Neįgaliesiems

Iš lentelės dugno į stipriausiųjų ketvertą – Mažeikių VIP komandos sėkmės paslaptis

2018–2019 metų sezono pradžia. Mažeikių VIP sunkiai krapšto taškus, murdosi turnyrinės lentelės dugne, o kitą veidą sugeba parodyti tik įpusėjus sezonui, kuomet sugebėjo surinkti 19 taškų ir finišuoti šeštoje vietoje.

Tačiau tais metais šešta vieta nieko per daug nereiškė ir į atkrintamąsias varžybas VIP futbolininkai nepateko.

Iš klaidų buvo pasimokyta. VIP nuo pat sezono pradžios rodė „tą kitą veidą“, stabiliai rinko taškus, priešinosi net ir lyderiams, o dabar gali džiaugtis puikiu pasiekimu – VIP pateko tarp 4 stipriausių lygos komandų.

2019–2020 metų reguliariajame sezone VIP surinko 24 taškus, finišavo penktoje vietoje, bet dėl pasikeitusio lygos atkrintamųjų formato toliau tęsė kovą.

Ketvirtfinalyje VIP laukė lygos naujokai FA „Šiauliai“, bet abu kartus VIP ekipai pavyko laimėti. Pirmąjį mačą išvykoje jie laimėjo 5:4, o antrose rungtynėse triumfavo po baudinių serijos.

Kad ir ką sakytume, bet akivaizdžiai matosi, jog Mažeikių komanda šiame sezone padarė progresą ir tai atsispindi rezultatuose. Neblogi rezultatai buvo ir praėjusio sezono antroje pusėje, o stabilumą komandai suteikė tai, kad gerą sinergiją turėjęs kolektyvas buvo surinktas jau nuo sezono pradžios.

„Esminis pokytis – visi esame nuo sezono pradžios, taip pat mūsų gretas papildė keli gero lygio žaidėjai ir turime tai, ką turime“, – teigė vienas labiausiai patyrusių VIP žaidėjų Tadas Markevičius. Markevičius atskleidė ir tai, kad apie patekimą į lygos pusfinalį VIP ekipa galvojo jau nuo sezono pradžios.

„Kiek toli galime nueiti net nežinau, aišku, visų nuotaikos labai geros, pasiekus pusfinalį, nes prieš sezoną klubo vadovai tikslą minimum kėlė būti ketverte, bet mes, kaip komanda, norime medalių. Kadangi turėjome tokį tikslą, tikėjomės, kad pavyks pasiekti stipriausiųjų ketvertą, o dabar kovosime toliau“, – pridūrė T. Markevičius.

Puolėjas buvo užsiminęs apie tai, kad komandos gretas nuo sezono pradžios papildė ir keli naujokai. Vienas tokių – Edgaras Baranauskas, kurio indėlis į komandos pergales daugiau nei pastebimas – 23 įvarčiai reguliariajame sezone ir dar 3 tikslūs smūgiai sėkmingai susiklosčiusiame ketvirtfinalio etape.

Komandos naujokas galvoja, kad tai, jog VIP ekipa išsaugojo praėjusio sezono branduolį yra vienas iš pagrindinių dalykų, leidusių patekti tarp keturių stipriausių komandų.

„Sunku pasakyti, kas pasikeitė šiais metais, kadangi pernai aš nežaidžiau už Mažeikių VIP, bet, manau, kad dalis komandos narių yra gerai pažįstami ir yra žaidę anksčiau kartu. Mano nuomone, tai padeda. Taip pat turime ilgamečių futsalo žaidėjų ir jaunų žaidėjų, kurie kovoja dėl kiekvienos pergalės. Ta patirtis ir jaunystė davė savo vaisių“, – sakė E. Baranauskas.

Pats E. Baranauskas džiaugiasi ne tik savo asmeniniu sezonu ir įvarčiais, bet ir komandiniais pasiekimais.

„Visų pirma, sezonas iš tiesų yra geras visai komandai, patekome tarp 4 stipriausių Lietuvos komandų ir tai jau yra geras rezultatas. Man asmeniškai taip pat sekasi neblogai ir džiaugiuosi, kad tie įvarčiai padeda komandai švęsti pergales. Komandos draugai žino mano stipriąsias savybes ir stengiasi jas išnaudoti, o aš savo ruožtų stengiuosi įmušti kuo daugiau, kad tai duotų teigiamą rezultatą.

Jeigu netikėsi ir nenorėsi tapti čempionais, tai kam tada išvis eiti žaisti? Su šiuo kolektyvu, manau, galime eiti tikrai toli. Tiek komandos draugai, tiek treneris ir komandos vadovai dirba ir stengiasi, kad pasiektume kuo aukščiausius tikslus. Malonu būti to dalimi“, – tęsė E. Baranauskas.

VIP komanda jau artėjantį sekmadienį žais pirmąjį pusfinalio mačą prieš Lietuvos čempionę Kauno „Vyčio“ ekipą, bet E. Baranauskas tiki savo komanda ir galimybėmis žengti dar toliau.

„Pusfinalyje laukia labai rimtas varžovas – Kauno „Vytis“, bet jei norime tapti čempionais, turime nugalėti visus, tą ir bandysime padaryti!“, – užbaigė rezultatyviausias VIP žaidėjas.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS