškėjo būsimo finalo rungtynių pora. Dėl trofėjaus spalio 23 dieną Šiauliuose susikaus savo varžovus įveikę „Panevėžio“ bei Vilniaus „Žalgirio“ klubai.

Pirmajame pusfinalio susitikime antradienį dabartinis taurės savininkas „Panevėžio“ klubas išvykoje 3:1 nugalėjo Plungės „Babrungą“. Nugalėtojams įvarčius pelnė Elivelto, Pijus Širvys ir Jorge Elias, tuo tarpu „Babrungo“ gretose pasižymėjo Antonny Pietro Cancilieri.

Įspūdingai iki pusfinalio nukeliavę bei audringai savo sirgalių palaikomi „Babrungo“ futbolininkai vos po keturių dvikovos minučių jau džiaugėsi įvarčiu. Perdavimu iš kairiojo krašto kamuolys pasiekė A. P. Cancilieri, kuris netrukdomas pasiuntė kamuolį į varžovų vartų tinklą.

Po praleisto įvarčio panevėžiečiai visiškai perėmė iniciatyvą ir buvo tik laiko klausimas, kada švieslentėje vėl įsižiebs lygybė. Tiesa, žaidimas tik varžovų pusėje išlieka rizikingas ir „Panevėžys“, sužaidus trečdalį kėlinio, tuo galėjo įsitikinti. Nedaug trūko, kad „Babrungas“ savo persvarą būtų padvigubinęs.

Nepasinaudoję šia galimybe plungiškiai vėliau buvo priversti gelbėtis nuo varžovų išpuolių. Įpusėjus kėliniui, to padaryti nepavyko. Ernestas Veliulis atliko puikų perdavimą į baudos aikštelę, o ten niekieno nedengiamas Elivelto rezultatą išlygino.

„Panevėžys“ nestabdė ir netrukus atsidūrė pirmaujančių pusėje. Dar sykį visiškai laisvas paliktas Pijus Širvys užtikrintu smūgiu pelnė savo komandos antrąjį įvartį.

Joao Martinsui turėjo patikti jo auklėtinių nusiteikimas, nes net ir po antrojo įmušto įvarčio jie net nemanė sustoti. Net kelis kartus nedaug trūko, kad dar iki pertraukos „Panevėžio“ persvara būtų padidėjusi iki dviejų įvarčių.

Taip atsitiko iškart po pertraukos. Šiurkščiai savo aikštės pusėje suklydę plungiškiai padovanojo kamuolį Elivelto, šis jį perdavė J.Eliasui, o pastarasis be didesnių sunkumų dar labiau padidino komandos persvarą.

Iki rungtynių pabaigos „Panevėžys“ galėjo pasižymėti dar ne kartą, tačiau finalinis teisėjo švilpukas užfiksavo galutinę aukštaičių pergalę.

Tuo tarpu antrajame pusfinalyje Vilniaus „Žalgiris“ namie 4:0 nugalėjo Kauno rajono „Hegelmann Litauen“ futbolininkus bei po metų pertraukos sugrįš į turnyro finalą. Tris įvarčius nugalėtojams pelnė Tomislavas Kišas, vieną pridėjo Mario Paveličius.

Kauniečių nesėkmės prasidėjo sužaidus vos keturias minutes, kai labai lengvai dešiniuoju kraštu reidą atlikęs Francis Keyremeh atliko puikų perdavimą T. Kišui, o šis niekieno netrukdomas pasiuntė kamuolį į vartus.

Skirtingai nei paskutinėse Optibet A lygos rungtynėse, šįkart žalgiriečiai po įmušto įvarčio nesustojo. Jie ir toliau ieškojo galimybių ir dar iki pertraukos buvo arčiau antrojo įvarčio nei varžovai.

„Hegelmann Litauen“ sugriuvo antrojo kėlinio pradžioje, kai net keli šios komandos žaidėjai bandė apsisaugoti nuo Jakubo Sylvestro, tačiau visiškai pamiršo pirmojo įvarčio autorių. T. Kišas, nors ir nestipriu smūgiu, tačiau sugebėjo padvigubinti skirtumą.

Rungtynių taškai iš esmės buvo sudėti dar neįpusėjus antrajam kėliniui, kai galingą bombą į Igno Plūko ginamus vartus paleido M. Paveličius. Vartininkas neturėjo jokių šansų, o „Žalgirio“ persvara išaugo iki 3:0.

Per likusį rungtynių laiką žalgiriečiai tik dar labiau padidino persvarą, kai po reido kairiuoju kraštu kamuolys buvo atiduotas vėl visiškai laisvam paliktam T. Kišui, kuris įformino hat-tricką.

Primename, kad panevėžiečiai yra dabartiniai taurės laimėtojai. Beje, „Žalgiris“ ir „Panevėžys“ šį pavasarį kovojo ir dėl LFF supertaurės. Tąsyk po baudinių serijos triumfavo panevėžiečiai.