Neįgaliesiems

I. Kibirkštis: „Malonu buvo matyti palaikymą nepaisant rezultato“

Po pirmųjų Europos WU17 čempionato rungtynių Lietuvos rinktinės trenerė Ieva Kibirkštis dėkojo žiūrovams už palaikymą nepaisant skaudaus pralaimėjimo.

„Čempionatą pradėjome sunkiai. Jei ieškotume pozityvių dalykų, antrajame kėlinyje žaidėme arčiau savo principų, žaidybinės struktūros. Merginos buvo drąsesnės, stipresnės, parodė aistrą ir dėl to jomis didžiuojuosi“, – kalbėjo I. Kibirkštis.

Su startiniu jauduliu nesusitvarkiusi Lietuvos komanda įvartį praleido po pirmo pavojingesnio epizodo ir apmaudžios klaidos. Tokia pradžia akivaizdžiai sutrikdė lietuvaites ir per pirmas penkiolika minučių varžovės įmušė dar dukart.

„Pirmasis įvartis tikrai nepalengvino gyvenimo, nors apskritai rungtynių pradžia buvo apskritai sunki. Komandos viduje daug kalbėjome apie psichologinę dalį ir tam ruošėmės, tačiau sunku pasiruošti tokiai situacijai ir aplinkai kaip šiandien. Dirbome kartu pora metų, tačiau kalbant apie futbolo vystymą bendrame kitų šalių kontekste tai nėra daug. Olandijos komanda tikrai pajėgi, turi kūrybingų žaidėjų. Sutikome tikrai stiprų varžovą, buvo įdomu išbandyti jėgas“, – vertino trenerė.

Nepaisant to, jog Lietuvos komanda neprilygo varžovėms ir praleido nemažai įvarčių, Alytaus stadione palaikymo skanduotės nenutilo ir rungtynių pabaigoje.

„Buvo nuostabu matyti tiek žiūrovų stadione ir jų palaikymą. Po rungtynių kai žaidėjos ir žiūrovai paplojo vieni kitiems, tai buvo jaudinantis momentas. Malonu matyti, jog aistruoliai palaikė merginas nepaisant rezultato. Esu labai dėkinga jiems“, – sakė I. Kibirkštis.

Trenerės teigimu, karčią pirmos dvikovos patirtį galima išnaudoti pagerinant žaidimą antrose čempionato rungtynėse: „Manau, kad po šių rungtynių patirties kitą kartą galime sužaisti tik geriau. Galime pasimokyti iš to ir panaudoti tai kaip motyvaciją kitai dvikovai. Matant, kiek mus palaikė fanai, iki pat pabaigos, sieksime dar labiau stengtis dėl jų.“

Olandijos rinktinės strategė Marleen Wissink po rungtynių buvo patenkinta savo komanda, tačiau didelių pagyrų nežarstė: „Jaučiamės labai gerai. Žaidėme dažniau labai gerai, kartais ne taip gerai, tačiau esame patenkinti. Toliau tobulėsime kitose rungtynėse. Kaip trenerė visuomet turi rasti ką tobulinti, tai ir analizuosime kai pamatysime įrašą. Įvartis pradžioje ko gero padėjo mums, o varžovėms ne, tačiau niekada negali žinoti, būna įvairiai.“

Nepaisant ryškios pergalės, M. Wissink teigiamai atsiliepė apie varžoves ir liko patenkinta sąlygomis Alytuje: „Lietuvos komandai šios rungtynės buvo gera galimybė, tačiau rezultatas turbūt buvo ne toks, kokio jos tikėjosi. Tačiau manau, jog žaidėjos atidavė visas jėgas, kovojo kaip komanda ir parodė komandinę dvasią. Žaisti Alytuje buvo smagu, čia gera aikštė ir atmosfera, draugiški žmonės. Viskas buvo gerai.“

Kitas rungtynes Lietuvos komanda šeštadienį, gegužės 12-ąją, Šiauliuose žais su Suomijos atstovėmis. Kitoje A grupės dvikovoje taip pat Šiaulių stadione susitiks Olandija ir Vokietija.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS