Neįgaliesiems

Į rinktinę sugrįžęs E. Šetkus: „Atstovauti savo šaliai visada yra didelė garbė“

Lietuvos rinktinės treneris Valdas Ivanauskas ketvirtadienį paskelbė sudėtį rugsėjo mėnesio pasaulio čempionato atrankos rungtynėms. Rinktinėje pirmą kartą po beveik dvejų metų išvysime ir sugrįžtantį vartininką Ernestą Šetkų.

36-erių vartininkas paskutinį sykį rinktinės vartus gynė 2019-ųjų lapkritį, kontrolinėje akistatoje su Naujosios Zelandijos vienuolike, o praėjusiais ir šiais metais pagrindinio vartų sargo vietą rinktinėje užėmė Tomas Švedkauskas.

Visgi, kaip pasakojo pats E. Šetkus, noras atstovauti rinktinei nebuvo niekur dingęs – prie jo nebuvimo rinktinėje prisidėjo ir asmeninės priežastys, ir griežta karantino tvarka Izraelyje, kur jis pastaruoju metu rungtyniauja.

„Be abejo, visada malonu sulaukti kvietimo į Lietuvos rinktinę, kadangi atstovauti savo šaliai yra didelė garbė. Su treneriu apsikalbėjome, išsakiau savo poziciją, dėl ko negalėdavau atvykti į prieš tai buvusias stovyklas. Šį kartą, pasitaręs su žmona, nusprendžiau atvykti, kadangi sūnus jau paūgėjęs, žmonai lengviau, taip pat padėti atvyko ir mano mama, tad sąlygos kiek pasikeitė ir ramia galva galiu vykti į rinktinę ir atstovauti Lietuvai“, – mintimis dalinosi Tel Avivo „Hapoel“ vartininkas.

Kaip atskleidė tauragiškis, treneriui jo įtikinėti ilgai nereikėjo, mat noro atstovauti rinktinei jam niekada netrūko.

„Įtikinti nereikėjo, nes mano noras atstovauti savo šaliai tikrai nebuvo dingęs, tiesiog pandemija buvo apsunkinusi išvykimo iš Izraelio sąlygas – nei šeima negalėjo išvykti iš Izraelio, kai aš būčiau vykęs į rinktinę, nei kažkas būtų galėjęs atvykti padėti šeimai. Situacija buvo sunki, tai nebuvo susiję su noro stoka ar kažkuo panašaus. Treneriui pasakiau, kad būsiu pasiruošęs rungtyniauti, ginti šalies garbę ir būti profesionalu“, – pasakojo vartininkas.

Jis taip pat teigės besitikintis, kad naujo trenerio prisijungimas prie rinktinės turės teigiamą impulsą, o tai leis ir kovoti dėl taškų.

„Lietuvos rinktinės rezultatai visada yra tokie banguojantys – po eilės sėkmingų rungtynių būna nesėkmingų mačų, tikiuosi, kad su nauju treneriu bus tas etapas, kai mus lydės sėkmė ir rezultatai bus geresni, nei buvo prieš tai. Yra daugiau jaunimo, matysime, reikia jaunimui įrodinėti savo vertę, stengtis ir tikiuosi, kad pasieksime neblogų rezultatų“, – vylėsi 30 mačų Lietuvos rinktinėje iki šiol sužaidęs futbolininkas.

Jis nebus vienintelis didelę patirtį sukaupęs žaidėjas – taip pat rinktinėje bus ir kiti rinktinės veteranai, kaip Saulius Mikoliūnas ar taip pat sugrįžtantis Vaidas Slavickas. E. Šetkus teigia, jog patyrę žaidėjai turi būti pavyzdžiais jauniems žaidėjams, kurių šio lango rinktinėje netrūks.

„Esame patyrę žaidėjai, turime rodyti pavyzdį ir vesti rinktinę į priekį, o jaunimas turi eiti iš paskos ir atiduoti visas jėgas. Kiekvienoje komandoje yra veteranai ir jaunimas, tai mūsų veteranų pareiga yra padėti jaunimui, pagelbėti, pasidalinti savo patirtimi“, – sakė vartų sargas.

Šiame lange lietuvių laukia akistatos su Šiaurės Airija, Bulgarija bei Italija. Kaip teigė pats E. Šetkus, didžiausi akcentai, jo akimis, turėtų būti dedami ant pirmų dviejų mačų, o akistata su naujaisiais Europos čempionais italais bus tarsi geras desertas.

„Iš tikrųjų dar net negalvoju apie rungtynes su Italija, dar bus rungtynės su Šiaurės Airija ir Bulgarija, kurios, manau, mūsų rinktinei yra svarbesnės, nes tas lygių skirtumas nėra toks didelis, galima pakovoti dėl pergalės ar dėl lygiųjų. Manau, kad mums pirmi du mačai bus daug svarbesni. Rungtynės su Italija bus kaip desertui, visose rungtynėse stengsimės atiduoti visas jėgas ir iškovoti taškus“, – pasakojo E. Šetkus.

Pirmasis iššūkis E. Šetkaus ir visos rinktinės laukia rugsėjo 2 dieną – LFF stadione lietuviai susitiks su Šiaurės Airijos futbolininkais.

Bilietus į šias rungtynes įsigyti galite paspaudę čia.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS