Neįgaliesiems

Į rinktinę sugrįžęs N. Valskis – apie žaidimą Indijoje, gyvenimą burbule ir smagius vaizdelius gatvėse

Šiame rinktinių lange į Lietuvos rinktinę grįžo ir vienas senokai matytas veidas – pirmą kartą nuo 2019-ųjų birželio prie rinktinės prisijungė puolėjas Nerijus Valskis.

Pastaruoju metu Indijoje žaidžiantis futbolininkas su savo atstovaujama „Jamshedpur“ komanda šiemet sezoną baigė anksčiau, tad gavo galimybę prisijungti prie rinktinės.

„Iš tikro labai smagu, džiugu, tikrai seniai būta, beveik du metai praėjo, bet esu išvykęs toli, tad kartais susidaro situacija, kad neįmanoma atvykti. Bet iš tikro džiugu grįžti ir smagu, kad galėsiu pagelbėti“, – mintimis dalinosi N. Valskis.

Paklaustas apie tai, kaip įvertintų prabėgusį sezoną, futbolininkas jį išskyrė į dvi dalis.

„Buvo dvejopas – iki Naujųjų metų ir po jų. Iki Naujųjų sekėsi neblogai, geriau, nei žiūrint į tai, kaip žaidėme anksčiau, bet vėliau treneris suprato, kad mes negalime kontroliuoti kamuolio, norėjo žaisti paprastesnį žaidimą, bet manęs tai nedžiugino, buvo sunku tai priimti, tačiau norėjosi komandai duoti naudos ir dėl to antra sezono pusė buvo galbūt niūresnė. Užėmėme 6 vietą ir pagal tai, kokią komandą turime, ta vieta yra visai gera“, – akcentavo puolėjas.

Įdomu tai, kad Indijos čempionate komandos turėjo praleisti sezoną atskirai suformuotuose burbuluose. Ne išimtimi tapo ir N. Valskio komanda, o kaip pabrėžė pats žaidėjas – priprasti prie to lengva nebuvo.

„Sudėtinga, pakartoti tikrai nenorėčiau, penki mėnesiai be šeimos. Treniruotė, stadionas, restoranas… Gerai, kad turėjome šiek tiek žalios vejos, tad galėdavome išeiti, nes kai kurios komandos viešbutyje turėjo vos vieną aukštą. Miestas buvo atidarytas, bet ne mums“, – šypsojosi N. Valskis.

Kalbėdamas apie savo laiką Indijoje, kur sužaidė jau du sezonus, N. Valskis kalbėjo apie tai, kad tie sezonai buvo skirtingi.

„Pirmame sezone man viskas buvo nauja, niekas manęs nežinojo. Pradžioje buvo sunku, nežaidžiau nuo pirmų minučių ir supratau, kad reikia išlaukti savo šanso. Išlaukiau, pasinaudojau ir pradėjau važiuoti.

Antram sezonui jau turėjau savo vardą, mane jau praktiškai visi žinojo, tai tokie ir skirtumai – pirmoje komandoje viską reikėjo įrodinėti, antroje visi jau žinojo, ką aš galiu“, – pasakojo patyręs futbolininkas.

Jo manymu, šalies futbolo lygį itin ženkliai kelia ten rungtyniauti atvykstantys žaidėjai iš užsienio.

„Sunku palyginti tą lygį, visur visi moka žaisti. Aišku, lietuviai vietiniai stipresni, yra įdomių ir indų, bet legionierių atvažiuoja tikrai gerų. Turi jie ir tų resursų, bet labiausiai jiems reikia investuoti į vaikučius, kad lygis kiltų“, – akcentavo žaidėjas.

N. Valskis taip pat įvertino Indiją kaip šalį ir prisiminė smagų vaizdą, pirmą sykį atvykus į šalį.

„Iš lėktuvo išlipo, mane paėmė klubo žmonės, važiuojame, o gatvėmis vaikštinėja karvės, visada pirmenybė ten joms, – su šypsena pasakojo futbolininkas. – Bet vis tiek žinojau, kur važiuoju, buvau apsižiūrėjęs, tai nebuvo tokio švarumo. Buvo, ką pažiūrėti, ką pamatyti, dar metams turiu kontraktą, tad grįšiu.“

Daugiau N. Valskio minčių apie Indiją bei sugrįžimą į Lietuvos rinktinę – vaizdo įraše.

Jau sekmadienį Lietuvos rinktinė pasaulio čempionato atrankos rungtynėse išvykoje susitiks su Šveicarijos rinktine, tiesioginę dvikovos transliaciją nuo 21.30 val. galėsite stebėti LRT PLIUS kanalu ir per LRT.lt.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS