Neįgaliesiems

Į Panevėžį persikėlęs E. Jankauskas – apie atsisveikinimą su „Sūduva“ ir laukiantį naują etapą

Lietuvos čempionų titulą praradusi Marijampolės „Sūduva“ A lygą pasitiks pasikeitusi – po sezono su komanda atsisveikino vyriausiasis komandos treneris Saulius Širmelis bei nemaža dalis pastaruoju metu ekipoje rungtyniavusių futbolininkų. Vienas tokių – vikrusis klubo puolėjas Eligijus Jankauskas, persikėlęs žaisti į „Panevėžio“ klubą.

Šiaulietis Marijampolėje sužaidė dvi sėkmingas atkarpas – čia jis praleido antrąją 2016–ųjų dalį, vėliau išvyko rungtyniauti į užsienį, bet prieš 2019–ųjų sezoną vėl grįžo į Marijampolę.

Čia jis tapo istorinio komandai sezono dalimi – marijampoliečiai 2019–aisiais iškovojo visus titulus vietiniame fronte ir liko per žingsnį nuo patekimo į UEFA Europos lygos grupių varžybas.

Pastarasis sezonas toks sėkmingas nebuvo – ekipa neiškovojo nė vieno titulo, o tai nulėmė ir permainas komandoje.

E. Jankauskas įsimintiną etapą paliko užnugaryje ir dabar jau žvelgia į ateitį, kuri jo laukia vilkint „Panevėžio“ marškinėlius.

Kaip minėjo pats žaidėjas, jam įspūdį padarė panevėžiečių klubo vadovo Broniaus Vaitiekūno bei kapitono Pauliaus Janušausko skambučiai, kurie ir padėjo priimti sprendimą.

„Pasibaigus sezonui ir atsiradus žinioms, kad „Sūduvos“ prezidentas gali parduoti klubą, buvo daug galvojimų ir galvos sukimo sprendžiant ką daryti. Ar vykti kažkur į užsienį, kur nežinai, kas vyks, ar likti „Sūduvoje“, kur praleidau nemažai laiko. Bet tada sulaukiau skambučio iš Panevėžio klubo direktoriaus, paskambino ir kapitonas Paulius Janušauskas, tad pradėjome kalbėtis. Ne vieną sykį kalbėjome, diskutavome, o svarbiausia buvo tai, kaip mane mato treneris, nes važiuoti kažkur tik tam, kad važiuoti, yra neverta“, – LFF.lt teigė sportininkas.

Jis taip pat pridėjo, jog vėliau sekė ir pokalbis su „Sūduvos“ vadovu Vidmantu Murausku, po kurio abi pusės ir priėmė visiems tinkantį sprendimą.

„Po pasiūlymo, žinoma, buvo kalbėta su „Sūduvos“ prezidentu, bet tuo metu jis dar negalėjo nieko pasakyti ar garantuoti, nes pardavinėjo klubą. Jis paaiškino man situaciją, bet viskas taip ir baigėsi, palinkėjome vienas kitam sėkmės ir tiek“, – pasakojo E. Jankauskas.

Futbolininko teigimu, jam pačiam priimti sprendimą palikti Marijampolę nebuvo lengva, tačiau į Panevėžio klubo pusę svarstykles nusvėrė noras aikštėje gauti daugiau žaidybinio laiko.

„Neslėpsiu, galvota buvo tikrai ilgai, gal dvi savaites, „Sūduvoje“ buvau tikrai ilgai, iš ten išvažiavau, grįžau, laimėjome A lygą, LFF taurę, Supertaurę.

Vien geri prisiminimai, pergalės Europoje, žmonės, mylintys futbolą, tad buvo tikrai sunku priimti sprendimą. Bet yra ir kita medalio pusė – reikėjo kažką keisti, nes per keletą metų žaidžiau ne natūralioje pozicijoje, futbolas buvo paremtas aukštais kamuoliais.

