I lygos startas: debiutančių pergalė bei įvarčių škvalai

Birželio 9-ąją sužaistos LMFA I lygos pirmosios rungtynės, kuriose netrūko įvarčių ir įspūdingų „solo“ pasirodymų. Pergales atšventė Vilniaus, Panevėžio ir Ukmergės komandos.

Šiemet pirmenybių formatas kitoks, nei per pastaruosius keletą metų – vietoje grupių ir finalinio etapų bus žaidžiami du ratai. LMFA I lygoje varžysis 8 komandos iki pat lapkričio mėnesio pradžios.

Pirmenybių naujokas FK „Vilnius“ išplėšė istorinę pergalę Kaune 3:2. Vilnietės pirmavo po Ugnės Korytės įvarčio, bet kaunietės atsakė Gabijos Valukevičiūtės dubliu. Skaistei Petrauskaitei pavyko išlyginti rezultatą, o trijų taškų vertės tapo Veronikos Zeleninos įvartis 90-ąją minutę.

Rezultatyviausią šios dienos pergalę iškovojo MFA „Žalgiris“ B-MRU ekipa. Vilnietės jau pirmą minutę įmušė įvartį Vilkaviškio stadione į FK „Šešupės“ vartus, o rungtynes baigė rezultatu 16:0. Kapitonė Ugnė Lazdauskaitė savo penkis įvarčius įmušė per pirmąjį kėlinį. „Hetriką“ atiko Ugnė Slankauskaitė ir Žemyna Lekavičiūtė, dubliais pasižymėjo Dorotėja Aidukaitė ir Monika Ložytė bei vieną įvartį pridėjo Barbara Antonovič.

Pernykščio sezono LMFA I lygos finalo dalyvės panevėžietės savo sirgalius nudžiugino pergale 9:3 prieš tauragiškes. Karilė Liužinaitė tapo rezultatyviausia 1 turo žaidėja – ji įmušė šešis įvarčius. Aušra Klevečkaitė pelnė du įvarčius, o Marija Stankevičiūtė – vieną. Viešnių gretose įvarčiais pasižymėjo Augustė Bliūdžiūtė, Margarita Vagdarytė ir Laura Kubiliūtė.

„SC-Ukmergė“ sezoną pradėjo pergalė išvykoje rezultatu 2:0 prieš FK „Jonavą“ – abu įvarčius įmušė Gabija Toropovaitė. Jonavietės nuo 53 minutės žaidė be raudoną kortelę išvydusios vartininkės Inetos Šukštulytės.

Antrojo turo susitikimai vyks birželio 12 dieną: Tauragės SC-MFK – „Kauno Žalgirio“ FA, MFA „Žalgiris“ B-MRU – FK „Vilnius“, „SC-Ukmergė“ – FK „Šešupė“, FA-FK „Panevėžys“-PRSSG – FK „Jonava“.