Įspūdingas įvartis neišgelbėjo – WU19 rinktinė turėjo pripažinti latvių pranašumą

Žemyna Lekavičiūtė pelnė įspūdingą įvartį, tačiau jis Lietuvos merginų U19 rinktinės neišgelbėjo.

Baltijos taurės turnyre Rygoje lietuvaitės sekmadienio vakarą 1:2 (0:2) turėjo pripažinti šeimininkų latvių persvarą.

Abu žaistus susitikimus pralaimėjusios lietuvaitės užėmė trečią vietą, abi pergales iškovojusios latvės triumfavo turnyre. Estės, iškovojusios vieną pergalę, liko antros.

Šeimininkės paskutines turnyro rungtynes pradėjo atkakliai ir spausdamos lietuves, o šios savo šansų turėjo ieškoti kontratakose. Visgi ilgą laiką tai padaryti sekėsi sunkiai, o latvės savo spaudimą didino ir netrukus tai atnešė vaisių.

Šeimininkės pirmame kėlinyje pelnė du įvarčius ir į pertrauką išėjo pirmaudamos 2:0.

Po pertraukos vaizdas aikštėje ženkliai nesikeitė, šeimininkės ir toliau ilgiau buvo su kamuoliu, tačiau ryškių momentų prie Darijos Mikuckytės vartų daug nesukūrė.

Tuo tarpu viešnios, kantriai laukusios savo šanso, jo pagaliau išlaukė ir juo pasinaudojo puikiai – likus žaisti kiek daugiau nei 20 minučių Žemyna Lekavičiūtė pelnė įspūdingą įvartį, kamuolį nuo kampinio gairelės įsukusi tiesiai į šeimininkių vartus bei taip sušvelnindama atsilikimą.

Per likusį laiką lietuvaitės dar bandė rezultatą išlyginti, tačiau to padaryti nepavyko ir buvo patirta nesėkmė.

Merginų U19 rinktinių Baltijos taurės turnyras

Latvija – Lietuva 2:1 (2:0).

Įvarčiai: 32 min. Marina Telukeviča, 45 min. Nikola Preijere (Latvija); 71 min. Žemyna Lekavičiūtė.

Įspėti: 64 min. Santa Santija Vuškane (Latvija); 54 min. Viltė Švarcaitė, 89 min. Daniel Wimmer (Lietuva).

Lietuvos rinktinės startinė sudėtis: Darija Mikuckytė, Karolina Jasaitytė, Aistė Šveckytė, Irūna Blaškytė (37 min. Vanesa Vasiliauskaitė), Ineta Šukštulytė, Karina Klevinskaitė (57 min. Neda Klezaitė), Žemyna Lekavičiūtė (79 min. Kotryna Maželytė), Agnieška Kazarina, Meida Proscevičiūtė (67 min. Gytė Ulenskaitė), Viltė Švarcaitė, Atėnė Streckytė.

Atsargoje: Austėja Petkevičiūtė, Ema Kriaučiūnaitė, Julija Žvaliauskaitė, Saulė Uždavinytė.

Nora Krevņeva-Baibakova, Latvijos futbolo federacijos nuotr.