Ir jau norėjosi žaisti kiekvienose rungtynėse, nes „Sūduvoje“ buvau tapęs lyg žmogumi, kuris žaidimą pagyvina tik po keitimo, o tai man tikrai netiko. Tikėdavausi, kad po gerų rungtynių kitas pradėsiu startinėje sudėtyje, bet taip nenutikdavo ir tas būdavo liūdna. Bet, jei komanda laimi, vadinasi tai veikia. Buvo pora klausimų iš agento ir dėl užsienio klubų, bet nesinori vykti, norisi žaisti, o tada gyvenimas parodys“, – mintimis dalinosi pašnekovas.

Praėjusiame sezone E. Jankauskas prieš „Panevėžį“ žaidė visose ketveriose komandų tarpusavio rungtynėse bei pasižymėjo vienu įvarčiu.

Jis tikino, kad antroje sezono dalyje buvo matomas panevėžiečių žaidimo pagerėjimas bei atsiskleidė braižas, kuris jam buvo tinkamas.

„Atėjus naujam treneriui Joao Martinsui pasimatė komandos braižas, žaidimas yra paremtas perdavimais, tai komanda, kuri nori žaisti greitą futbolą, o ne mušti kamuolį į priekį ir tikėtis, kad kažkas nutiks.

Tikiu, kad „Panevėžyje“ su treneriu, kuris propaguoja man tinkamą futbolą, taktiką, kuri yra tinkama, viskas gali būti gerai. Reikia tik sunkiai dirbti, klausyti trenerio reikalavimų ir eiti į priekį.

Kolektyvas čia yra matytas, Lietuvoje vieni kitus pažįstame, daug žaidžiame tarpusavyje sezono metu. Buvau priimtas labai draugiškai ir viskas yra labai gerai“, – mintimis dalinosi 22–ejų sportininkas.

Paklaustas apie tai, kokius tikslus kelia pirmajam savo sezonui naujoje komandoje, E. Jankauskas tikino, jog tie tikslai labiausiai yra nukreipti į komandinius rezultatus.

„Dėl tikslų, tai visi jų turi ir aš, žinoma, turiu. Tai yra padėti komandai kiekvienose rungtynėse, stengtis laimėti ir tobulinti savo žaidimą. Tikslai turi būti tik aukščiausi“, – akcentavo futbolininkas.

Tikslus įgyvendinti galima bus ir tarptautiniame fronte – LFF taurę praėjusiame sezone laimėjęs „Panevėžio“ klubas sau taip atvėrė langą į Europą ir šią vasarą turėtų startuoti naujojo UEFA Europos konferencijų lygos turnyro atrankos varžybose.

Nemažai tarptautinių rungtynių su „Sūduva“ sužaidęs E. Jankauskas minėjo tikintis, kad jo sukaupta patirtis UEFA turnyruose gali būti naudinga, tačiau per daug toli į priekį nežvelgė ir teigė, kad svarbiausia bus kas kartą žiūrėti į artimiausias rungtynes.

„Žinoma, sukaupta patirtis padės, žinau, ko tikėtis ir kaip greitai viskas keičiasi Europos turnyrų rungtynėse.

Reikia žiūrėti nuo rungtynių iki rungtynių, komandoje tikrai yra gerų žaidėjų, stiprių lietuvių, kurie atstovauja rinktinei…  Apie tikslus galime kalbėti tarpusavyje, bet svarbiausia koncentruotis į artimiausias rungtynes“, – akcentavo jis.

Įdomu tai, kad pirmosios naujojo sezono „Panevėžio“ rungtynės bus oficialios ir bus dėl pirmojo trofėjaus – LFF supertaurės.

Jos vyks vasario 27 arba 28 dieną Vilniaus „Sportimos“ manieže, o čia LFF taurę laimėjęs Panevėžio klubas susitiks su A lygos čempionų vardą susigrąžinusiu Vilniaus „Žalgiriu“.

Kaip minėjo E. Jankauskas, sėkmingas pasirodymas ir iškovota taurė gali suteikti ekipai pozityvų impulsą ir visam sezono startui.

„Žinoma svarbu, ypač Panevėžiui, tikrai noretųsi atvežti taurę. Žinau, ką reiškia jį laimėti ir pralaimėti, tad kiekvienas iškovotas titulas yra malonus ir tai būtų geras postūmis sezonui“, – pasakojo jis.

fk-panevezys.lt nuotrauka

 

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS