Neįgaliesiems

I. Kibirkštis: „Padarėme žingsnį į priekį“

Lietuvos merginų (WU17) futbolo rinktinės trenerė Ieva Kibirkštis po rungtynių su Suomija teigė, jog komanda padarė žingsnį pirmyn. Tą patį pažymėjęs varžovų treneris sakė, jog nepaisant įtikinamo rezultato rungtynės nebuvo lengvos.

Lietuvos ekipa pirmose rungtynėse su Olandija apmaudžiai klydo nuo pirmųjų minučių ir nesugebėjo rimčiau pasipriešinti varžovėms. Tačiau dvikovoje su Suomija pralaužti mūsiškių gynybą buvo daug sunkiau.

„Šiandien sužaideme ženkliai geriau lyginant su praėjusiomis rungtynėmis, labiau pavyko laikytis žaidybinio plano. Žengėme žingsnį į priekį ir stengsimės, jog kita dvikova būtų dar geresnė“, – kalbėjo I. Kibirkštis.

Jos teigimu, antroje rungtynių dalyje pavyko pagerinti tam tikrus žaidimo aspektus, ypač puolant – Lietuvos komanda turėjo galimybių pelnyti savo pirmąjį įvartį.

„Per pertrauką kalbėjome apie organizaciją ginantis saugų linijoje, siekiant išvengti tolimų smūgių. Tas pavyko geriau. Taip pat antrajame kėlinyje geriau sužaidėme puolime, rungtyniavome agresyviau ir daugiau žaidėjų dalyvavo atakuojant. Tai pridėjo komandai energijos. Tik po 11 metrų baudinio šiek tiek palūžome. Turime iš to pasimokyti ir judėti toliau“, – teigė trenerė.

Anot jos, buvo įdomu išbandyti jėgas su Suomijos komanda ir iš jos pasimokyti: „Varžovės propagavo agresyvesnį ir fizine jėga paremta žaidimą, tuo pačiu parodė stiprią valią, norą įmušti ir laimėti. Manau, jog galime pasekti jų pavyzdžiu ir po kelių metų atrodyti panašiai.“

Paskutinėse grupių etapo rungtynėse Lietuvos komanda Alytuje priims Vokietijos futbolininkes. „Su vokietėmis jau žaidėme rugpjūtį, todėl žinome, ko tikėtis. Bus įdomu pamatyti, kaip atrodysime prieš šias varžoves ir palyginti su praėjusiais metais, kiek patobulėjome“, – sakė I. Kibirkštis.

Suomijos rinktinės strategas Marko Saloranta sakė, jog rungtynių rezultatas neatspindi pastangų, kurias reikėjo įdėti jo komandai:„Mums tai svarbūs trys taškai. Buvo svarbiausia laimėti. Rungtynės nebuvo lengvos. Nors daug turėjome kamuolį, ilgais periodais nebuvome pakankamai pavojingi. Pagarba Lietuvos komandai, ji patobulėjo po pirmų rungtynių, atidavė viską aikštėje ir gynėsi neblogai.“

Suomis teigiamai atsiliepė apie čempionato dalyviams sudarytas sąlygas ir atmosferą Šiaulių stadione: „Lietuvoje buvau dar per burtų traukimą, tuomet aplankiau visus stadionus. Matosi, kad Jūsų šalis sportiška ir turi geras sąlygas tokiems turnyrams. Šiandien buvo malonu matyti nemažai žiūrovų ir atmosfera buvo labai gerai.“

Trečiasis grupių etapo turas vyks gegužės 15 d. Lietuva Alytuje susitiks su Vokietija, o Marijampolėje žais Olandija ir Suomija.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS