Neįgaliesiems

I. Kibirkštis: „Bus svarbu turėti savo aistruolių palaikymą“

Lietuvos merginų (WU17) futbolo rinktinės trečiadienį laukia išbandymas, kuriam ji ruošėsi ne vienerius metus – rytoj komanda debiutuos Europos futbolo čempionato finaliniame etape.

Pirmose rungtynėse Alytuje rytoj nuo 19 val. jaunosios futbolininkės išbandys jėgas su Olandijos atstovėmis. Europos merginų futbolo čempionato kovos nuo gegužės 9 dienos taip pat vyks Marijampolėje ir Šiauliuose.

Paskutinę pasiruošimo stovyklą rinktinė surengė praėjusią savaitę Palangoje, o nuo pirmadienio apsistojo Birštone, kur taip pat gyvena kitos B grupės ekipos – žemyno čempionės vokietės, olandės ir suomės.

Rungtynių išvakarėse mintimis su žiniasklaida pasidalino rinktinės vyriausioji trenerė Ieva Kibirkštis.

– Kaip apibūdintumėte savo treniruojamą komandą? Kiek ji patobulėjusi nuo to laiko, kai su ja pradėjote dirbti?, – paklausėme I. Kibirkšties.

– Su šia komanda dirbu beveik pusantrų metų. Nuo to laiko komanda sparčiai patobulėjo. Įgijome daugiau pasitikėjimo savo jėgomis, merginos mato, kad gali geriau žaisti individualiai ir kaip komanda. Kai pradėjome buvo sunkiau, nes kontrolinėse rungtynėse rezultatai nebuvo teigiami. Šiemet iškovojome ir pergalių. Kai ateina rezultatai, tai suteikia daugiau pasitikėjimo ir komandai.

Šios rinktinės merginos labai motyvuotos. Jos nori įrodyti, kad merginos taip pat gali žaisti gerą futbolą. Turime grupę, kuri supranta komandinio darbo svarbą. Tai gali būti mūsų stiprybė šiame čempionate.

– Kokius tikslus keliate komandai prieš šį čempionatą?
– Pasirinkome tokį nusiteikimą, jog užduotis kelsime kiekvienoms rungtynėms atskirai. Dabar galvojame apie Olandijos komandą. Žinoma, norime laimėti ir turime didelių svajonių. Tačiau laimėjimas gali būti apibrėžtas skirtingai. Tai ne tik bendras komandinis rezultatas, bet ir tai, ar kiekviena žaidėja sužaidė taip gerai, kaip sugeba.

Bet kokiu atveju, viskas nesibaigia ties šiuo Europos čempionatu. Kokie bebūtų rezultatai, tai tam tikras tobulėjimo etapas šiai komandai. Jei dirbsime sunkiai ir susitelkę – visko gali būti ateityje. Pagrindinis tikslas yra priartinti merginas prie elitinio futbolo, padėti Joms siekiant karjeros.

Kiek pavyko išstudijuoti varžoves, kuo jos pasižymi?
– Peržiūrėjome visų komandų rungtynes, ypač mūsų grupės. Varžoves išanalizavome ir jaučiamės pasiruošę. Palyginome jų silpnąsias vieta su mūsų stipriosiomis ir pagal tai parengėme žaidimo planus. Mūsų grupėje komandos iš tiesų skirtingos. Žaisime su disciplinuota Vokietijos komanda, fiziškai stipria Suomija bei kūrybinga, taktiškai lankščia Olandijos komanda.

Gerbiame savo varžoves ir suprantame, jog žaisime su šalimis, kurios turi dideles futbolo tradicijas. Tačiau tai komandos, kurioms atstovauja tokios pat merginos, kaip ir mūsų. Mes dirbame kartu ilgą laiką kaip komanda ir sieksime tuo pasinaudoti savo naudai.

– Kaip pavyko paskutinės pasiruošimo savaitės, ką nuveikėte?
– Paskutinis etapas praėjo gerai. Per paskutines savaites iki čempionato prisiminėme viską, ko mokėmės pastaraisiais metais ir koregavome mažas detales, kurios bus svarbios.

Didelį dėmesį skyrėme tam, kad merginos būtų pasiruošusios psichologiškai, įvairioms skirtingoms situacijoms. Taip pat ruošėmės taip, kad pirmoms rungtynėms komanda jaustųsi šviežesnė fiziškai, kad pasitikėtų savo jėgomis. Per visus metus sukūrėme šeimynišką atmosferą, žaidėjos palaiko viena kitą.

Paskutinę stovyklą surengėme Palangoje, nes norėjome pakeisti aplinką. Daug treniravomės Vilniuje, Marijampolėje, taip pat Rygoje. Išbandyti naujas vietas visada gerai, taip pat buvo svarbu treniruotis ant natūralios žolės – ant kurios ir žaisime čempionato metu. Veja Palangos stadione buvo tikrai gerai prižiūrėta.

Atidarymo rungtynes žaisite Alytuje, taip pat čia laukia trečioji dvikova. Kaip Jums patinka ši rungtynių vieta?
– Alytuje žaisti bus smagu. Man asmeniškai tai mėgstamiausias stadionas Lietuvoje. Taip pat gerai, jog šį stadioną pažįstame, jame rungtyniavome rugpjūtį. Todėl jausimės kaip namuose. Svarbus faktorius bus turėti savo aistruolių palaikymą.

– Ką šis čempionatas reiškia moterų futbolui Lietuvoje?
– Šis čempionatas labai svarbus, nes futbolas mūsų šalyje dažnai laikomas vyrišku sportu. Tikiuosi, kad tai padės keisti požiūrį ir augti moterų futbolui Lietuvoje. Norime parodyti pavyzdį. kad merginos taip pat gali būti stiprios ir žaisti futbolą.


Bilietus į čempionato rungtynes platina “Ticketmarket.lt”

Video reportažas iš komandos treniruotės:

I. Kibirkšties konferencijos vaizdo įrašas:

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS