Įspūdingą deficitą panaikinusi Lietuvos paplūdimio rinktinė apmaudžiai pralaimėjo po baudinių serijos

Maskvoje vykstančiame atrankos į pasaulio paplūdimio čempionato finalinį etapą turnyre Lietuvos rinktinė apmaudžiai po baudinių serijos nusileido Baltarusijai.

Pagrindinis laikas ir pratęsimas baigėsi lygiosiomis 3:3. Du įvarčius lietuviams pelnė Audrius Plytnikas, vieną – Aivaras Meškinis.

Baltarusijos paplūdimio rinktinė yra A diviziono senbuvė, todėl prieš rungtynes su lietuviais buvo įvardijama kaip ryški poros favoritė. Vos per dvi minutes šį favorito statusą baltarusiai įtvirtino dviem įvarčiais. Tačiau net tokia siaubinga pradžia lietuvių neišmušė iš vėžių.

„Tie keturi mėnesiai, kai esu su komanda, buvo pakankamai iniciatyvūs. Aišku, dar mums trūksta laiko, tačiau jau dabar matau, kad ši komanda gali būti pakankamai stipri. Tokios rungtynės kaip šiandien leidžia tuo tikėti“, – po rungtynių sakė Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Sahibas Mammadovas.

Turėdami dviejų įvarčių deficitą, lietuviai turėjo net dvi galimybes mušdami baudinius, tačiau abiem atvejais to padaryti nepavyko. Prasidėjus trečiajam kėliniui (žaidžiami trys kėliniai po 12 minučių), Baltarusija savo pranašumą padidino iki trijų įvarčių, tačiau net ir po to lietuviai nenuleido rankų.

Per paskutines penkias minutes du A.Plytniko įvarčiai atsilikimą nuo varžovų sumažino iki minimumo, o likus 78 sekundėms, A.Meškinis išlygino rezultatą. Per pratęsimą (žaidiamas vienas trijų minučių kėlinys) abi komandos sukūrė po vieną progą, tačiau pasižymėti nei vieni, nei kiti nesugebėjo. Baudinių serijos metu, baltarusiai realizavo abu baudinius, lietuviai abukart savo tikslo nepasiekė.

„Žinoma, apmaudu, kai per rungtynes neįmuši keturių baudinių. Reikės aiškintis priežastis, tačiau nemanau, kad tai yra susiję su psichologiniais dalykais ar nuovargiu. Žiūrint iš kitos pusės, mes po vakarykščių rungtynių žengėme didžiulį žingsnį į priekį. Tokia praktika mūsų komandai yra labai reikalinga. Galvoju, kad jei šiandien būtumėm žaidę su Šveicarija, tokiu dideliu skirtumu kaip vakar pralaimėję nebūtumėm. Rytoj dar laukia susitikimas su Turkija. Jei pavyks taktiškai sužaisti, manau, šansų turime“, – kalbėjo S.Mammadovas.

Po dviejų rungtynių lietuviai lieka be taškų. Pergalės prieš Turkiją atveju, tikėtina, kad Lietuvos rinktinė patektų į TOP 16 etapą. Rungtynės Lietuva – Turkija bus žaidžiamos pirmadienį 11 valandą.