Įpusėjo „SHARP LFF taurės“ aštuntfinalio etapas

Šią savaitę „SHARP LFF taurės“ turnyre buvo sužaistos trejos aštuntfinalio etapo rungtynės, kuriose rungtynių favoritai įrodė savo pranašumą.

Vytauto Kuralavičiaus/FK Sūduva nuotr.

Ukmergės „Spartakas“ – Gargždų „Banga“ 0:3
Ukmergės miesto stadionas, 120 žiūrovų
Teisėjas – Vilius Paulauskas
Įvarčiai: 70 min. Š. Skulskis (0:1), 72 min. Š. Skulskis (0:2), 78 min. D. Lukošius (0:3)

Patekimas į 2019 m. LFF taurės aštuntfinalį „Spartakui“ buvo geriausias pasiekimas Ukmergės futbolui per 21 metus,  bet kelią šiais metais toliau ukmergiškiams jiems pastojo Gargždų „Bangos“ futbolininkai.

Šeimininkai dvikovoje pagirtinai kovėsi 70 minučių ir net sukūrė pavojingų progų. Visgi per aštuonias minutes „Banga“ įmušė tris įvarčius ir taip sužlugdė vienintelio turnyre likusio III lygos klubo viltis išspausti rungtynėse kažką daugiau.

„Spartako“ komandos žaidėjas Igoris Krasinas teigė, kad rezultatas nebuvo labai prastas: „Manau, kad garbingai sužaidėme ir padarėme viską, ką galėjome, bet „Banga“ yra tiesiog stipresnis varžovas. Džiaugiamės, kad sudalyvavome ir labai malonu, kad stadione susirinko neįprastai daug žiūrovų, kurie mus palaikė“.

„Bangos“ treneris Tomas Tamošauskas teigė, kad komanda galėjo sužaisti dar geriau: „Pirmas kėlinys baigėsi be įvarčių, per pertrauką rūbinėje pasikalbėjome, jog reikia greičio, kamuolio kontrolės ir agresijos, kad viskas būtų gerai. Galiu tik pagirti Ukmergės komandą, kuri buvo galingiausia, su kuria teko žaisti taurėje šiais metais. Burtuose bus aštuonios komandos, bet taurės varžybos tuo ir įdomios, jog užtenka tris varžovus įveikti ir galima svajoti“.

Plungės „Babrungas“ – „Palanga“ 0:4
Plungės dirbtinės dangos stadionas, 200 žiūrovų
Teisėjas – Edmundas Gaigalas
Įvarčiai: 17 min. A. Miazin (0:1), 68 min. A. Miazin (0:2), 71 min. A. Miazin (0:3), 84 min. A. Miazin (0:4).

Žemaitijos komandų dvikovoje jau nuo pirmų minučių atsiskleidė lygių skirtumas. „Palanga“ spaudė oponentus ir jau 17 minutę Andrejus Miazinas įmušė pirmąjį įvartį.

„Babrungui“ toliau pavyko sėkmingai atremti atakas, ypač, dėl sėkmingo vartininko Eimanto Brezgio žaidimo. Po pertraukos II lygos vidutiniokai galėjo netgi išlyginti rezultatą, bet Mantui Rusiui to padaryti nepavyko. Tuo tarpu kėliniui persiritus į antrąją dalį, „Palangos“ rezervai pasirodė didesni. A.Miazinas pratęsė savo karaliavimą ir dar tris kartus nubaudė plungiškių vartininką, taip užtikrindamas savo komandai kelialapį į ketvirtfinalį.

„Palangos“ kapitonas Mindaugas Bagužis tvirtino, jog rezultatas neparodo to, kas vyko aikštėje: „Tikrai nebuvo taip lengva, kaip atrodo. Pirmajame kėlinyje Plungės komanda gerai gynėsi, o mums nepavyko vystyti atakų per vidurį. Po pertraukos kiek pakeitėm taktiką, žaidėme daugiau per kraštus, varžovai taip pat padarė klaidų. Po antrojo įvarčio „Babrungo“ jaunimas kiek palūžo, bet jiems dar viskas prieš akis“.

„Babrungo“ treneris Kęstutis Petkus sakė: „Nesame labai nusivylę. Turėjome žaidybinį planą ir žinojome, kaip jie mėgsta žaisti. Pavyko gan neblogai gintis, bet išryškėjo lygiai, antrajame kėlinyje atsirado nuovargis ir praradome koncentraciją, po to krito įvarčiai į mūsų vartus. Jauniems žaidėjams tai buvo puiki patirtis, pamatėme, koks yra A lygos lygis, kur reikia žaisti agresyviau ir greičiau. Apskritai, burtai šiais metais buvo kiek palankūs, bet norėjome burtuose gauti A lygos komandą, padaryti miestui šventę ir sutraukti didesnį dėmesį futbolui“.

„Marijampolė City“ – Marijampolės „Sūduva“ 1:4
„Sūduvos“ stadionas, Marijampolė
Teisėjas – Saulius Karka
Įvarčiai: 36 min. R. Vėževičius (0:1), 65 min. D. Karpavičius (1:1), 73 min. V. Andriuškevičius (1:2), 77 min. A. Švrljuga (1:3), 84 min. M. Topčagič (1:4).

Vienintelis aštuntfinalio derbis vyko tarp Marijampolės komandų. Naujai susikūręs ir į Lietuvos futbolo sistemą įsiliejęs II lygoje žaidžiantis „Marijampolė City“ klubas „Sūduvos“ stadione priėmė tokį patį pavadinimą turinčius A lygos čempionus.

Dvikova į senąjį „Sūduvos“ stadioną pritraukė net 2050 žiūrovų, kurie beveik vienpusį eismą aikštėje, bet ilgai užsilikusią intrigą. „Sūduva“ dominavo, tačiau tanki „City“ gynyba jiems kėlė galvos skausmą. Jeigu ir pavykdavo smūgiuoti į vartus, dažniausiai nepriekaištingai sužaisdavo šeimininkų vartų sargas Giedrius Zenkevičius.

35 minutę Vladimiro Čeburino auklėtiniams pavyko išsiveržti į priekį po Roberto Vėževičiaus įvarčio iš arti, bet po pertraukos „Marijampolė City“ išlygino rezultatą, kai 65 minutę Deivydas Karpavičius pasinaudojo svečių klaida gynyboje.

Tačiau „Sūduva“ į tai atsakė intensyviu spaudimu ir sugebėjo ne tik persverti rezultatą, bet pridėti dar du įvarčius. Mačas baigėsi favoritų pergale 4:1, bet V. Čeburino progų realizacija netenkino.

„Pirmajame kėlinyje labai sunkiai sekėsi prasiveržti pro tankią gynybą, bet mes laikėmės to, ką sutarėme daryti. Po pertraukos spaudėme varžovus, bet po labai grubios ir nereikalingos klaidos praleidome įvartį. Mums nereikia daryti tokių klaidų. Žiūrovams  rungtynės galbūt ne visai patiko, nes viena komanda dominuoja, kita ginasi, tačiau toks yra komandų lygis. Reikia pažymėti, kad abiejų komandų žaidėjai atidavė visas jėgas ir pademonstravo, ką gali“, – sakė V. Čeburinas.

Tuo tarpu „Marijampolė City“ komandos treneris Gedemenas Jarmalavičius įvertino rungtynes, kaip labai vertingą patirtį savo jauniems auklėtiniams: „Tenkina tai, kad turėjome unikalią galimybę žaisti su čempionais. Džiugu, kad čempionams įmušėme vieną įvartį. Būkime objektyvūs – tu atvažiuoji su triratuku, o pro tave praskrenda reaktyvinis – manau, kad rezultatas atspindi jėgų santykį. Galbūt netgi mes esame labiau patenkinti nei „Sūduva“. Džiaugiuosi, kad jauni futbolininkai, kurie tik pradeda žengti futbolo žingsnius, gavo tokią progą sužaisti“.

Ketvirtosios šią savaitę turėjusios vykti aštuntfinalio rungtynės tarp dviejų 2018 m. ir 2017 m. turnyro finalininkų Vilniaus „Žalgirio“ ir Kauno „Stumbro“ klubų nebuvo sužaistos. „Stumbras“ informavo, jog dėl susidariusios itin sudėtingos situacijos klube, neatvyks į rungtynes.