Neįgaliesiems

Į futsal rinktinės trenerio postą grįžęs Dentinho: „Dalyvausime geriausiame įmanomame turnyre“

Po pertraukos į Lietuvos futsal rinktinę sugrįžęs vyriausiasis treneris Dentinho ruošiasi pirmam savo iššūkiui. Jis su savo auklėtiniais jau šį šeštadienį pradės turnyrą, kuriame be lietuvių dalyvaus trys top dešimtuko komandos pasaulyje: Brazilijos, Prancūzijos ir Ukrainos rinktinės.

Pats treneris antradienį pristatė komandos sudėtį, kurios pagrindą sudarys žaidėjai, po dvejų metų dalyvausiantys Europos čempionate Lietuvoje ir Latvijoje.

„Labai apsidžiaugiau, kad mane pakvietė atgal. Lietuvoje gyvenu trejus metus, viską čia puikiai pažįstu, o dabar esu susitelkęs į didžiulį laukiantį iššūkį“, – sakė Dentinho.

Bilietus į visas turnyro rungtynes įsigyti galite paspaudę čia.

– Treneri, kol jūsų nebuvo rinktinėje, galima neabejoti, stebėjote jos pasirodymus. Ką pamatėte?

– Taip, visada stebėjau rinktinės rungtynes, nes ten turėjome daug žaidėjų iš klubo, kuriame dirbu. Rinktinė dirbo su puikiu treneriu, kurį aš labai gerbiu, tačiau dabar laikas koncentruotis ne į praeitį, o į ateitį.

– Kaip sureagavote, kai sužinojote, kad į Lietuvą atvyks tokio aukšto kalibro varžovai?

– Federacija, neabejotinai, pasistengė, nes dalyvausime geriausiame įmanomame turnyre. Turėsime galimybę išbandyti jėgas su trimis komandomis, kurios priklauso pasaulio elitui. Tačiau mūsų planas ir yra mokytis žaidžiant su pačiais geriausiais.

– Įvardinkite kiekvieno būsimo varžovo stiprybes.

– Ukraina – labia stipri savo komandinėmis savybėmis, jų žaidėjai kartu žaidžia klubuose ir treneris sėkmingai išnaudoja juos keisdamas ketvertus. Prancūzija, sakyčiau, yra labiausiai pastaruoju metu patobulėjusi komanda, kurios lyderis atstovauja „Barcelona“ klubui.

Ką pasakyti apie Braziliją? Tai yra stipriausia rinktinė pasaulyje, turinti neįtikėtino talento žaidėjus, kurie gali išspręsti reikalus per vieną sekundę. Aš manau, kad Brazilija laimės būsimą FIFA pasaulio čempionatą.

– Ką Lietuva gali pasiūlyti tokiems varžovams?

– Pirmiausia, turime tikėti, kad galime konkuruoti, sunkiai dirbti, gerai pasiruošti ir mėgautis tuo, kad žaidžiame namuose ir esame tam pasiruošę.

– Kokių tikitės pamokų iš būsimo turnyro?

– Turime pasiimti viską, ką pasiūlys varžovai. Pavyzdžiui, žaidimo intensyvumas, koncentracija, pastangos iki paskutinio teisėjo švilpuko, reakcija į gerbėjus. Ji juk bus panaši į tą, su kuria susidursime Europos čempionate 2026-aisiais.

– Iki to Europos čempionato dar dveji metai. Pagal jus, pasiruošimui tai daug ar mažai?

– Manau, kad laiko pasiruošimui turime nemažai. Labai gerai, kad būsimas turnyras vyks jau dabar, nes po jo bus lengviau nusibraižyti gaires, kaip toliau mums ruoštis, kaip teisingai susidėlioti tvarkaraštį.

Galiu garantuoti, kad visi rinktinės nariai, visi darbuotojai, visa federacija padarys viską, kad galėtume konkuruoti aukščiausiu lygiu.

Turnyro tvarkaraštis:

Balandžio13 d.
15:00 val.  Lietuva – Ukraina;
18:30 val.  Brazilija – Prancūzija;

Balandžio 15 d.
17:00 val. Ukraina – Brazilija;
19:30 val.  Prancūzija – Lietuva;

Balandžio 16 d.
17:00 val.  Ukraina – Prancūzija;
19:30 val.  Lietuva – Brazilija;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS