Neįgaliesiems

I lygos finišo tiesiojoje intrigų netrūks

Priešpaskutinis LFF Pirmos lygos gali atsakyti į kelis esminius klausimus, arba palikti juos atvirus.

Pirmenybių lyderiai, „Palanga” sužais paskutines rungtynes išvykoje, tuo tarpu juos persekiojanti Gargždų „Banga” reguliariojo sezono finišą namuose norės užbaigti pergalingai. Daug kas gali paaiškėti ir bronzos medalių dalybose – kertiniu čia pavadintume susitikimą uostamiestyje tarp „Koralo” ir „Vilniaus Vyčio”.

Penktadienis, 10 13, 19:00, Alytaus SRC stadionas.

Alytaus DFK „Dainava” – Tauragės „Tauras”

Šių rungtynių scenarijų nuspėti neturėtų būti sunku. Alytiškiai, praeitame ture išplėšę gyvybiškai svarbią pergalę prieš „Džiugą”, genami savųjų laimės ieškos prie svetimų vartų. Tiesa, komandos treneris Darius Gvildys dažnokai prasitaria apie iškilusią progų išnaudojimo problemą, paaštrėjusią, kai komandą paliko keli atakuojantys žaidėjai. Visgi, Tauragės ekipai Dzūkijos sostinėje bus sudėtinga. Nors „Tauras” gali įmušti bet kam, gynyba dažnai būna „kiauroka”. Paskutinis to įrodymas – rungtynės Palangoje, pralaimėtos rezultatu 1:6.

Šeštadienis, 10 14, 15:00, Kėdainių stadionas.

Kėdainių „Nevėžis” – Vilniaus „Žalgiris B”

Kėdainiečių galimybės užlipti ant medalininkų pakylos – tik teorinės, artimos tikimybei laimėti „Aukso puodą”, o gal dar mažesnės. Juolab ir ateinančios rungtynės neturėtų būti labai lengvos, – pastaruoju metu „Žalgirio” jaunimas vis dažniau „rodo nagelius” ir priverčia skaitytis su savimi net pirmaujančias lygos komandas. Kėdainiečiams šios rungtynės – daugiau prestižo reikalas ir proga pergalinga nata atsisveikinti su ištikimiausiais komandos sirgaliais. Vilniečiai gi , jei sužaistų sėkmingai, apsidraustų net teoriškai nuo galimybės būti paskutine lygos komanda ir galimai priartėtų prie laipteliu aukščiau esančio „Tauro”.

Šeštadienis, 10 14, 16:30, Klaipėdos stadiono dirbtinės dangos aikštė.

Klaipėdos „Koralas” – „Vilniaus Vytis”

O štai Klaipėdos „Koralo” finišas pirmenybėse – pats įtempčiausias, bet ir pats įdomiausias. Sužaidę „validolines” rungtynes prieš „Žalgiris B”, klaipėdiečiai pirmenybes baigs dviemis akistatomis su tiesioginiais konkurentais kovoje dėl medalių. Šeštadienį tai bus „Vilniaus Vytis”. Svečiai pergalės atveju taptų turbūt realiausiais pretendentais į bronzą. Rungtynėms pasibaigus kitu rezultatu, situacija dar labiau „užkaistų”. Ar pavyks Maksimo Lukaševičiaus vedamiems „koralams” pramušti Sauliaus Klevinsko ginamos tvirtovės vartus? O gal lemiamą žodį tars gerą sportinę formą demonstruojantis Nikolajus Misiukas?

Sekmadienis, 10 15, 14:00, Šilutės stadionas.

„Šilutė” – Telšių „Džiugas”

„Šilutė” surinko pakankamą taškų bagažą, kad užsitikrintų saugią 12-ą vietą, galima būtų pabandyti ir aukščiau pakilti vienu laipteliu , bet turbūt esminio skirtumo nėra. Tuo tarpu svečių iš Telšių motyvacija turėtų būti kur kas didesnė. Nepaisant skaudaus pralaimėjimo Alytuje, „Džiugas” dar „neišsijungė” iš medalių dalybų. Aišku, be sėkmingo savo žaidimo, telšiškiams reikia ir palankių rezultatų konkurentų rungtynėse.

Sekmadienis, 10 15, 14:00, Panevėžio „Aukštaitijos” stadionas.

„Panevėžys” – „Palanga”

Turnyro lyderiai priešpaskutiniame ture egzaminuos „Panevėžį”. O gal tiksliau – patys turės laikyti egzaminą prieš pačius save. Praėjusioje išvykoje, Telšiuose, panašaus egzamino palangiškiai neišlaikė, gavę skaudų antausį – 0:3. Visgi, tikėtina jog išvados padarytos. Tuo labiau, kad taškų vertė finiše ypač išaugusi – jų praradimas gali kainuoti auksą. Tuo tarpu aikštės šeimininkų ypatingai didelė psichologinė našta neturėtų slėgti. Sezonas nesusiklostė taip, kaip planavo „Panevėžio” klubas ir jo gerbėjai. Jau aišku, kad ypatingo šuolio lentelėje nepadarysi. Tačiau liko dvi rungtynės su pretendentais į medalius (paskutiniame ture Panevėžyje viešės „Dainava”), o tai – puiki proga pademonstruoti savo potencialą ir priminti apie save visiems.

Sekmadienis, 10 15, 15:00, Trakų stadionas.

„Trakai B” –  Utenos „Utenis B”

Šiame susitikime tik svečių pergalė paliktų jiems nedidelę galimybę pakilti iš paskutinės lentelės vietos.Vienok, labiau tikėtinas kitoks rungtynių rezultatas. Tuo labiau, kad pastaruoju metu „Trakai B” demonstruoja visai simpatišką futbolą ir reguliariai renka taškus, ko nepasakysi apie nuo pirmenybių pradžios lentelės „dugne” užstrigusią ir niekaip iš ten negalinčią pakilti  dublerinę „Utenio” komandą. Nedidelių stebuklų futbole pasitaiko, gal jis įvyks ir Trakuose sekmadienį, bet … mažai tikėtina.

Sekmadienis, 10 15, 15:00, Gargždų stadionas.

Gargždų „Banga”  – „Pakruojis”

Dar nepraradę vilčių tapti lygos nugalėtojais gargždiškiai, pradėdami rungtynes su „Pakruoju” turbūt žinos pirmojo kėlinio rezultatą Panevėžyje. Galimas daiktas, kad ši žinia kažkiek paveiks ir pačių rungtynių eigą, nors bet kuriuo atveju „Banga” stengsis laimėti savų žiūrovų akivaizdoje. Kitaip bus paprasčiausiai nesuprasti. „Pakruojui” tai bus paskutinės pirmenybių rungtynės, komanda užbaigs sezoną anksčiau nei kiti varžovai, vieta lentelės viduryje užsitikrinta, todėl gali žaisti, kaip sakoma, „savo malonumui”. Kartais toks nusiteikimas padaro „meškos paslaugą” komandai, o kartais – atvirkščiai, neigiamai įtakoja priešininkus. Kaip bus šį kartą, parodys rungtynės sekmadienį.

pirmalyga.lt inf.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS