Neįgaliesiems

Hegelmann LFF taurės finalo belaukiant: skaičiai ir faktai

Jau šį šeštadienį paaiškės 2021-ųjų Hegelmann LFF taurės nugalėtojai – dėl trofėjaus Šiaulių miesto stadione susitiks Vilniaus „Žalgirio“ bei FK „Panevėžio“ komandos.

Mačas Šiauliuose startuos 18 valandą, bilietus į dvikovą įsigyti galite paspaudę čia.

Prieš taurės finalines rungtynes pateikiame jums įdomių statistinių faktų iš ankstesnių turnyro sezonų.

Per visą LFF taurės turnyro istoriją neabejotini lyderiai yra vieni iš būsimo finalo dalyvių Vilniaus „Žalgiris“, kuris trofėjų aukštyn kėlė net 12 kartų ir šeštadienį šį skaičių galės pagerinti dar labiau, arčiausiai jų – Panevėžio „Ekrano“ ir „FBK Kauno“ klubai, kurie taurę iškovojo po 4 sykius, 3 kartus turnyro nugalėtojais tapo Marijampolės „Sūduva“.

Tuo tarpu „Panevėžys“ taurę yra laimėjęs vieną sykį – tą komanda padarė praėjusių metų sezone, kai savo stadione po baudinių serijos buvo nugalėta Marijampolės „Sūduva“.

Verta paminėti, kad per 32 vykusius taurės finalus, baudinių serijos turnyro istorijoje prireikė 11 kartų, o 21 sykį nugalėtojai paaiškėdavo per pagrindinį rungtynių laiką.

Įdomu, kad panevėžiečiai trofėjų iškovojo jau pirmą kartą atsidūrę finale, tuo tarpu „Žalgirio“ futbolininkai, be 12 triumfų, dar šešis sykius finalą paliko kaip pralaimėjusi komanda.

Kalbant apie finalo vietą, titulą nulemsiančios rungtynės Šiauliuose vyks pirmą kartą po šešerių metų pertraukos – paskutinį kartą taurės laimėtojai šiame mieste paaiškėjo 2015-aisiais metais.

Tą kartą susikovė Vilniaus „Žalgiris“ bei Klaipėdos „Atlantas“, o pergalės šokius po finalinio teisėjo švilpuko šventė žalgiriečiai, nugalėję pajūrio futbolininkus 2:0.

Įdomi bus ir šių komandų trenerių akistata – kaip vyriausieji treneriai – tiek „Žalgirio“  vedlys Vladimiras Čeburinas, tiek „Panevėžio“ treneris Joao Martinsas – kaip vyriausieji treneriai trofėjų aukštyn kėlė po vieną sykį.

V. Čeburinas taurės laimėtoju su Marijampolės „Sūduva“ tapo 2019-aisiais, tuo tarpu J. Martinsas į triumfą pernai atvedė „Panevėžį“.

Tiesa, verta paminėti, kad J. Martinsas taurės laimėtoju tapo ir 2017-aisiais, kai trofėjų laimėjo Kauno „Stumbras“, tačiau tada jis buvo vyriausiojo trenerio Mariano Baretto asistentu.

Tai bus penktoji komandų akistata šiame sezone. Pirmasis mačas buvo susitikimas dėl Optibet LFF supertaurės ir čia panevėžiečiai parodė charakterį.

Atsilikinėdami 0:2, panevėžiečiai sugebėjo grįžti į rungtynes, jas perkelti į baudinių seriją ir, ten iškovojus pergalę, aukštyn kelti nugalėtojų taurę.

Kiti trys mačai buvo žaidžiami Optibet A lygoje, čia panevėžiečiai Vilniaus klubo kol kas įveikti nesugebėjo žalgiriečiai dvejas rungtynes laimėjo 2:0 ir 1:0, o pastarasis mačas rugsėjo mėnesio viduryje baigėsi lygiosiomis 1:1.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS