I lygos 18 turo apžvalga: lyderiai iš tolo mojuoja persekiotojams

Aštuonioliktame ture pergales iškovojo visos trys pirmaujančios komandos. Tiesa, Gargždų ir Telšių ekipoms dėl trijų taškų teko gerokai paplušėti. Tuo tarpu komandoms, užimančioms 4-6 vietas, turas susiklostė nesėkmingai.

Panašu, kad visgi medalius dalinsis pirmoji trijulė, o norint įsiterpti į jų ginčą reiktų pateikti įspūdingus argumentus ir …. stabilumą. Tai yra savybė, kurios daugumai lygos komandų trūksta.

Penktadienis, 08.02, 18:30, Kupiškio miesto stadionas, 100 žiūrovų.
„Kupiškis” – Kėdainių „Nevėžis“ 0:3 (0:2).
Teisėjai: O.Abramavičius (Klaipėda), E.Kemėža (Klaipėda), E.Rudavičius (Klaipėda).
Įvarčiai: R.Lipnevičius 37‘, N.Toklikišvilis 41‘, T.Rakašius 75‘.

Kėdainių „Nevėžis“ puikiai pasiruošė rungtynėms Kupiškyje ir „neužlipo ant to pačio grėblio“ antrus metus iš eilės. Vieni turnyro lyderių kontroliavo rungtynių eigą ir pirmo kėlinio pabaigoje įmušę du įvarčius, praktiškai užsitikrino dar vieną pergalę. Antrame kėlinyje pelnytas dar vienas įvartis kėdainiečių pergalę pavertė stambia. Įdomu pažymėti, jog šį kartą taikliais smūgiais nepasižymėjo rezultatyviausi komandos žaidėjai, tačiau savo žodį tarė kiti. Beje, antrose rungtynėse iš eilės įvarčiu pasižymėjo „Nevėžio“ naujokas N.Toklikišvilis. Atrodo, kad jis greitai rado bendrą kalbą su komandos senbuviais.

„Kupiškiui“ šios rungtynės nenusisekė. Šeimininkai nerado kelių prie varžovų vartų, o Kėdainių ekipa kol kas tapo neparankiausiu varžovu kupiškėnams – abu kartus nusileista stambiais rezultatais.

Penktadienis, 08.02, 19:00, Alytaus miesto stadionas, 300 žiūrovų.
Alytaus „Dainava” – „Vilniaus Vytis” 0:1 (0:0).
Teisėjai: D.Šimėnas (Vilnius), A.Bagdonas (Vilnius), I.Kaprašovas (Vilnius).
Įvartis: A.Kyeremeh 81‘.

Dzūkijos sostinės stadione susirinkę žiūrovai (šį kartą oficialus protokolas kiek pamažino skaičių – žmonių buvo kur kas daugiau nei 300) išvydo atkaklią ir įdomią kovą, kurios rezultatą lėmė vienintelis svečių smūgis rungtynių pabaigoje. Vilniečiai atsirevanšavo už pirmo rato pralaimėjimą namuose ir savo žaidimu patvirtino Algimanto Liubinsko žodžius, kad ekipa sustiprėjo. Po rungtynių treneris užsiminė, kad tai – dar ne visi nauji veidai komandoje, o sekančiose rungtynėse prieš Gargždų „Bangą“ galime sulaukti dar kelių debiutų. Gerų žodžių nusipelnė jauna svečių gynybos linija, turėjusi nemažai darbo, bet susitvarkiusi su vienais iš stipriausių Pirmoje lygoje puolėjais. Savo ruožtu, vilniečiai pateikė pakankamai svarių argumentų ir atakuodami šeimininkų vartus. Du kartus kamuolys atsitrenkė į „Dainavos“ vartų konstrukciją, o ir pavojingi momentai dažniau kilo prie Airido Mickevičiaus saugomų vartų. Pergalingą (o kartu –savo debiutinį)  įvartį pelnė vienas aktyviausių „Vilniaus Vyčio“ žaidėjų Aleksas Kyeremehas. Beje, rezultatyvų perdavimą jam atliko vos prieš kelias minutes aikštėje pasirodęs Jevgenijus Morozas. Apskritai, vilniečių atlikti keitimai pagyvino svečių žaidimą, o štai „Dainavai“ antroje rungtynių pusėje energijos ir šviežumo pritrūko. Tiesa, šeimininkai rungtynių pabaigoje turėjo galimybių išvengti pralaimėjimo, bet Alano Marčiukaičio smūgis praskriejo šalia vartų, o po puikaus  Vicentės Menos „slalomo“ baudos aikštelėje komandos draugai nesuskubo „uždaryti“ aštraus kolumbiečio perdavimo.

Kimas Ronningstadas – ne tas žmogus, kuris ilgai barstytųsi pelenais galvą ir liūdėtų po patirto pralaimėjimo. Nors sėkminga alytiškių serija nutrūko, neabejotina, jog sekančiose rungtynėse komanda kausis dėl pergalės.

Pavojingiausi rungtynių momentai:

Trenerių komentarai:

Penktadienis, 08.02, 19:00, Mažeikių miesto stadionas, 350 žiūrovų.
Mažeikių „Atmosfera” – Telšių „Džiugas” 0:1 (0:0).
Teisėjai: Š.Tamulynas (Kaunas), T.Domarkas (Klaipėda), U.Šmitaitė (Kaunas).
Įvartis: A.Lipskis 81‘(11m).

Susitikimas Mažeikiuose gerokai skyrėsi nuo pirmos šių komandų akistatos Telšiuose. Šeimininkai mobilizavosi po skaudaus pralaimėjimo Alytuje ir ilgai „kaišiojo pagalius į ratus“ vienam iš Pirmos lygos lyderių. Telšiškiai didžiąją laiko dalį turėjo persvarą, tačiau ilgai nerado kelių prie varžovų vartų, o vienintelį susitikimo įvartį įmušė rungtynių pabaigoje po 11 m baudinio.

„Atmosfera“ prie „Džiugo“ vartų pasirodydavo kur kas rečiau, tačiau mažeikiškiai sukūrė išties pavojingų situacijų – kartą galingas šeimininkų smūgis sudrebino skersinį, o rungtynių pabaigoje sukurtos progos galėjo ir palikti „Džiugą“ be pergalės, o gal net ir be taškų.

Visgi, telšiškiai iškovojo sunkią pergalę ir toliau tęsia lenktynes su „Banga“ bei „Nevėžiu“. Rungtynėse Mažeikiuose pamatėme aikštėje ir „Džiugo“ naujokus, vienas iš jų – R.Lazdinauskas ir „uždirbo“ nemažai emocijų sukėlusį 11m baudinį.

Nepaisant pralaimėjimo, Mažeikių komanda įrodė, kad kovoti gali su bet kuo, o pralaimėjimas didžiuliu skirtumu Alytuje – greičiau išimtis, o ne taisyklė. Tad galime laukti ir tolimesnio žaidimo gerėjimo.

Šeštadienis, 08.03, 14:00, Kretingos miesto stadionas, 250 žiūrovų.
Kretingos „Minija” –  Vilniaus „Žalgiris B” 4:0 (3:0).
Teisėjai: V.Vasiliauskas (Telšiai), A.Dievinas (Kretinga), A.Banys (Telšiai).
Įvarčiai: D.Navikas 6‘, E.Andriušis 19‘ ir 65‘, A.Vilavičius 29‘.

Kretingoje šeimininkai daug vargo neturėjo – nuo pat pradžių „kibę į atlapus“ jauniesiems vilniečiams, jau 6-ą minutę po Donato Naviko smūgio „Minija“ išsiveržė priekin. Spaudimas ir toliau nemažėjo, o savo persvarą pirmoje rungtynių pusėje kretingiškiai užtvirtino dar dviem įvarčiais. Antrasis kėlinys nebuvo toks rezultatyvus, bet abejonių dėl rungtynių laimėtojų jau nekilo. Pažymėtinas Ernesto Andriušio „dublis“, rodantis , kad daug laiko apsiprasti naujoje komandoje jam neprireikė. Valdas Trakys pasidžiaugė pergale, komandos kovingumu, ir tikisi, kad sėkmingų rungtynių serija greitai bus pratęsta.

Beje, „Minija“ antrą kartą rungtynėse su „Žalgiriu B“ išlaikė savo vartus „sausais“, tas faktas trenerį irgi turėtų maloniai nuteikti.

Daug argumentų Kretingoje „Žalgiris B“ neturėjo, nors kelias galimybes įmušti bent jau garbės įvartį vilniečiai turėjo. Ką gi, viltis padidinti savo taškų kraitį tenka atidėti kitam kartui, nors sekančiame ture

„Žalgirio B“ laukia nelengva išvyka į Kupiškį.

Šeštadienis, 08.03, 18:00, Šiaulių miesto stadionas, 200 žiūrovų.
FA „Šiauliai“ – Kauno „Hegelmann Litauen” 1:1 (1:0).
Teisėjai: R.Šmitas (Šilutė), V.Gerasimov (Klaipėda), V.Petkus (Šilutė).
Įvarčiai: S.Jurgilas 26‘ – L.Odincovas 90+3‘(11m).

Rungtynėse Šiauliuose įtampa laikėsi iki paskutinių minučių, o epizodas, lėmęs rungtynių rezultatą, sukėlė daug diskusijų ir aistrų. Šeimininkams pergalė tiesiog išsprūdo iš rankų, tačiau iš dalies dėl to kalti patys šiauliečiai. Turėdami persvarą šeimininkai sukūrė pakankamai momentų tam, kad klausimas apie rungtynių nugalėtoją būtų išspręstas kur kas anksčiau. Visgi, tikslą pasiekė tik Simono Jurgilo smūgis pirmo kėlinio viduryje.

Antrajame kėlinyje ir svečiai pradėjo atsakinėti pavojingomis atakomis, tačiau „Šiaulių“ išpuoliai buvo taip pat aštrūs ir rungtynių kontrolės Renato Vestarto auklėtiniai kauniečiams neatidavė. „Hegelmann Litauen“ garbei reikia pasakyti, kad, nepaisant rungtynių eigos, komanda kovojo iki galo, „kabinosi“ į kiekvieną savo galimybę ir tiesiog „su kraujais“ išplėšė tašką. Jau per teisėjo pridėtą laiką kauniečiai ne visai standartiškai įžaidė baudos smūgį (dauguma komandų turbūt tokiais atvejais „kabintų“ kamuolį į baudos aikštelę, matyt to tikėjosi ir šiauliečiai). Manto Rusio reidas baigėsi susidūrimu baudos aikštelėje, po kurio rungtynių teisėjas nedvejodamas skyrė 11 m baudinį į „Šiaulių“ vartus. Epizodas tuo nesibaigė, o audringi šeimininkų protestai baigėsi dar ir raudona kortele Dariui Jankauskui.

Tokiomis aplinkybėmis mušti 11m baudinį nėra lengva, bet Lukas Odincovas šaltakraujiškai pasiuntė kamuolį į tinklą, tuo pačiu neleisdamas „Šiauliams“ aplenkti kauniečių turnyrinėje lentelėje.

Sekmadienis, 08.04, 18:00, Gargždų miesto stadionas, 700 žiūrovų.
Gargždų „Banga” – Vilniaus „Riteriai B” 2:1 (1:1).
Teisėjai: J.Mačikunytė (Šiauliai), D.Klimas (Šiauliai), G.Zaniauskas (Klaipėda).
Įvarčiai: M.Renato 12‘, K.Urbaitis 50‘ – D.Kodz 36‘.

Sunkią pergalę namuose pasiekė Gargždų „Banga“. Nors rungtynes šeimininkai pradėjo aktyviai ir gana greitai Renato nudžiugino žiūrovus jau antru savo įvarčiu vilkint oranžinius marškinėlius, svečiai žaidė kovingai ir pirmo kėlinio pabaigoje Dominykas Kodz rezultatą išlygino. Veiklos turėjo abiejų komandų gynimo linijos bei vartininkai. Šeimininkai dar kartą išsiveržė priekin po Karolio Urbaičio smūgio ir tai buvo paskutinis rezultatyvus veiksmas susitikime. Progų pakeisti rezultatą antroje rungtynių pusėje netrūko, bet vienais epizodais užtikrintai žaidė vartininkai (beje, „Bangos“ vartus pirmą kartą šį sezoną gynė Dovydas Španceris), kitais kartais atakuojantiems pritrūkdavo tikslumo.

„Banga“ išliko turnyrinės lentelės viršuje ir laukia rungtynių su atsinaujinusiu ir neslepiančiu ambicijų „Vilniaus Vyčiu“. „Riteriai B“ sekmadienį grįžo iš Gargždų be taškų, tačiau savo žaidimu nusipelnė pagarbos ir įrodė, kad vieta turnyrinėje lentelėje toli gražu nerodo šios ekipos potencialo.

Sekmadienis, 08.04, 18:00, Jonavos miesto stadionas, 200 žiūrovų.
„Jonava” – „Vilnius” 0:3 (0:1).
Teisėjai: D.Šimėnas (Vilnius), P.Lazdauskas (Panevėžys), G.Eidinzonaitė (Vilnius).
Įvarčiai: R.Ruseckis 14‘, A.Dolžnikovas 63‘ ir 83‘.

Iš pirmo žvilgsnio, rungtynių Jonavoje rezultatas – staigmena, tačiau reikia pripažinti, kad svečiai šį kartą buvo labiau organizuota, aštresnė komanda ir pergalės nusipelnė. Aišku, rezultatas 0:3 – kiek apgaulingas, aikštės šeimininkai taip pat turėjo savo progų, tačiau kaip jas paversti įvarčiais recepto Eisvino Utyros auklėtiniai nerado.

Apylygė rungtynių pradžia nieko blogo šeimininkams lyg ir nežadėjo, bet į akis krito gana nemažas techninio broko kiekis jonaviškių veiksmuose. Ši tendencija, galima sakyti buvo pastebima viso susitikimo metu, o „Vilnius“ nuo pat pradžių imponavo organizuotais veiksmais ir aštriu puolančios grandies žaidimu. Graži ataka 14-ą rungtynių minutę baigėsi Radislavo Ruseckio įvarčiu – puolėjas be rimtesnio pasipriešinimo pasiuntė kamuolį iš kelių metrų į šeimininkų vartus. Sostinės komandos gretose aktyviai žaidė Artūras Dolžnikovas ir Ignas Kružikas, gynybos veiksmus tvirtai cementavo Haroldas Šidlauskas. Vilniečiai paliko labai neblogą įspūdį, komanda žengia priekin žaidimo organizavimo prasme, tad nenuostabu, kad Igorio Morino auklėtiniai jau renka taškus ir išvykų rungtynėse. Jonavoje „Vilnius“ žaidė tiesiog brandžiau už varžovus, o abu įvarčiai antrame kėlinyje buvo pelnyti virtuoziškai „sugrojus“ paskutinėse atakos stadijose svečių puolimo lyderiams – puikiais Igno Kružiko perdavimais pasinaudojo Artūras Dolžnikovas.

„Jonava“ stengėsi  pakreipti įvykius savo naudai, rankų nenuleido, tačiau pasiekti net garbės įvartį nebuvo lemta. Fatališkai nesisekė aktyviai puolimo smaigalyje žaidusiam Robertui Ratkevičiui, neišnaudojusiam kelių neblogų progų, o dauguma jonaviškių atakų gan nesunkiai buvo atmušamos vilniečių gynybos.