Neįgaliesiems

Į Vilnių rinkosi teisėjus ruošiantys specialistai iš visos Europos

Į Vilniuje vykusius UEFA ir FIFA kasmetinius kursus techniniams teisėjų instruktoriams ir fizinio rengimo treneriams susirinko specialistai iš viso žemyno.

Savaitę vykusiame renginyje dalyvavo instruktoriai iš 55 UEFA asociacijos narių. Pagrindiniai šio renginio renginio tikslai buvo pristatyti naujas tendencijas treniravime ir testavime, naudoti video analizę bėgimo technikos, koordinacijos ir atletiškumo gerinimui bei aptarti treniravimo ištvermės, traumų prevencijos aspektus ir neseniai pristatytų FIFA fizinio parengimo testų rezultatus.

Kursai susidėjo iš teorinių seminarų, individualių ir grupinių pristatymų bei praktinių treniruočių aikštėje. Vertinga patirtimi garsus Škotijos arbitras Hugh Dallas, o tarp kurso dalyvių buvo Čempionų lygos finaluose dirbę teisėjai Manuelis Diazas Vega, Helmutas Krugas ir kiti buvę teisėjai.

„Kursų dalyviai dirbo dvejose grupėse. Vienoje vyksta techniniai teisėjų instruktorių kursai, kitoj – fizinio rengimo treneriams. Šie kursai yra labai svarbūs, žaidimas keičiasi, futbolas tampa greitesnis, tad mums reikia užtikrinti, kad teisėjai būtų aukščiausiame pasirengimo lygyje. Į kursus Vilniuje atvyko dalyviai iš visos Europos, man ir kitiems dalyviams vizitas čia labai patiko“, – teigė 1998 ir 2002 metų pasaulio čempionatuose teisėjavęs H. Dallasas.

FIFA teisėjų rengimo skyriaus vadovas Manuelis Navarro teigė, kad tokie kursai yra svarbūs, nes juose instruktoriai pristato inovatyviausius ir aktualiausius metodus bei džiaugėsi surengtu renginiu.

„FIFA kiekvienai konfederacijai organizuoja asistentų programos kursus. Iš kiekvienos UEFA asociacijos atsivežame instruktorius, kurie pasidalija naujausia informacija apie teisėjavimą. Džiaugiuosi fizinio rengimo ir techninių kursų instruktorių darbu čia, Lietuvoje“, – tikino M. Navarro.

Tarp instruktorių buvo ir lietuviškų veidų – inspektoriai Gercas Žakas ir Aušra Kancė bei su teisėjų fiziniu rengimu dirbantis Marius Čeliauskas. Septintus metus iš eilės mokymuose dalyvaujantis šilutiškis pabrėžė šių kursų svarbą: „Malonu, kad šiais metais kursai vyksta Lietuvoje. Labai malonu pagilinti žinias ir pasidalinti su kitų šalių treneriais patirtimi bei išgirsti jų nuomonę atitinkamais klausimais“.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS