Neįgaliesiems

Į metų moterų trenerio vardą pretenduoja ir kandidatė iš užsienio

Metų moterų futbolo trenerio rinkimuose šiais metais bus naujas laimėtojas(-a), o pirmą kartą tarp kandidatų figūruoja ir užsienio klube dirbanti trenerė.

Geriausias moterų futbolo treneris renkamas trečią kartą. 2018 metais daugiausiai balsų surinko Gargždų „Bangos“ strategas Davidas Afonso. Portugalas antrą kartą siekti šio įvertinimo nebandė, nes pasuko naujais keliais – prisijungė prie vaikinų U-19 rinktinės trenerių štabo.

2017 metais geriausiu moterų treneriu išrinktas Rimantas Viktoravičius. Šiaulietis jau daugelį metų yra savotiškas moterų futbolo veidas, nes treniruoja Lietuvos moterų rinktinę ir daugkartines šalies čempiones „Gintrą-Universitetą“.

Visgi šioms komandoms praėjusieji metai tarptautinėje arenoje nebuvo patys sėkmingiausi: klubui nepavyko prasibrauti į kitą Čempionių lygos etapą, o rinktinei – iškovoti Baltijos taurės, taškų atrankoje. Geriau sekėsi Baltijos klubų taurėje – ten „Gintra-Universitetas“ po metų pertraukos susigrąžino titulą.

Moterų A lygoje turnyro lentelėje stiprūs permainų vėjai nepūtė: pirmasis komandų nesikeitė. Keitėsi tik pergalių ir įvarčių skaičiai. „Gintra-Universitetas“ savo dominavimą išryškino dar labiau – visas pergales iškovojo nepraleisdamos įvarčių. Tai pirmas toks „sausas“ sezonas nuo 2014-ųjų ir vos antras istorijoje.

Ingridos Siliūnienės vadovaujamas „Kauno Žalgiris“ šeštą kartą iš eilės iškovojo šalies vicečempionių vardus. Visgi kaunietės šią poziciją užsitikrino ne taip lengvai kaip kelis ankstesnius sezonus – prireikė pergalės prieš bronzininkę Gargždų „Bangą“ priešpaskutiniame ture. Simo Alsio auklėtinės šį sezoną pagerino rezultatus nuo pagrindinių varžovių atsiliko tik dviem taškais.

ŠSG-FA „Šiauliai“ su Tatjana Veržbickaja išlaikė ketvirtą poziciją su vienodu pergalių skaičiumi kaip ir sezoną prieš tai. Iš šiauliečių pora kartų taškus atėmė A lygoje debiutavusi jauna Utenos „Utenio“ merginų komanda, treniruojama Arūno Rastenio.

Žemesnėje lygoje 2019 metais žaidęs Vilniaus MFA „Žalgiris“, su kuriuo dirbo Karolis Jasaitis, užtikrintai laimėjo titulą laimėdamas beveik visas rungtynes (tik kartą sužaidė lygiosiomis).

Jaunųjų merginų rinktinių treneriams metai buvo nevienareikšmiški. Vyto Jančiausko vadovaujama WU19 rinktinė po atkaklios kovos laimėjo Baltijos taurę, bet liko be taškų Europos čempionato atrankos varžybose. Rolandas Čepkauskas su WU17 rinktine Baltijos taurėje pranoko latves ir estes, o atrankoje po pergalės prieš Albaniją užėmė trečią vietą grupėje.

Pirmą kartą lietuviška pavardė figūruoja ir tarp užsienio moterų futbolo lygų trenerių. Anksčiau su Lietuvos WU17 rinktine dirbusi Ieva Kibirkštis prieš daugiau nei metus pradėjo naują karjeros etapą. Ji paskirta Švedijos klubo „Hittarps IK“ moterų komandos trenere. III pagal pajėgumą divizione debiutavusi ekipa 2019 metų sezone įgyvendino savo tikslą – išsaugojo vietą lygoje. Šiame divizione I. Kibirkštis – vienintelė vyr. trenerės pareigas užimanti moteris.

Už geriausius moterų trenerius ir kitas nominacijas galima balsuoti DELFI.lt „Lietuvos futbolo apdovanojimuose“. Po šios savaitės paaiškės trys kandidatai, kurie rinkimuose dalyvaus iki jų pabaigos vasario 17 d.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS