Neįgaliesiems

Į priekį akademijos auklėtinius stums jaunatviška drąsa

Pirmas trejetas – toks tikslas buvo įvardytas Nacionalinės futbolo akademijos (NFA) komandai prieš prasidedant LFF I lygos pirmenybėms.

„Suprantame, kad tikrovė gali būti kitokia, – pripažino NFA direktorius Henrikas Grigas. – Bet nusprendėme vaikinus taip motyvuoti. Juolab kad noro kovoti jiems netrūksta“.

Kovoti su vyrais Akademijos jaunimui bus nelengva. NFA komandos branduolį sudarys 17–19 metų žaidėjai, o saugams Sauliui Vikertui bei Karoliui Žebrauskui – vos po penkiolika. Tikėtina, kad vidutinis Akademijos auklėtinių komandos amžiaus vidurkis bus kuklesnis net už Vilniaus „Žalgirio B“ – šalies vicečempionų klubas pasirinko panašią strategiją ir irgi yra linkęs mesti savo jaunimą į iki raudonumo įkaitusį Pirmosios lygos katilą tikėdamasis, kad iš jo jaunimas išsikapstys stipresnis.

„Norime, kad mūsų jauni futbolininkai pajustų šitą žaidimo skonį, kartais gal rizikuosime – leisime parungtyniauti kuo daugiau žaidėjų, nors situacija gal reikalaus priešingų dalykų. Mūsų tikslai orientuoti į žaidėją“, – siekį Akademijos auklėtiniams išbandyti jėgas su daug labiau patyrusiais ir fiziškai subrendusiais varžovais paaiškino H. Grigas.

Kita vertus, jei jaunimas imtų beviltiškai skęsti, aikštėje bus šiaudas, kurio bus galima griebtis. NFA komanda pabandys suformuoti stuburą iš labiau patyrusių žaidėjų – vartininko Manto Gintalo, A lygos parako uosčiusių Mato Gavrilovo, Aino Bareikio, Eriko Skripkino.

Paraiškoje yra ir Nerijaus Mačiulio pavardė, bet apie saugo, kuris kitą savaitę švęs 35-ąjį gimtadienį, vaidmenį komandoje H. Grigas kalba taip: „Apsidraudimas. N. Mačiulis yra trenerių štabo narys. Nesinorėtų, kad jam reikėtų žaisti, bet jei pasipiltų traumos ar kitos staigmenos, gali tekti. Todėl registravome jį“.

Nors ambicingas tikslas iškeltas, NFA komandos pergalės jos vadovams nėra žūtbūtinė būtinybė. O ar Akademijos jaunimo akys aikštėje degs tinkama liepsna, paaiškės jau čempionato pradžioje.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS