I lyga: 12 turo apžvalga

Savaitgalį sužaistose 12-o turo rungtynėse ne visur žiūrovai išvydo daug įvarčių. „Sausa“ buvo Kėdainiuose, po kartą pasižymėta Šiauliuose ir Jonavoje. Užtat kituose stadionuose puolėjai „driokstelėjo” nevaikiškai!

Šeštadienis, 06.15, 13:00, Kėdainių miesto stadionas, 200 žiūrovų.
Kėdainių „Nevėžis” – Gargždų „Banga” 0:0

Šachmatuose yra toks terminas „didmeistrių lygiosios“ – taip apibūdinama partija, kai varžovai nerizikuoja, pasirenka gerai žinomus teorinius variantus ir galų gale, dažniausiai – gana greitai, yra užfiksuojamos lygiosios. Šį kartą Kėdainiuose žiūrovai pamatė panašų variantą ir futbole. Tiesa, dvikovų buvo gana daug, ne visai taikių, bet vartininkams savo meistriškumo demonstruoti beveik neteko, – už juos puikiai tą atliko abiejų komandų gynybos grandys. Aštriausias momentas prie „Bangos“ vartų kilo pirmo kėlinio pabaigoje, bet Ignas Driomovas sužaidė užtikrintai, atrėmęs kėdainiečio smūgį iš artimo atstumo. Pirmame kėlinyje kiek daugiau kamuolį kontroliavo gargždiškiai, antroje rungtynių pusėje – jau kėdainiečiai.  Tad „nulinės“ lygios- logiškas ir teisingas rungtynių rezultatas, dėl kurio per daug nesisielojo ir komandų vyr. treneriai. Lemiamos kovos – dar ateityje, o nepralaimėtų rungtynių serijas pratęsė abi komandos.

Rungtynių santrauka:

Trenerių mintys:

Šeštadienis, 06.15, 14:00, Šiaulių miesto stadionas, 100 žiūrovų.
FA „Šiauliai“ –  Telšių „Džiugas” 1:0 (1:0)
Įvartis: V. Viktoravičius 33‘

O štai dar vienų iš turnyro lyderių Telšių „Džiugo“ nepralaimėtų rungtynių serija nutrūko Šiaulių stadione. Be abejo, dvikovos eigai didelę įtaką padarė pirmo kėlinio viduryje Skirmantui Rakauskui parodyta raudona kortelė. Netrukus šeimininkai džiaugėsi ir įvarčiu – puikiai kamuolį suvaldęs Vaidas Viktoravičius savo šanso nepraleido. Gana greitai šiauliečiai galėjo padidinti persvarą, bet iš arti siųstas kamuolys tik sudrebino vartų skersinį. „Džiugas“ atsitokėjo, žaisdami dešimtyje antrajame kėlinyje buvo arti išlyginamojo įvarčio. Ypač įsiminė Leonardo reidas bei smūgis į vartų virpstą. Visgi, rungtynių pabaigoje svečiams jau dažnai stigdavo jėgų ir „Šiaulių“ futbolininkai kelis kartus galėjo nubausti svečius ir panaikinti visą intrigą. Ir, nors to neįvyko, finalinis rungtynių arbitro švilpukas paskelbė ilgai lauktą šiauliečių pergalę. Renato Vestarto auklėtiniai dar tvirčiau jaučiasi turnyrinėje lentelėje, o prie „Džiugo“ priartėjo persekiotojai.

Įdomiausi rungtynių momentai:

Trenerių komentarai:

Šeštadienis, 06.15, 17:00, Kretingos miesto stadionas, 300 žiūrovų.
Kretingos „Minija” –  „Kupiškis“ 3:4 (1:3)
Įvarčiai: Y. Traore 8‘, E. Drąsutis 71‘, M. Grušauskas 82‘ – S. Pihockis 15‘ ir 23‘, E. Stankevičius 18‘, A.Laurenčikas 75‘.

„Minijai“ vėl nepavyko nudžiuginti savo žiūrovų pergale. Nors aikštės šeimininkai gana greitai įmušė pirmą įvartį, svečiai per mažiau nei dešimties minučių atkarpą atsakė trimis tiksliais smūgiais. Du kartus pasižymėjo komandos kapitonas Stanislavas Pihockis, savo įvartį įmušė ir rezultatyviausias „Kupiškyje“ Edgaras Stankevičius. Antrajame kėlinyje šeimininkai bandė gelbėti padėtį, du įvarčius įmušė po keitimų aikštėje pasirodę žaidėjai, bet ketvirtasis svečių įvartis tapo pergalingu. Po šios pergalės, beje, vainikavusios 5 rungtynių be pralaimėjimų seriją, „Kupiškis“ užkopė į turnyrines aukštumas, kuriose šį sezoną dar nebuvo – o kaip sako patarlė, apetitas ateina bevalgant…

Kretingos komanda kol kas įvarčių praleidžia beveik dvigubai daugiau nei įmuša, tad didžiausia pajūrio komandos problema – akivaizdi.Paradoksalu, bet per pastarasias dvejas rungtynes įmušę 7 įvarčius kretingiškiai neiškovojo nė taško…

Sekmadienis, 06.16, 13:00, Trakų miesto stadionas, 64 žiūrovai.
Vilniaus „Riteriai B” – Alytaus „Dainava” 2:3 (2:0)
Įvarčiai: R. Masenzovas 33‘, M. Radžiukynas 35‘ – M. Vasiliauskas 47‘, J.L. Balanta 89‘ ir 90+3‘.

Dar vienos rungtynės, primenančios įtempto siužeto veiksmo filmą vyko sekmadienį Trakuose. Šeimininkai pirmo kėlinio viduryje per 2 minutes susikrovė dviejų įvarčių persvarą. Ir nors po pertraukos alytiškiai greitai pelnė atsakomąjį įvartį, susitikimo atomazga įvyko tiksint paskutinėms minutėms. Rungtynių pabaigoje savo svarų žodį tarė rezultatyviausias „Dainavos“ žaidėjas Jose Luis Balanta, iš pradžių išlyginęs rezultatą, o jau per pridėtą laiką įspūdingu baudos smūgiu atnešęs alytiškiams ir pergalę.  Antrose iš eilės Balanta pelno „dublį“ ir jau susilygino rezultatyviausių sąraše su Evaldu Kugiu. Be abejo, kur kas svarbesnis yra faktas, kad kolumbiečio įvarčiai atnešė dar vieną pergalę „Dainavai“ išvykoje, o komandą lydintiems „Dzūkų tankams“ suteikė progą švęsti istorinėje Lietuvos sostinėje.

Atrodo, alytiškių „juoda“ atkarpa jau po truputį užsimiršta, o „riteriams“ ne itin sekasi pakilti iš turnyrinės lentelės apatinės dalies.

Sekmadienis, 06.16, 16:00, Pakruojo miesto stadionas, 50 žiūrovų.
„Pakruojis” – Kauno  „Hegelmann Litauen” 1:5 (0:2)
Įvarčiai: A. Bagočius 75‘ – L. Odincovas 26‘, L. Pangonis 39‘, M. Rusys 61‘, R. Mačežinskas 67‘, D. Stradalovas 90+3‘.

Daugiau nei pusantro mėnesio pergalių alkį jautę „Hegelmann Litauen“ atsigriebė Pakruojyje. Kauniečių atakos tiesiog suvarpė šeimininkų gynybą. Visus penkis įvarčius į „Pakruojo“ vartus įmušė skirtingi žaidėjai, išskirtume vėl pasižymėjusį Ramūną Mačežinską. „Pakruojo“ žaidimui didesnės neigiamos įtakos galėjo turėti ir ankstyvas keitimjas – rungtynių negalėjo tęsti vienas iš labiausiai patyrusių jų žaidėjų Donatas Strockis. Šeimininkai savą įvartį įmušė antro kėlinio viduryje, turėjo ir dar kelias galimybes, bet užtikrintas Tado Simaičio žaidimas ir geras savo galimybių išnaudojimas leido svečiams pakankamai ramiai kontroliuoti rungtynes. Negana to, per pridėtą rungtynių laiką Deividas Stradalovas dar kartą nubaudė „Pakruojį“. Kauniečiai , be to kad pasiekė pergalę, gerokai pasigerino įmuštų – praleistų įvarčių santykį, o „Pakruojo“ problemos vis labiau ryškėja – pastarosios dvejos rungtynės pralaimėtos dideliais skirtumais

Sekmadienis, 06.16, 17:00, Mažeikių miesto stadionas, 100 žiūrovų.
Mažeikių „Atmosfera”  – „Vilnius” 2:7 (2:3)
Įvarčiai: A. Kontenis 11‘ ir 17‘ – P. Malinauskas 4‘, 23‘,78‘ ir 79‘, I. Kružikas 42‘ ir 89‘, R. Ruseckis 75‘.

Gal kažkam skaičius 7 ir kelia malonius jausmus, bet tikrai ne Mažeikių „Atmosferai“. Antrose rungtynėse iš eilės 7 praleisti įvarčiai – per daug net ir jauniems lygos debiutantams. Tiesa, rungtynėse su „Vilniumi“ šeimininkai galutinai „subyrėjo“ per paskutines 20 minučių – antro kėlinio viduryje rezultatas dar žadėjo intrigą (2:3). Menka paguoda turbūt mažeikiškiams ir tai, kad, pirmame kėlinyje praleidę greitą įvartį, jie nepasimetė ir gana greitai išsiveržė priekin. Tiesa, laimė truko neilgai – po 6 minučių svečių lyderis Povilas Malinauskas rezultatą išlygino. Beje, šios rungtynės Povilui tapo išskirtinėmis – ne kasdien pavyksta pasiekti „pokerį“. Du įvarčius įmušė ir Ignas Kružikas. Tad dabar net du „Vilniaus“ futbolininkus matome tarp rezultatyviausių lygos žaidėjų – dar neseniai tai atrodė sunkiai įsivaizduojama…

„Vilnius“ pasiekė pirmą pergalę svečiuose – ir ne bet kokią , o triuškinamą.Sostinės ekipa vis tvirtesniais žingsniais žengia turnyriniu keliu, o Mažeikių ekipai tenka stebėti tolstančias varžovų nugaras. Labai realu, kad „Stumbras B“ baigs savo dalyvavimą Pirmos lygos pirmenybėse, tuo atveju „Atmosferos“ taškų kraitis dar sumenktų per pusę.

Sekmadienis, 06.16, 17:00, Jonavos miesto stadionas, 300 žiūrovų.
„Jonava”  – „Vilniaus Vytis” 1:0 (1:0)
Įvartis: P. Osauskas 14‘.

Žiūrovai, gan gausiai susirinkę sekmadienio popietę Jonavos stadione, neturėjo būti nuvilti. Gan atviros ir įdomios rungtynės, kuriose savo galimybių turėjo abi komandos, baigėsi minimalia „Jonavos“ pergale. Epizodas, lėmęs rungtynių nugalėtoją, įvyko rungtynių pradžioje. Pražanga prie savo baudos aikštelės vilniečiams virto kur kas rimtesniu nemalonumu. Paulius Osauskas priminė apie save buvusiai komandai, laiku sureagavęs į puikiai atliktą Filipo Vozdroganovo perdavimą. Vilniečių gynėjai šiame epizode „pramiegojo“. Pasiekus įvartį, žaidimas ir toliau buvo gyvas, komandos keitėsi išpuoliais bei sukūrė po kelis momentus prie varžovų vartų. Tiesa, dar kartą „pramušti“ gan užtikrintai žaidusių vartų sargų nepavyko nei vieniems, nei kitiems. Verta dėmesio detalė- „Jonavos“ vartus gynė jau trečias vartininkas šį sezoną – Romas Margelis, sužaidęs puikias rungtynes ir kelis kartus išgelbėjęs komandą.

„Jonava“ tęsia lyderių persekiojimą, o „Vilniaus Vytis“ po trečio pralaimėjimo iš eilės rizikuoja netekti ir geriausios Vilniaus komandos Pirmoje lygoje titulo.