Neįgaliesiems

Ilgai lauktos naujienos iš UEFA: keičiamas atrankos formatas, burtai – spalį

Šiaulių „Gintros-Universiteto“ klubą pasiekė ilgai lauktos naujausios žinios iš UEFA būstinės. Pagrindinė naujiena – keičiasi atrankos turnyro formatas. Šį sezoną, dėl virusinės infekcijos sukeltų aukštų saugumo reikalavimų, keturių komandų atrankos turnyrai, iš kurių viena patenka į pagrindinį etapą, organizuojami nebus.

Taip pat kaip ir vyrų UEFA Čempionų lygoje, šiais metais komandos atrankoje varžysis atkrintamųjų varžybų principu. Tai reiškia, kad pirmajame atrankos etape dalyvaus 40 komandų, kurios burtų keliu bus suskirstytos poromis ir iš vienų rungtynių paaiškės, kurios keliauja tolyn.

Kur rungtynės bus žaidžiamos – namuose ar išvykoje taip pat priklausys nuo likimo. Burtų traukimo ceremonija numatyta spalio 22-ąją. 

Pirmasis atrankos etapas numatytas vykti lapkričio 3 arba 4 dieną, o antrasis – lapkričio 18 arba 19. Kvalifikaciją įveikusios komandos pateks į pagrindinį UEFA Čempionių lygos turnyrą ir toliau varžysis „Round 32” etape, kuris šiais metais numatytas vykti gruodžio mėnesį. Šio etapo formatas nesikeičia – komandos tarpusavyje žais dvi rungtynes – namuose ir išvykoje.

Lietuvos čempionė „Gintros-Universiteto” ekipa tarp reitinguotų 40-ies atrankos klubų užima aukštą 5-ąją poziciją. Šiauliečių reitingo koeficientas siekia 19,285 ir tik per balą atsilieka nuo Serbijos čempionės Suboticos ŽFK „Spartak”.

Vis dėlto šįsyk koeficientas ypatingai didelės reikšmės prieš traukiant burtus neturės, kadangi komandos bus skiriamos tik į du atskirus krepšelius po 20 klubų. “Gintra-Universitetas”, žinoma, pateks į pirmąjį dvidešimtuką, o varžovių lauks iš potencialiai silpnesniojo – žemesnius reitingus turinčių komandų antrojo dvidešimtuko, kuriame taip pat išsirikiavusi toli gražu ne viena pajėgi ekipa.

Vertindamas pasikeitusią atrankos sistemą „Gintros-Universiteto” klubo direktorius Mantas Radavičius pripažino, kad to laukė ir tikėjosi, o tuo pačiu ir ruošėsi, kadangi sezonas gali kaip reikiant užsitęsti. 

„Prognozavome, kad moterų atranka bus vykdoma tokiu pačiu principu, kaip ir vyrų ir tai pasitvirtino. Dar net neturėdami oficialaus atsakymo tam ruošėmės ir žinojome, kad šis sezonas nusimato būti ilgesnis, nei būdavo anksčiau. Aišku, tai kiek apsunkina situaciją, kadangi finansinis pagrindas nedidėja, o sezono laikotarpis – ilgėja, o tai siejasi su biudžeto perplanavimu. Vis dėlto didžiausias akcentas yra ties sportiniais tikslais. Pirmiausia privalome eiti žingsnis po žingsnio, siekti įveikti pirmąjį atrankos barjerą, tuomet antrąjį, o su kitais iššūkiais tvarkysimės eigoje. Nepaisant pasikeitusio atrankos formato pagrindinis uždavinys išlieka tas pats – patekti į pagrindinį UEFA Čempionių lygos etapą, kuris šį sezoną prasidėtų neįprastu metu – gruodį”, – deklaruodamas klubo tikslus situaciją komentavo M. Radavičius.

fkgintra.lt informacija

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS