I lygos 9-ojo turo apžvalga: paskutinis gegužės akordas

Pirmadienį nuaidėjo paskutinės devintojo turo kovos. Dauguma lygos komandų pastaruoju metu turėjo labai įtemptą grafiką, neišvengta traukų, diskvalifikacijų. Išryškėjo ir kai kurių ekipų komplektacijos spragos. Turas vėl padovanojo netikėtų rezultatų, kai kam , matyt, reikia užsukti į bažnyčią, o kai kas – maloniai nustebino!

Šeštadienis, 05.18, 14:00, Šiaulių miesto stadionas, 150 žiūrovų.
FA„Šiauliai“  – „Kupiškis” 2:3 (0:1)
Įvarčiai: D. Puodžiūnas 88‘, D. Kubilinskas 90‘ – E. Stankevičius 10‘, M. Butkus 59‘, S. Pichockis 86‘.

Rungtynes Šiauliuose aktyviau pradėjusių šeimininkų entuziazmą gan greitai atvėsino svečiai – Edgaras Stankevičius tiksliu smūgiu į apatinį vartų kampą pelnė jau 5-ą savo sezono įvartį. Įmušę, svečiai ir toliau drausmingai laikęsi žaidimo plano, mažai klydo gindamiesi, o patys surengdavo gana aštrius išpuolius. Antro kėlinio pradžioje grubi klaida gynyboje kainavo šeimininkams antrą praleistą įvartį, kėlinio viduryje  šiauliečiai  liko mažumoje, o kai po gražios „Kupiškio“ atakos Stanislavas Pichockis svečių persvarą padidino iki triuškinamos, atrodė, kad rungtynių intriga išblėso. Visgi, susitikimo pabaigoje ją pavyko per 2 minutes atkurti – bet tai buvo viskas, kuo šiauliečiai  nudžiugino šeštadienį  stadione susirinkusius savo gerbėjus. „Šiaulių“ žaidybinė krizė tęsiasi, o „Kupiškis“, sužaidęs tvirtai ir solidžiai, kyla į turnyrinės lentelės vidurį.

Įsimintiniausi rungtynių momentai:

Komandų trenerių komentarai:

Sekmadienis, 05.19, 15:00, Trakų miesto stadionas, 100 žiūrovų.
Vilniaus „Riteriai B“ – Telšių „Džiugas” 1:2 (0:1)
Įvarčiai: R. Filipavičius 57‘ – D. Arlauskis 41‘, A. Lipskis 90+1‘.

Rungtynes Trakuose vieni iš turnyro lyderių pradėjo gana aktyviai ir jau rungtynių pradžioje galėjo išsiveržti į priekį, tačiau „riterių“ vartų sargas Vincentas Šarkauskas apgynė savą tvirtovę, atremdamas baudinį. Ne pirmą kartą Telšių „Džiugas“ įrodinėja, koks pavojingas ginklas yra standartinės situacijos – po vienos iš jų pirmo kėlinio pabaigoje svečiai išsiveržė į priekį, įvartis- komandos kapitono Darvydo Arlauskio sąskaitoje.

Antroje rungtynių pusėje atkuto ir šeimininkai, po Roko Filipavičiaus smūgio rezultatas tapo lygus. Ir toliau „Riteriai B“ žaidė aktyviai, Telšių komandai kilo nemažai sunkumų. Visgi, lemiamu rungtynių momentu vėl „suveikė“ namų darbai – Andrius Lipskis precizišku baudos smūgiu pelnė eilinį savo įvartį pirmenybėse, o „Džiugas“, pasiekęs penktą pergalę iš eilės, žengia lentelės priekyje!

Sekmadienis, 05.19, 15:00, Vilnius, Fabijoniškių gimnazijos stadionas.
„Vilnius“ – „Vilniaus Vytis“ 0:0

Rezultatas 0:0 kartais gali būti labai apgaulingas. Turbūt tą galima pasakyti apie sekmadieninį Vilniaus komandų susitikimą. Kaip ir prognozuota, buvo daug kovingų epizodų, abi komandos stengėsi atakuoti, ieškoti laimės prie svetimų vartų. Abiem kažkuriais epizodais pritrūko šaltakraujiškumo, savo meistriškumą demonstravo vartininkai. Taigi – kovingos ir nenuobodžios lygiosios, kurias logiškomis pavadino abiejų komandų treneriai. Pagyręs varžovus, Algimantas Liubinskas turėjo priekaištų savo auklėtiniams. Ypač trenerį neramina ekipos atakuojantys žaidėjai – jau antras rungtynes iš eilės „Vilniaus Vytis“ palieka aikštę neįmušęs įvarčio, o ir progų susikuriama ne itin daug.

Igorio Morino komandai šios rungtynės buvo svarbios ir moraliniu aspektu – po nesėkmingų rungtynių Kupiškyje reikėjo kiek atsigauti. Kovodami iš visų jėgų „Vilniaus“ futbolininkai tą padarė, šyptelėjus sportinei sėkmei, galėjo ir iškovoti pergalę. Tiesa, tą patį galima pasakyti ir apie varžovus, tad lygiąsias šiose rungtynėse turėtume vertinti kaip teisingą rezultatą.

Sekmadienis, 05.19, 17:00, Mažeikių miesto stadionas, 230 žiūrovų.
Mažeikių „Atmosfera” – „Pakruojis” 0:2 (0:1)
Įvarčiai: M. Pyrohovas 43‘ ir 79‘.

Bene jauniausiai lygos komandai savo „šlovės minutės“ teks dar palaukti. Mažeikiškiai vėl nesugebėjo nudžiuginti savų žiūrovų, kiekviename kėlinyje praleidę po įvartį. ­„Atmosferos“ egzekutoriumi šį kartą tapo svečių „legionierius“ iš Ukrainos Maksimas Pyrohovas. Brandžiai žaidžiantis saugas šiose pirmenybėse pasižymėjo tris kartus, o „Pakruojis“ bando „kabintis“ už pirmojo dešimtuko. Tiesa, pažvelgus į rungtynių protokolą, aplanko nelabai linksmos mintys – rungtynėse Mažeikiuose svečiai turėjo tik 2 atsarginius žaidėjus. Trumpesnio atsarginių žaidėjo suolelio vargu ar dar buvo šių metų lygos pirmenybėse.

„Atmosferai“ pirmosios pergalės teks siekti jau birželio mėnesį, šį pavasarį to padaryti nepavyko.

Pirmadienis, 05.20, 18:00, Gargždų miesto stadionas, 500 žiūrovų.
Gargždų „Banga” – Kauno „Stumbras B” 3:0 (1:0)
Įvarčiai: A. Bačanskis 41‘ ir 58‘, D. Lukošius 84‘.

Gargždų komanda „nepaleidžia“ tolyn „Džiugo“ ir, įsirašę į turnyrinę sąskaitą  dar tris taškus, kartu su telšiškiais tvirtai žengia turnyrinės lentelės avangarde. Tiesa, pergalė prieš „Stumbras B“ ekipą nebuvo tokia lengva, kaip gali pasirodyti iš galutinio rezultato. Rimtų problemų su sudėtimi turėję kauniečiai irgi galėjo pasižymėti, kartą kamuolys atsitrenkė į šeimininkų vartų konstrukciją. Bet, kaip sakoma – progos progomis, o svarbiausia – kaip tas progas paversti skaičiais švieslentėje. Algimantas Bačanskis pasižymėjo du kartus, įvartį pridėjo Deividas Lukošius – ir gargždiškiai gana gausiai susirinkusiems žiūrovams padovanojo dar vieną pergalę šiemet. Neapleidžia nuojauta, kad ši komanda dar turi rezervų pagerinti savo žaidimą,na o kaip bus toliau – pamatysime.

Abiems „Stumbro“ ekipoms dabar – nelengvas turnyrinis metas, taškų surenkama mažai, nors žaidimas nėra toks blogas, kaip galėtų pasirodyti pažvelgus vien į skaičius. Duobių kelyje pasitaiko visiems, kai kuriuos jos užgrūdina, kai kuriuos – atvirkščiai, sugniuždo. Tikėsimės, kad Kauno ekipa bus iš tų, pirmųjų.

Pirmadienis, 05.20, 18:00, Jonavos miesto stadionas, 200 žiūrovų.
„Jonava“ – Vilniaus „Žalgiris B” 6:0 (4:0)
Įvarčiai: L. Stonkus 5‘, K. Gulijevas 19‘, 26‘ (11 m. ) ir 45+1‘, Š. Činikas 69‘ ir 90+2‘.

„Pagaliau!” – taip sušukti gan drąsiai galėjo ne vienas „Jonavos” aistruolis jau po pirmojo rungtynių su „Žalgiriu B“ kėlinio. Jau rungtynių pradžia nieko gero svečiams nežadėjo, o kai kėlinio viduryje Kamranui Gulijevui realizavus 11 m baudinį rezultatas pakito į 3:0, tapo aišku, kad šiandien- aikštės šeimininkų diena. Jonaviškiai  pasismagino atakuodami, Gulijevas susilygino su Pauliumi Osausku pagal įmuštus įvarčius, o komanda lentelėje vėl pakilo į ten, kur jau senokai nebuvo.Trečia pergalė iš eilės ir – kol kas sunkiausiai pralaužiama gynyba lygoje – labai neblogas pagrindas tolimesniems žygiams.

„Žalgiriui B“ šiose rungtynėse padėjo trys pagrindinės sudėties žaidėjai. Turint omenyje, kad 2 iš jų – gynėjai, o komanda praleido 6 įvarčius, turbūt reiktų padaryti išvada, kad pagalba, kaip sakoma – „ne kažką“. Skaudžių pralaimėjimų šiemet jaunieji žalgiriečiai jau buvo patyrę ir anksčiau, po jų komanda sugebėdavo „atsistoti ant kojų“. Tikėsimės to ir šį kartą.

Pirmadienis, 05.20, 19:00, Alytaus miesto stadionas, 450 žiūrovų.
Alytaus DFK „Dainava” – Kretingos „Minija” 0:1 (0:0)
Įvartis: E. Drąsutis 72‘.

Matyt artėja laikas, kai „Dainavos“ atstovams reikėtų pagalvoti apie savojo stadiono pašventinimą, ar  kažkokio „prakeiksmo“ nuėmimą. Trys pralaimėjimai iš eilės varžovams, užimantiems toli gražu ne pirmaujančias pozicijas lygoje – skaudus smūgis alytiškių ambicijoms ir siekiamiems tikslams. „Stringa“ alytiškių atakuojantys veiksmai – Alytaus žiūrovai dar nepamatė nė vieno savo komandos įvarčio, įmušto savame stadione. Aišku, kai kada pritrūksta ir sėkmės, bet tai – menkas pasiteisinimas prieš futbolą suprantančią, bet reiklią Alytaus publiką.„Dainava“ atsidūrė turnyrinės lentelės viduryje, ir tai – ne ta vieta, kuri tenkintų  Alytaus futbolo bendruomenę.

Gerų žodžių, be abejo, nusipelnė svečiai. „Minija“ žaidė pakankamai drąsiai, stengėsi savais išpuoliais atsakyti į šeimininkų atakas, o vienintelis rungtynių įvartis krito antro kėlinio viduryje po gražaus Edgaro Drąsučio smūgio iš už baudos aikštelės.Ši pergalė kretingiškiams visų pirma svarbi morališkai, komanda pakilo keliais laipteliais aukštyn lentelėje ir įrodė (visų pirma –sau), kad gali sėkmingai žaisti prieš bet kokį varžovą lygoje.

Pirmadienis, 05.20, 20:00, Kėdainių miesto stadionas, 150 žiūrovų.
Kėdainių „Nevėžis” – Kauno  „Hegelmann Litauen” 4:0 (2:0)
Įvarčiai: R. Lipnevičius 17‘ ir 37‘, E. Kugys 57‘ ir 71‘.

Rungtynės prasidėjo keliomis minutėmis vėliau, buvo pasveikintas ir pagerbtas vienas iš Kėdainių futbolo simbolių, ilgus metus vaikus ir jaunimą  futbolo paslapčių mokęs treneris Zenonas Juška.

Šventinės nuotaikos pasistengė nesugadinti ir „Nevėžio“ vyrai,pirmadienį iškovoję užtikrintą pergalę.

Laukta atkakli kova vyko tik iki pirmojo šeimininkų įvarčio. Po jo „Nevėžis“ visiškai perėmė rungtynių kontrolę, žaidė laisvai, išradingai ir vieną po kito kūrė momentus prie kauniečių vartų. Visi keturi šeimininkų įvarčiai buvo pasiekti po gražių komandinių veiksmų ir perdavimą. Pirmame kėlinyje „dublį“ įsirašė Rimvydas Lipnevičius, antrame atėjo Evaldo Kugio eilė.

„Nevėžio“ komandos vyriausias treneris Vitalijus Stankevičius neslėpė pasitenkinimo ekipos žaidimu. Treneris pažymėjo, kad vienas svarbiausių sėkmės komponentų – puikus komandos mikroklimatas. „Nevėžis“ kartu su „Jonava“ dalijasi 3-4 vietomis ir optimistiškai žvelgia į ateitį.

„Hegelmann Litauen“ turėjo problemų su žaidėjų traumomis ir diskvalifikacijomis. Visgi, ir tokios sudėties, kokią matėme Kėdainiuose, ši komanda gali žaisti geriau.