Neįgaliesiems

Į paplūdimio futbolą žengęs M.Malinauskas: „Į Europos čempionatą vyksime ne patirties, o rezultatų“

Atstovauti nacionalinei komandai Mindaugui Malinauskui ne naujiena. Kadaise jis vilkėjo didžiojo futbolo rinktinės marškinėlius, o sulaukęs 35-erių, tapo Lietuvos paplūdimio rinktinės vartininku.

Tokių, kaip jis, šioje rinktinėje tėra du. Be M.Malinausko anksčiau rinktinės marškinėlius vilkėjo ir Ramūnas Radavičius, kuris yra Maskvoje sėkmingai pasaulio čempionato atrankoje dalyvavusios ekipos kapitonas bei, kaip patys žaidėjai juokauja, M. Malinausko agentas į šią rinktinę.

„Iš tikro pliaže atsidūriau labai netikėtai. Nėra lengva save integruoti – naujos taisyklės, visai kitoks futbolas, vis dar bandau perprasti kas ir kaip. Paplūdimio futbole visai kitoks žaidimas kojomis. Jei išmokčiau šį elementą, manau, kad komandai galėčiau būti dar naudingesnis“, – sakė M. Malinauskas.

Lietuvos paplūdimio rinktinės atrankos į pasaulio čempionatą burtai nelepino. Visos trys (Šveicarija, Baltarusija, Turkija) varžovės priklauso A divizionui, todėl pernelyg didelių vilčių šiame turnyre niekas nesiejo. Pagrindinis tikslas buvo kuo geriau pasirengti artėjančiam Europos čempionatui, o gavosi taip, kad komanda visai smagiai patriukšmavo.

„Kai sužinojome varžovus, tikrai nesitikėjome nieko gero (šypsosi). Gal tik tai, kad niekas iš mūsų nieko nesitikėjo, leido į viską žiūrėti ramiau. Šiaip, visos ketverios rungtynės buvo labai sunkios. Susirinko komandos, kurios save profesionaliai specializuoja būtent paplūdimio futbole“, – pasakojo M. Malinauskas.

Kaip sureagavote, kai pirmąkart buvote iškviestas į paplūdimio rinktinę?

Pakankamai ramiai (šypsosi). Kažkiek jaudinausi dėl to, kad nežinojau, kaip seksis žaisti su gero lygio komandomis, bet kažkaip sekasi (šypsosi).

Jums yra tekę atstovauti ir didžiojo futbolo rinktinei. Kokie tarp šių rinktinių didžiausi skirtumai?

Pagrindinis skirtumas tas, kad didysis futbolas kur kas populiaresnis ir žinomesnis. Be to, iš didžiojo futbolo mes visi gyvename, o paplūdimio futbolas yra hobi.

Kaip nupasakotumėte, kokia yra ši Lietuvos paplūdimio rinktinė?

Vienu žodžiu – kovinga. Šioje rinktinėje vyrauja labai gera atmosfera, visi vyrai kaunasi už kiekvieną. Mes visi puikiai suprantame, kad jei nors vienas iš mūsų iškris, kitiems žaisti bus be galo sunku.

Grįžkim į Maskvą. Kas lėmė tokį rinktinės pasirodymą? Ar tai yra lubos, ką galėjo pasiekti ši rinktinė?

Rinktinės rezultatą Maskvoje, pirmiausia, lėmė komandos drausmingumas. Su kūryba šiai dienai mums dar sunku, tačiau tvarkingai ginantis, neprisidarant nereikalingų pražangų, galime pasiekti ir teigiamą rezultatą.

Žinoma, mums labai padėjo trenerio prisijungimas. Jis šio žaidimo profesionalas, kuris supažindino su pagrindiniais šio žaidimo aspektais.

Tai, ką pasiekėme, tikrai nėra lubos. Daugiau treniruočių ir parodysime kur kas solidesnį žaidimą ne tik gynyboje, bet ir puolime.

Kiek svarbu tokiuose turnyruose yra rezultatas ir kiek tobulėjimas?

Šiai dienai mums tobulėjimas mūsų žaidėjams yra svarbiausias dalykas. O jei yra rezultatas, vadinasi, mes tobulėjame. Laimėti visada yra puiku. Tai parodo, kad treniruotės nenuėjo veltui.

Pakankamai greitai laukia Europos čempionato B diviziono kovos. Kokią matysime Lietuvos rinktinę tenai?

Matysime rimtai nusiteikusią rinktinę, kuri važiuos ne tik semtis patirties, bet ir siekti rezultatų. O tai padaryti Lietuva gali.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS