Neįgaliesiems

Į vaikų rungtynes neatvykusiam teisėjui – nušalinimas, pažeidęs nuostatus treneris įspėtas

Į Lietuvos vaikų ir jaunių futbolo asociacijos (LVJFA) rungtynes U-14 II lygoje neatvykusiam teisėjui skirtas griežtas papeikimas ir nušalinimas nuo rungtynių, o pažeidęs nuostatus treneris įspėtas.

Plungės „Babrungas“ informavo, jog į rugsėjo 28 d. 17 val. suplanuotas LJVFA U-14 II lygos Vakarų zonos pirmenybių rungtynes tarp Plungės „Babrungo“ ir Tauragės FM neatvyko teisėjas Lukas Jonušis.

Dėl įvykusio incidento 2016 m. rugsėjo 29 d. ryte buvo sušauktas skubus Lietuvos futbolo teisėjų asociacijos (LFTA) Drausmės komiteto posėdis, kurio metu teisėjas pasiaiškino suklydęs, nes pasižymėjo netinkamą rungtynių datą. LFTA DK teisėją nušalino teisėjavimo vienerioms LFF I lygos rungtynėms ir skyrė griežtą papeikimą dėl pareigų nevykdymo. Pasikartojus panašiam atvejui teisėjas gali būti pašalintas iš LFTA narių.

Visgi nepaisant teisėjo neatvykimo, rungtynės trenerių sprendimų įvyko ir baigėsi rezultatu 9:2, o „Babrungo“ treneris Kęstutis Petkus telefonu kreipėsi į teisėją, prašydamas užskaityti šį rezultatą, kaip oficialiai įvykusių rungtynių rezultatą. Treneris Kęstutis Petkus pasiaiškinime informavo, jog sužaidė kontrolines rungtynes, nes pagailo vaikų, kurie į jas atvyko ilgą kelią.

Šiais savo veiksmais treneris ne tik pažeidė LVJFA varžybų nuostatus, bet ir klubo vadovybės įsakymą, kuriuo treneriams buvo griežtai nurodyta nedalyvauti LVJFA organizuojamų pirmenybių varžybose, kuriose nedalyvauja teisėjai ir medicinos personalas ir jokių draugiškų ar kontrolinių rungtynių neorganizuoti.

LVJFA pažymi, jog rungtynės negali vykti be teisėjų, o taip pat informuoja, jog jos negali vykti be privalomo medicinos darbuotojo. Naujausioje varžybų nuostatų redakcijoje yra numatyta, jog jo duomenys privalo būti suvedami į COMET informacinę sistemą. Bet kokie varžybų nuostatų pažeidimai bus netoleruojami ir pasikartojus panašiems atvejams ateityje, atsakingiems asmenims bus taikomos LFF Drausmės kodekse numatytos sankcijos, įskaitant pašalinimą iš atitinkamų pirmenybių.  

LVJFA dėkoja Plungės „Babrungo“ vadovei p. Dianai Jonaitienei už bendradarbiavimą, o taip pat atitinkamus klubo sprendimus, siekiant užkirsti kelią LVJFA varžybų nuostatų pažeidimams.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS