I lygos 10 turas: lyderiai – tolsta, persekiotojai – „pešasi“ tarpusavyje

Pirmąjį birželio savaitgalį vykusiame ture turnyro lyderiai pelnė savas pergales, o už jų nugarųvyko rimtas santykių aiškinimasis- su aistromis, emocijomis, pretenzijomis teisėjams ir t.t. Taigi, viskas, ką galima pavadinti vienu žodžiu – futbolas!

Elvio Žaldario nuotr.

Antradienis, 05.28, 18:00, Kretingos miesto stadionas, 100 žiūrovų.
Kretingos „Minija” – Vilniaus „Riteriai B“2:1 (1:0)
Įvarčiai: D. Surblys 45‘ (11 m.) ir 88‘ (11 m.) – D.Surblys (į sav. vartus) 58‘

Praeitos savaitės viduryje buvo sužaistos paskutinės atidėtos pirmojo turo rungtynės, kuriose Kretingos „Minija“ įveikė į ilgą nesėkmių ruožą patekusią „Riteriai B“ ekipą. Nuo rungtynių praėjo nemažas laiko tarpas, daug dėmesio joms neskirsime, pažymėsime tik įdomų faktą – visi trys įvarčiai rungtynių protokole priskirti vienam žaidėjui- „Minijos“ kapitonui Donatui Surbliui. Atrodo, kad Kretingos komandos lyderis, atraitojęs rankoves, turėjo dirbti už visus- du realizuoti 11 m baudiniai , o kad rungtynių intriga išliktų – dar  ir įvartis į savo vartus.

Ketvirtadienis, 05.30, 19:00, Kėdainių miesto stadionas, 100 žiūrovų.
Kėdainių „Nevėžis” – „Vilniaus Vytis“ 4:2 (2:0)
Įvarčiai: E. Kugys 42‘, 44‘ ir 61‘, A. Gėgžna 56‘ – O. Kvernadzė 47‘, E. Andriušis 90+3‘.

Dešimtas turas startavo ketvirtadienį Kėdainiuose, kur „Nevėžis“ dar kartą pademonstravo, jog kalbos apie gerą kėdainiečių sportinę formą – ne iš piršto laužtos. Solidi pergalė prieš rimtą varžovą, vėl įmušti 4 įvarčiai turėjo gerai nuteikti šeimininkų vyr. trenerį Vitalijų Stankevičių. Tiesa, strategas prasitarė, kad ši pergalė kainavo nemažai nervų. Iš tiesų, pirmame kėlinyje svečiai turėjo kelias labai realias progas išsiveržti priekin, „Nevėžį“ gelbėjo užtikrintas Martynos Matijoškos žaidimas. Na, o kėlinio pabaigoje prasidėjo solinis Evaldo Kugio pasirodymas. Rezultatyviausias praeito sezono Pirmos lygos futbolininkas vėl džiugina Kėdainių žiūrovus. Trys įmušti įvarčiai ir rezultatyvus perdavimas- toks „Nevėžio“ lyderio kraitis šiose rungtynėse. Evaldas Kugys aplenkė rezultatyviausių sąraše ilgą laiką pirmavusį Donatą Koniką, na o firminiai Evaldo užsikirtimai „po savimi“ varžovų baudos aikštelėje turėtų ilgam įsiminti „Vilniaus Vyčio“ gynėjams.

Paradoksalu – vilniečiai antrą kėlinį sužaidė lygiosiomis, įmušę du kartus, bet geresnį žaidimą demonstravo pirmoje susitikimo pusėje.

Šeštadienis, 06.01, 14:00, Jonavos miesto stadionas, 160 žiūrovų.
„Jonava“ – Kauno  „Hegelmann Litauen” 1:1 (1:0)
Įvarčiai: K.Gulijevas 27‘ – R.Mačežinskas 72‘.

Jonaviškiai, šeštadienį apsilankę stadione, po rungtynių gal ir nebuvo labai patenkinti – jų komanda pirmavo, turėjo realią galimybę padidinti pranašumą, tačiau galų gale išleido pergalę iš savo rankų.

Šiaip abi vienuolikes derėtų pagirti už kovingas, gan gero lygio rungtynes. Puikiai jose pasirodė ekipų vartininkai – tiek Andrius Skorupskas, tiek Tadas Simaitis buvo bene geriausi savo ekipose ir ne kartą gelbėjo rimtose situacijose. Lygiosios – ko gero rezultatas teisingiausiai atspindėjęs įvykius aikštėje, nors

Kertinis rungtynių momentas, galėjęs daug ką pakeisti įvyko pirmo kėlinio pabaigoje. Šeimininkai, išsiveržę į priekį po puikaus Kamrano Gulijevo baudos smūgio, paskutinę pirmojo kėlinio minutę įgijo teisę mušti 11 m baudinį. Jį realizavus, svečių situacija taptų labai sunki, gal net ir kritinė. Visgi, Tadas Simaitis pademonstravo šaltakraujiškumą, atrėmė pirmą smūgį, pakartotiną, o po to kartu su atskubėjusiais gynėjais „nugesino“ ir trečią bandymą. Svečiai į rūbinę žengė pakilesnės nuotaikos, o antrame kėlinyje į aikštę žengęs Ramūnas Mačežinskas patvirtino savo, kaip „gelbėtojo“ reputaciją.

Tuo įvykiai Jonavoje nesibaigė, buvo ir aistrų, emocijų, apeliavimo į teisėjus, bet daugiau įvarčių neišvydome. Kovingos lygiosios, papuošusios šį Pirmos lygos turą.

Rungtynių santrauka:

Trenerių komentarai:

Šeštadienis, 06.01, 16:00, Gargždų miesto stadionas, 450 žiūrovų.
Gargždų „Banga” – „Vilnius“ 2:1 (2:0)
Įvarčiai: D. Zubauskas 29‘, A. Bačanskis 45‘ – A. Kondratovič 47‘.

Rungtynės Gargžduose sutapo su miesto švente ir tapo viena iš sudėtinių jos dalių. Futbolininkai pasistengė ir padovanojo gausiai susirinkusiai publikai gana smagų reginį, o „Banga“, kaip ir tikėtasi, – dar vieną pergalę savo žiūrovų akivaizdoje. Tiesa, kaip rodo ir rezultatas, svečiai nebuvo vien statistais šioje futbolo šventėje. Antro kėlinio pradžioje jie gražino intrigą, sušvelninę rezultatą, turėjo dar kelias geras galimybes. Iš kitos pusės, antrą kėlinį galima būtų pavadinti ir „Vilniaus“ vartininko Dominyko Valecko „benefisu“ – svečių vartų sargas ne kartą efektingai gelbėjo saviškius nuo, rodos, šimtaprocentinių įvarčių.

Vėl pratęsė sėkmingą pasirodymų Gargžduose seriją šeimininkų puolėjas Algimantas Bačanskis- jo sąskaitoje įvartis ir rezultatyvus perdavimas. Gargždų „Banga“ ir toliau nemažina tempo bei žengia koja kojon su Telšių „Džiugu“, o „Vilniaus“ futbolininkams tokios rungtynės – puiki patirtis, leisianti užsigrūdinti tolimesnėms kovoms.

Sekmadienis, 06.02, 13:00, Pakruojo miesto stadionas, 70 žiūrovų.
„Pakruojis” – Vilniaus „Žalgiris B” 2:0 (0:0)
Įvarčiai: R. Gedminas 58‘, A. Fedorovas 60‘.

Mūsų spėjimai nepasitvirtino – į Pakruojį „Žalgiris B“ atvyko jaunatviškos sudėties, be pagalbos iš pagrindinės komandos. Pirmas kėlinys baigėsi be įvarčių, o rungtynių likimas buvo nuspręstas per kelias antro kėlinio minutes – du vienas po kito įmušti įvarčiai šeimininkams garantavo antrą pergalę iš eilės vienodu rezultatu – 2:0. „Pakruojis“ kiek  pakilo turnyrinėje lentelėje, o sėkmingai sužaidus kelis sekančius susitikimus, gali atsidurti dar aukščiau.

Apskritai, sekmadienį Pakruojyje susitiko ekipos, apie kurių sėkmes ar nesėkmes informacijos reikia ieškoti tarsi su žiburiu. Nesinori labai „ritinti akmenų“ ant šių ekipų, nežinant to priežasčių. Ko gero, kad kartais tokį požiūrį lemia resursų trūkumas, o kartais – tiesiog abejingumas …

Šeštadienis, 06.01, 17:00, Kretingos miesto stadionas, 300 žiūrovų.
Kretingos „Minija”  – FA„Šiauliai“ 1:1 (1:1)
Įvarčiai: Y.Traore 15‘ – V.Viktoravičius 12‘.

„Minija“, dar palyginus neseniai besikapsčiusi turnyrinės lentelės žemutiniuose aukštuose, įgyja pasitikėjimo, žaidžia vis geriau ir renka taškus. Šeštadienio rungtynės prieš „Šiaulius“ pasibaigė lygiosiomis, bet liudininkų žodžiais, šiuo rezultatu labiau turėtų būti patenkinti svečiai. Šeimininkai dažniau grasino varžovų vartams, o pergalei pritrūko šaltakraujiškumo paskutinėse atakų stadijose. Priešininkai gan greitai apsikeitė įvarčiais – šiauliečių gretose pasižymėjo Vaidas Viktoravičius, o už kelių minučių savuoju įvarčiu jau džiaugėsi „Minijos“ legionierius Yusufas Traore. Įkvėpti sėkmės, šeimininkai dar kelis kartus pirmame kėlinyje buvo arti tikslo, visgi šiauliečiai atsilaikė. Antrasis kėlinys vyko panašiai, į pozicines „Minijos“ atakas svečiai stengėsi atsakyti greitomis kontratakomis (po vienos iš jų kretingiškių vartus gelbėjo virpstas). Nepaisant abiejų ekipų pastangų, galutinis rezultatas- 1:1. Ką gi, „Minija“ gal galėjo pasiekti ir daugiau, bet trejos nepralaimėtos rungtynės iš eilės  – geras pagrindas ateičiai. Kretingos ekipą, esančią 12-oje vietoje nuo „Šiaulių“ (5-a vieta) skiria tik 3 taškai. Šįkart oponentų pavyti nepavyko, bet kas žino, kaip pasikeis situacija po kelių turų …

Na, o „Šiaulių“ sirgaliai jau pasiilgo savo komandos pergalių – jų nėra jau daugiau kaip mėnuo. Trys taškai per paskutines 5 rungtynes – kuklokas kraitis, kad ir debiutantams.

Sekmadienis, 06.02, 18:00, Trakų miesto stadionas, 100 žiūrovų.
Vilniaus „Riteriai B“ – „Kupiškis” 3:3 (2:1)
Įvarčiai: V. Paulauskas 26‘, E. Baniulis 43‘ (11 m.), M.Radžiukynas 65‘ – E. Stankevičius 29‘, I. Pūžė 71‘, Y. Koike 80‘ (11 m.).

„Kupiškis“ tampa komanda, kurios rungtynėse įmušama daugiausiai įvarčių lygoje. Štai ir dešimtame ture rezultatyviausias susitikimas įvyko Trakuose – kur komandos po tris kartus nuginklavo varžovų vartininkus. Beje, vienu metu svečiai atsilikinėjo dviem įvarčiais, bet nepalūžo ir antro kėlinio pabaigoje rezultatas tapo 3:3. Vėl pasižymėjo įvarčiu svečių atakų lyderis Edgaras Stankevičius (6-as tikslus smūgis šį sezoną). Šiame susitikime netrūko aistrų nei aikštėje, nei šalia jos – skirti du 11 m baudiniai, parodyta raudona kortelė, vaizdas aikštėje (o gal – kitos priežastys)  turbūt „užvedė“ ir kai kuriuos žiūrovus, kurie buvo priversti palikti stadioną rungtynių pabaigoje. Žodžiu, vasara Trakuose – įdomybių ir veiksmo metas. „Riteriai B“ pergalės neiškovojo, bet bent jau nutraukė pralaimėtų rungtynių seriją.

Sekmadienis, 06.02, 18:00, Telšių miesto stadionas, 800 žiūrovų.
Telšių „Džiugas” – Alytaus DFK „Dainava” 3:0 (1:0)
Įvarčiai: A. Lipskis 31‘, S. Rakauskas 75‘, E. Vainoras 81‘.

Atvirai sakant, turėjusios būti vienomis turo puošmenų, rungtynės Telšiuose kiek nuvylė. Žiūrovai (o jų susirinko labai nemažai) pirmame kėlinyje išvydo daug kovos, techninio broko, bet kur kas mažiau- gražių epizodų. Gal žaidėjams trukdė kiek neįprasta veja (Telšių centriniame stadione „Džiugas“ žaidė pirmą kartą sezone), gal – kitos priežastys, bet pirmoje rungtynių dalyje tribūnos džiaugsmingai suošė tik kartą  – pasižymėjo Andrius Lipskis, kurio smūgį nuo 11 m žymos buvo atmuštas, bet kamuolys atšoko labai sėkmingai mušusiam – pasiųsti jį į vartus sunku nebuvo. Po pertraukos laukto svečių šturmo nebuvo, šeimininkai vis tvirčiau kontroliavo susitikimo eigą, o pabaigoje įmušė dar du įvarčius – vieno iš „Dainavos“ gynėjų dovana pasinaudojo Skirmantas Rakauskas, o gražų paskutinį tašką rungtynėse padėjo Erikas Vainoras, po kurio smūgio stadionas suošė pergalingai. Telšių sirgaliai po rungtynių skirstėsi smagūs – „Džiugas“ ir toliau žengia turnyrinės lentelės viršuje. Na, o „Dainavos“ žaidime vis labiau ryškėja tam tikros krizės požymiai, – atvirai sakant seniai neteko matyti alytiškių tokių „bedančių“, ypač atakuojant varžovų vartus…

Įdomiausi rungtynių momentai:

Komandų vyr. trenerių mintys:

Na, ir, kaip bebūtų gaila – „šaukštas deguto“ Pirmoje lygoje. Kauno „Stumbro“ problemos lėmė, kad vienerios turo rungtynės net neprasidėjo.

Šeštadienis, 06.01, 16:00, Kaunas, NFA stadionas.
Kauno „Stumbras B” – Mažeikių „Atmosfera”

Rungtynės neįvyko (nebuvo greitosios medicinos pagalbos automobilio).